Nemokami geltonieji puslapiai

yellowpagecomputer

Prieš keletą metų pagrindinis informacijos apie įmones šaltinis buvo įvairūs katalogai, kuriuos leido telefoninės informacijos bendrovės. Iki šiol reklamuojasi vienas jų – “Jei tavęs nėra pas mus, nėra iš viso…”. Tai vadinamieji geltonieji puslapiai, kuriuose pagal abėcėlę ir verslo rūšis išguldytos didelės ir mažos įmonės. Nemokamai įtraukdavo tik pavadinimą ir telefono numerį. Už papildomą informaciją reikėjo susimokėti gana didelius pinigus. Kai kam tos sumos atsipirkdavo, kai kam ne. Geltonųjų puslapių katalogų verslas neišnyko vis labiau įsigalint internetui Lietuvoje. Priešingai – prasiplėtė ir neblogai klesti.

Kiekvienas svetainės administratorius (vadinamasis “webmasteris”), tvarkantis įmonės interneto svetainę turėtų žinoti, kad atsirasti kataloge, kurį aplanko 10 tūkstančių žmonių per dieną yra tikrai neblogai. Nespėlioju, kalbu iš patirties, nes visai neseniai teko vienos bendrovės svetainę patalpinti geltonųjų puslapių portaluose internete su sąlyga nemokėti nė cento (net SMS nesiųsti).

Kodėl gerai sugaišti 2-3 valandėles ir užregistruoti savo bendrovės interneto puslapį tokiuose kataloguose?

  • Dauguma katalogų šalia telefonų ir adreso rodo ir el. pašto adresą bei interneto puslapį, kuris dažniausiai yra aktyvus ir dar „nofollow“ (SEO besidomintys tikrai žino, kas tai yra);
  • Katalogas turi didžiulį lankomumą, kurio nedidelės kruopelytės nubyra ir bendrovės puslapiukui;
  • Katalogas labai stipriai stovi paieškos sistemose, todėl išsamiai išvardinus paslaugas yra didelis šansas, kad aukščiau bus randamas bendovės; aprašymas nei pats puslapis (tai dažniausiai būna su naujomis svetainėmis)
  • Populiarinamas prekės ženklas, nes bent pusė iš geltonųjų puslapių leidžia įkelti logotipą. Taip pat pateikus aprašymą ir kontaktus, klientai gali kreiptis tiesiogiai.

Nesigilinsiu labai į SEO pusę, nes tie, kurie apie tai supranta ir taip žino bet kurios nuorodos vertę.

Esmė yra nemokamas patalpinimas, kuris šiais partizaninio marketingo laikais yra labai svarbus. Pateiksiu keletą NEMOKAMŲ geltonųjų puslapių katalogų internete.

Atradau.lt – gražus, paprastas katalogas, leidžiantis įkelti nuotrauką (geriausiai logotipą), jei įmonė turi filialų, leidžia išvardinti ir juos su adresais ir kontaktiniais duomenimis.

InfoBirza.lt – paprastas, nelabai išvaizdus portalas, kuriame galima įkelti logo. Leidžiami komentarai, pateikiama informacija apie įmonės sklas ir kreditingumą.

Rekvizitai.lt – paprastas katalogas, kuris pateikia tik esminius duomenis ir vietą žemėlapyje.

ManoUAB.lt – niekuo neišsiskiriantis nemokamas katalogas, kuris priklauso Rekvizitai.lt. Įkėlus įmonę ten, iš karto atsiranda aprašymas ir ManoUAB.lt.

Katalog.lt – e-pasas paslaugų grupės geltonieji puslapiai. Skelbia esminę ir reikalingiausią informaciją.

ImoniuKontaktai.lt – paprastas ir aiškus katalogas. Naujai įdėtas įmones publikuoja ir savo Twitter kanalu, taip pat galima prenumeruoti RSS.

Randi.lt – be imonės kontaktų dar galima dėti ir nemokamus skelbimus.

Gipo.lt – dar vienas nemokamas katalogas.

Į savo puslapių aprašymą internetinių svetainių adresus įdeda ir pats didžiausias verslo kontaktų katalogas – 118.lt, bet reikia jiems skambinti. Internetu informaciją galima tik patikslinti.

Imones.lt nemokamai interneto svetainės adreso neteikia, tik adresą, įmonės kodą ir telefono numerį.

Nepaisant didžiųjų geltonųjų puslapių katalogų politikos adresą skelbti tik už pinigus, Lietuvos rinkoje yra pakankamai nemokamų verslo kontaktų katalogų. Kaip jau minėjau, užregistruoti savo įmonę juose užtrunka apie 2-3 valandas, paskui belieka stebėti tik lankytojų srautą ir pozicijas Google, kai ieškote savo įmonės pavadinimo. Aukščiausiai randami yra Atradau.lt, Rekvizitai.lt, Katalog.lt bei imoniukontaktai.lt, todėl būtent jiems galima skirti ir daugiau dėmesio įvedant informaciją – pateikti jos daugiau ir išsamiau.

Kokiuose nemokamuose kataloguose dar galima skelbti informaciją apie savo įmonę? Domina tik tie, kuriuose galima paskelbti aktyvią nuorodą į savo firmos puslapį.

Related Posts

11 thoughts on “Nemokami geltonieji puslapiai

  1. Truputi bulshito…
    a) Visų pirma, vieni katalogai kopijuoja nuo kitų informaciją. Daugeliu atveju ji užpildoma. Kita problema – tie katalogai kenčia nuo dublicate contento (būtent dėl kopijavimo), todėl, aišku, apsimoka susivesti info, bet jau katalogo puslapis taip aukštai nebestovės. Katalogo vertę mažina ir tai, kad yra daug pardavinėjančių kategorizuotas įmonių db. Keli šimtai litų, paprastas skriptas, ir tu jau turi savo katalogą.
    b)Katalogų įtaka priklauso nuo tikslinės auditorijos. Vyresnio amžiaus žmonėms tai dar turi įtakos. Kitiems – paieška ir socialinė reklama (nekalbu būtinai apie socialinius tinklus!) turi didesnę įtaką.
    c) Yra netradicinių katalogų, kurie išsiskiria ir teikia t.t. papildomas paslaugas. Pvz cr.lt 😉 Kurie ir stovi gerai, ir gali būti naudingesni.

  2. Ačiū, Giedriau, už komentarą. Tavo tiesa, specifinių katalogų vertė daug didesnė. CR.lt rodo įmonių kreditingumą. Dar vienas yra katalogas, kurio nepaminėjau – zemelapis.lt. Tiksliau kalbant, jis buvo originalus prieš 5 metus, kai Google Maps dar nebuvo toks žinomas…

  3. Na kad talpinti imone kataloguose naudinga net nera apie ka kalbet – tikrai naudinga. Taciau reikia atsirinkti kur, nes yra daug ir , kaip kazkas sake per keleta valandu uzsuktu katalogu be jokio lankomumo. Man atrodo rimciausi imones.lt visalietuva.lt rekvizitai.lt ir 118.lt

  4. Nuo šio straipsnio paskelbimo iki dabar tikrai daug kas pasikeitė. Internetinių katalogų Lietuvoje tikrai padaugėjo. Dažniausiai jie siūlo paslaugas nemokamai, dėl to juose informaciją yra perpildyta ir kartais gali būti netiksli. Įmonės, norinčios įsitvirtinti rinkoje juose registruojasi, tačiau kyla klausimas ar yra žmonių kurie dar naudojasi šiais visais katalogais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *