Mada paprastai seka labai nedidelė saujelė žmonių. Tai savotiškas elitas, grietinėlė, meniškos sielos žmonės. Čia kalbant apie rūbus, aksesuarus, bižuteriją. Tačiau mados būna visose srityse. Pavyzdžiui, naujos elektrinių variklių mados. Arba dar geriau – kanalizacijos dangčių mados 🙂 Jos tik keičiasi gana retai – kartą per 50 metų. Lietuviai nėra jau tokie greiti, bet ir nėra lėtapėdžiai, tad pasižiūrėkime į tas madas, kurios keičiasi maždaug kas dešimtmetį – interneto svetainių kūrimo tendencijos.

1994 metai

Prasidėjo naršyklių era, todėl atsirado galimybė sujungti tiek tekstinę informaciją, tiek vaizdinę į vieną HTML puslapį. Viskas atrodė gana neblogai. Įmonės pradėjo kurti savo interneto svetaines, kuriose pristatinėjo savo produktus ir kvietė žmones sužinoti apie juos daugiau ir mokytis, studijuoti, domėtis naujovėmis. Štai tų laikų video, kuriame matysite, kaip atrodė tuometiniai interneto puslapiai. 1994 metais puslapius peržiūrėti buvo galima su Netscape naršykle, nes Internet Explorer atsirado tik 1995 metais.

2004 metai

O’Reilly Media Web 2.0 konferencija įvyko 2004 metais. Nors pats Web 2.0 terminas buvo žinomas jau ir anksčiau, būtent 2004-siais jis smarkiai išpopuliarėjo. Internetas tapo vieta bendrauti ne tik žmonėms tarpusavyje, bet ir įmonėms. Tai ir yra antrosios kartos žiniatinklio esmė – bendravimas, informacijos kūrimas ir dalinimasis socialinėje terpėje – socialiniuose tinkluose. MySpace jau veikė, tuo tarpus Facebook buvo įkurtas tais pačiais metais. Iki šiol gyvenome socialinių tinklų karalystėje, ir iš jos, panašu, niekur nesiruošiame trauktis, bet keistis dar yra erdvės…

2004 dizainas

2014 metai

Interneto puslapiai iš nešiojamų kompiuterių ir stacionarių kompiuterių (PC) keliasi į mobiliuosius įrenginius – išmaniuosius telefonus ir planšetes. Dėl to atitinkamai turi būti pritaikomas informacijos išdėstymas, valdymo įpročiai, nes 20 metų gyvavęs „scrollinimas“ čia jau nebetinka, reikalingas „slidinimas“ arba „foldinimas“. Atsiranda poreikis kuo įmantriau pateikti informaciją, ja pasidalinti socialinėje erdvėje.

Kalbama jau ir apie „Internet of Things“ koncepciją, tačiau manau, kad apie šią tendenciją kalbėsime jau 2024 metais, kaip apie išplitusį reiškinį.

Taigi, trumpai prisiminėme interneto puslapių kūrimo tendencijas. Reiktų pažvelgti į tai, ką turime dabar, nes 2014-ji ne už kalnų.

Mobilių interneto puslapių kūrimas trumpam buvo tapusi tendencija, kai tiesiog buvo sukuriamas subdomenas m.puslapis.lt, o jame pateikiama informacija – gana gerokai „apkarpyta“ vizualiai. Deja, ši tendencija, atrodo, nepasitvirtins. Jau dabar akivaizdu, kad lankstus dizainas (Responsive design) yra kur kas geresnis būdas perteikti tą patį turinį lankytojams. Be to, jam labiau pritaria ir Google, nes SEO yra be galo svarbus momentas.

lankstus dizainas

Lankstus dizainas yra tas pats interneto puslapis. Jis atrodo lygiai taip pat, tik žiūrint per mažos rezoliucijos ekranus informacija yra pergrupuojama taip, kad viskas tilptų horizontaliai arba vertikaliai laikant mobilųjį įrenginį. Tie profesionalūs dizaineriai, kurie visada pasisakė už laisvą išdėstymą, o ne fiksuoto dydžio puslapius, dabar gali trinti rankomis – jų valanda išaušo, nors rodėsi, kad šioje dvikovoje jie pralaimėjo 860, o vėliau ir 1024 px puslapio pločio šalininkams.

Lankstus dizainas nėra vien tik dizainerių nuopelnas. Tai daugiau programavimo reikalas, nes viskas paremta CSS ir jQuery kodais. Jokio Flash, tik HTML5. Čia jau mėgėjams gana sudėtinga, todėl tokias šiuolaikiškas internetines svetaines jau kuria profesionalai.

Responsive dizainas taupo pinigus. Kam kurti du atskirus puslapius, jei galima vienu prisėdimu sukurti vieną? Aišku, reikia gerai išspręsti socialinius momentus – specialias ikonėles, kurios leidžia dalintis turiniu socialiniuose tinkluose. Taip pat reikia ištestuoti, kaip atrodys meniu navigacija (ji turėtų būti vertikali). Žodžiu, ši sritis dar tik pradeda garsiau skambėti, tačiau artimiausiu metu apie tai jau žinos ne tik patys interneto svetainių kūrėjai, bet ir jų klientai – interneto puslapių užsakovai.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *