Išmanieji fotoaparatai su Android OS

Paimu į rankas savo dviejų metų senumo FujiFilm FinePix S1800 fotoaparatą. Jis daro puikias nuotraukas. Atidžiau pasižiūriu į duomenis ant korpuso. Vau! 18 kartų priartinimas ir 12 megapikselių raiška. Čia tai bent techniniai duomenys! Įsijungiu technologines naujienas ir matau, kad mano fotoaparatą raiška lenkia naujausi išmanieji telefonai Sony Xperia ir LG Optimus su 13 Megapikselių kameromis, ką jau bekalbėti apie NokiaPureView su teorine 40 MP. Tiesa, jie neturi tokio priartinimo, tačiau fotografuoti žmones to ir nereikia.

Iš esmės technologijos vietoje niekada nestovi. Dar nespėjo iki galo „įsivažiuoti“ 3D fotoaparatai, kai rinkoje pasirodė pirmosios „muilinės“ su Android operacine sistema. Taip, tai išmanieji fotoaparatai su Wi-Fi. Tai reiškia, kad fotoaparatui daugiau nebereikės atminties kortelių, nes viskas gali būti išsiunčiama į internetą vos tik paspaudus mygtuką. USB atmintines jau ir taip grasina pakeisti „debesies“ talpyklos, tad šalia jų tuoj stos ir SD bei microSD kortelės.

Kalbėkime konkrečiau. Rinkoje pasirodė du nauji modeliai – Samsung Galaxy kamera (kodėl pasirinktas toks pat pavadinimas, kaip ir išmaniojo telefono?) ir Nikon Coolpix S800c. Abu jie turi lietimui jautrius ekranus, Wi-Fi irAndroid operacines sistemas. 16 Megapikselių raiška ir 20 kartų priartinimas jau nieko nebestebina, tačiau galimybė žaisti žaidimus fotoaparate, nusiųsti nuotrauką iš karto į Facebook paskyrą, arba įkelti HD kokybės vaizdelį į YouTube yra iš ties dėmesio vertos fotoaparato funkcijos. Android operacinei sistemai yra sukurta begalė įvairių programėlių, leidžiančių redaguoti nuotraukas. Vien Instagram populiarumas ką reiškia…

fotoaparatas

Kam tokie išmanieji fotoaparatai reikalingi? Kodėl jais dar negalima skambinti? Juk mikrofoną turi, taip pat ir garsiakalbį video peržiūrai – bent jau Skype galima būtų įdiegti…

 

Telefonai vystosi labai sparčiai, tuo tarpu fotoaparatai pateko į stagnacijos periodą, kai buvo iš esmės sprendžiamos kainos, atminties ir raiškos problemos. Kuo skiriasi 14 megapikselių ir 16 megapikselių to paties gamintojo modeliai? Praktiškai niekuo. Tokia situacija privertė sunerimti fotoaparatų gamintojus, kuriems ant kulnų nuolat lipa išmaniųjų telefonų gamintojai. Kam nešiotis fotoaparatą ir „smartfoną“, jei galima viską fotografuoti telefonu. Štai tau ir konkurencinės kovos rezultatas – fotoaparatas su internetu ir žaidimais.

 

Kaina kol kas šie modeliai dar konkuruoti negali, bet po metų jau visi pagrindiniai gamintojai gali turėti panašius modelius, o tada sumažės kaina ir rinkoje tai gali tapti masiniu produktu. Po penkerių metų tie, kas dar norės turėti fotoaparatus jau nebeįsivaizduos jų be wi-fi ir nuotraukų saugojimo iš karto „debesyje“.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *