Frype.lt išspardys One.lt minkštą vietą?

plepysDar vienas Twitterio klonas Lietuvoje! Ne, tai ne mano „išmislas”, tai pripažįsta pats „Plepys” savo aprašyme rašydamas „Plepys yra visame pasaulyje garsaus Twitter’io frype.lt versija„.Taip, tai naujas Frype.lt bandymas savo rinką pasididinti šių metų populiariausiu WEB 2.0 būdų – mikro-blogingu. Akivaizdu, kad Fraipas nusitaikė išspardyti savo amžinojo konkurento One minkštą vietą su tokiomis naujovėmis…

Neseniai rašiau apie One.lt vartotojus, kurie „bėga” iš savo mylimo/nekenčiamo socialinio tinklo. Deja, Frype.lt irgi pastebėjau keletą statusų „išeinu į Facebook”, bet kodėl žmonės nori išeiti iš antrojo (?) populiariausio lietuviško socialinio tinklo? Čia yra viskas ko reikia – nuotraukos, vertinimai, draugystės ryšiai draugės-draugų-draugo-arklys, dienoraščiai (Frype.lt valdžia džiaugiasi šiuo pavadinimu, nes labai myli lietuvių kalbą ir svetimžodžio „blogai” ar „attachmentai” nevartoja), grupės, forumas, gausybė SMS apmokamų paslaugų, žaidimų, video, muzikos ir dar daug visko, kas reikalinga bendravimui. Jei One.lt vartotojai nuolat keikia One.lt, kad ten nieko neįmanoma rasti, tai Frype.lt yra tikras pedantas, nes čia viskas turi savo vietą. Neslėpsiu, Frype.lt man asmeniškai labiau patinka nei One.lt ir čia aš užeinu kartą per savaitę, o ne kartą per mėnesį. Dabar, atsiradus mikro-blogingo paslaugai teks lankytis dažniau ir stebėti, ką plepa mano draugai.

Deja, panašu, kad naujas Twitterio klonas (ar versija lietuviškai) Frype.lt labai nepadės rimtai konkuruoti su One.lt, nors jau nuo pat Frype.lt atsiradimo 2006 metais jis buvo laikomas rimčiausiu konkurentu One.lt, nes tuo metu tikrasis konkurentas Draugas.lt dar tebebuvo tik pažinčių svetainė. Kodėl? Pasvarstykime.

Frype.lt turi apie 200 000 registruotų vartotojų, Vasario mėnesį portalą aplankė 151 033 (pagal Gemius Audience tyrimą). One.lt aplankė 923 691lankytojas. Tai daugiau nei 6 kartus daugiau. Frypui tokie lankomumai kol kas negresia dėl pakvietimų sistemos. Tiesa, pakvietimų sistemos pranašumų yra ne vienas, pavydžiui tik tikri vartotojai arba tik kokybiški vartotojai, tačiau tai labiau reikalinga portalo administratoriams ir reklamos užsakovams. One.lt lankomiausių sąraše užima 2 vietą, Frype.lt – 39 (Draugas.lt – 6 vieta).

Jei One.lt trečdalis vartotojų būdami iki 20 metų sugeba savo aktyvumu visuomenei sukurti „malalietkų” portalo įvaizdį, tai Frype.lt priešingai – turi susikūręs „rimtesnių žmonių” įvaizdį. Pasižiūrėkime į tuos rimtuolius.

7-14 metų – 13 734 (… sako tie patys vasario Gemius Audience tyrimai)
15-19 metų – 34 731

Taigi Frype.lt „malalietkų” buvo 48 465.

Rimti žmonės prasideda nuo 20 metų pagal statistiką (pagal protą sunku nusakyti…)

20-24 metų – 34 562
25-29 metų – 23 133
30-34 metų – 10 492
35-39 metų – 10 455

iš viso „rimtuolių”: 78 642. Tai 52% visų vasario mėnesio lankytojų. Iki 20 metų lankytojai sudaro 32% visų portalo lankytojų. Mitas patvirtintas! Frype.lt – rimti žmonės lankosi!..

Žmones nuo 40 pavadinkime pagyvenusiais, kurie jaunatviškame Frype.lt portale neaišku kokių tikslų turi…

40 + metų – 23 925

Frype.lt nepadeda ir unikalus muzikos klausymo funkcionalumas (panašus toks labai padėjo pasauliniam gigantui MySpace). Šiuo metu Frype.lt turi apie 2000 muzikantų mini-svetainių, kuriuose lankytojai gali išklausyti apie 20 000 dainų. Kol kas rimtos konkurencijos tokiam virtualiam grotuvui Lietuvoje nėra, nors konkurentų jau pradeda rastis, pavyzdžiui 4play.lt.

veberis2006 metais, kai Draugiem.lv pavyzdžiu buvo sukurtas portalas, jam vadovauti pradėjo žinomas Lietuvoje muzikantas ir prodiuseris Aras Vėberis. Savo pažintimis jis pritraukė nemažai (tiksliau sakant beveik visas, nes Stasio Povilaičio Frype neradau) šou pasaulio žvaigždžių, tačiau tai irgi nelabai padeda, nes jokių žymių žmonių nepalaikomas one.lt karaliauja Lietuvos rinkoje.

Frype.lt bando kurti portalo versiją ateičiai, kai visur karaliaus iPhone, nes specialiai yra padaryta iphone.frype.lt versija. Tai naujovė lietuviškame internete, tačiau ši nišinė rinka per keletą metų gali labai smarkiai išaugti. Nereiktų pamiršti, kad One.lt senesnis už Fraipą 5 metais, per kuriuos nemokamomis žinutėmis ir el. laiškais į telefoną sugebėjo prisitraukti labai daug žmonių, nes tuo metu tai buvo nauja ir inovatyvu.

Grįžkime prie Plepio. Mikro-tinklaraščiai yra paskutinis mados klyksmas, kurį Frype.lt išgirdo, bet One.lt – dar ne, todėl ši funkcija gali labai pagerinti Frype.lt vartojimą. Kol kas neturiu duomenų apie tokios paslaugos lietuviškus konkurentus Blake.lt ir Vibe.lt, kurie nemažai nuveikė populiarinant šią paslaugą ir kuriant papildomas funkcijas. Akivaizdu, kad Frype nesėdi sudėjęs rankų ir kuria tai, kas šiuo metu madinga. Gal vieną dieną žmonės masiškai paliks One ir pabėgs į Frype? Svajuko dramblionės… 🙂 Greičiausiai bus kitaip – One bus skirtas „blevyzgoms”, Frype – muzikai klausyti, Draugas.lt – porą sau susirasti, Blogas.lt – savo mintis išlieti ir t.t. Kiekvienas socialinis portalas turi sau būdingų funkcijų, dėl kurių verta būti užsiregistravusiam visuose ir kartą per savaitę užsukti pasižmonėti, nes visi socialiniai tinklai turi tą patį tikslą – palaikyti ryšius su draugais, šeima, bendraminčiais…

Related Posts

10 thoughts on “Frype.lt išspardys One.lt minkštą vietą?

  1. įdomiai dėstomos mintys. tik pasigedau nuomonės, kodėl frype twitter’is kažką pakeis. kalbant paviršutiniškai: arba „Frype” nupjaus pats savo šaką arba niekas nepasikeis, nes norintys jau „blakina”, „twitterina” ar „vaibina”.
    Apie statistiką:
    Blakė dabar turi 1619 registruotų.
    http://blake.lt/stats

    1. Deividai, nepamirštu niekada, nes esu sau pasižadėjęs rašyti tik apie lietuviškus socialinius tinklus ir nepulti jų labai smarkiai lyginti su pasauliniais gigantais, ypač jau 200 milijonu vartotoju pasiekusiu Facebooku 🙂

  2. Įdomus straipsniukas. Aš asmeniškai palaikau FRYPE. Išdėtyti argumentai įdomus, laikas parodys, kaip bus…

  3. Kai pamačiau Frype Plepy, tai negalėjau nepakrizenti. Jau ko ir nereikėjo ten, tai to Plepsio. Kas per daug, tas nesveika. Frypej retas kuris sėdi ilgiau negu kol pasitikrina ar niekas neparašė, nepakvietė draugauti ir pan. Muzikos pasiklausyti irgi kitam lange atsiveria. Ir paradėti ten plepėti.. 😀 Juk rimta ten bendruomenė, o ne plepiai renkasi. Ten gerai dabar muzikantams reklamuoti savo koncertus, albumus ir t.t. 🙂 Paprasti vartotojai nemanau, kad ateityje ten labai plepės.. 😉 Nebūk Plepalas, būk Blakė ;Dp

  4. Frype iš pradžių buvo patogus tinklalapis, kol nepersistengė su savo paslaugų „įvairove”. Žaidimai, vertinimai, nuolatiniai siūlymai bandyti paslaugas už 2 lt kainuojančius SMS užkniso. Visa tai nustelbė pagrindinę funkciją – bendravimą. O mane galutinai pribaigė tai, kad bandydamas užeiti į mobiliąją versiją būdavau nukreipiamas į latvišką draugiems.lv ir paprašomas susimokėti. Spjoviau nafig ir išėjau į Facebook. Peržiūrėjau iphone.frype.lt – jau apsitvarkė, tačiau jau pripratau Facebook’e ir nieko čia netrūksta 🙂

  5. kiekvienas renkasi kas jam patinka.Žiūrint dar kas tave domina. Man , pvz. patinka frype. NEKEISČIAU FRYPES Į JOKĮ KITĄ PORTALĄ.

  6. Ha, praėjo 10 mėnesių nuo šito posto pasirodymo, galima pažiūrėti, kas išėjo. Checkinam Gemius Audience statistiką…

    Neišspardė.

    …O pagal alexa.com atrodo, kad kaip tik duotuoju momentu ONE su Facebook vienas kitam sėdynes Lietuvoje spardosi. Frype kažkur toli toli apačioje, ir taip atrodo, kad nuo Facebook augimo nukentėjo žymiai labiau, negu ONE. No surprise.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *