Kada automobilių vertinimas yra išties aktualus?

Sutikite, dažnas vairuotojas galvoja, jog jis apie automobilius tai tikrai viską išmano ir pats gali puikiai įvertinti, kiek transporto priemonė yra verta. Tai tikrai klaidinga nuostata. Automobilių vertinimas yra toks procesas, kuriam reikia ne tik žinių, bet ir tam tikrų resursų, kuriuos gali panaudoti tik profesionalūs vertintojai.

Kada reikalingas automobilio vertinimas?

Pradėkime nuo to, jog transporto priemonės yra priskiriamos kilnojamo turto kategorijai, tad jos vertinimui reikalingi kitokie metodai ir kriterijai, negu, sakykim, perkant namą. Prabangesnis automobilis kainuoja išties nemažus pinigus ir jeigu jis perkamas ne iš salono, o iš privataus asmens, sužinoti tikrą jo vertę labai pravartu. Nes tokiais atvejais paleisti keletą tūkstančių eurų vėjais – vieni niekai. Gudriai užslėpti defektai gali išlysti į dienos šviesą labai greitai. Tuo tarpu profesionalus ekspertas be vargo nustato, kokia yra transporto priemonės būklė ir kokių remonto darbų gali prireikti artimiausiu metu.

Dažnai auto vertinimo prireikia po avarijos. Reikalinga įvertinti, kokia yra patirta žala. Tokiu atveju kviečiami nepriklausomi vertintojai, kurie apžiūri automobilį ir įvertina, kokia yra padarytos žalos vertė.

Kokie veiksniai nulemia automobilio vertę?

Paprastai vertinami jau naudoti automobiliai. Naudoto automobilio vertę nulemia daugelis veiksnių, kurių pagrindiniai, žinoma, yra markė, modelis ir pagaminimo metai. Vertinant automobilį, būtina prisiminti, kad tik pateikę visą informaciją apie norimą automobilį, gausime dvi kainas – realią ir rinkos kainą. Reali kaina yra tokia  kaina, už kurią galime pirkti ar parduoti automobilį.  O štai rinkos kaina yra artimesnė tai kainai, kurios prašoma rinkoje už tos pačios markės ir metų transporto priemones.

Taigi, kas dar apima naudoto automobilio vertinimą? Štai:

  • Pirmosios registracijos data. Be abejonės, senesnio auto kaina smuks automatiškai.
  • Važiuoklės tipas – hečbekas, universalas, sedanas.
  • Durelių skaičius.
  • Kuro tipas. Tai gali būti benzinas, dyzelinis kuras, dujos, elektra.
  • Variklio tūris ir pavarų skaičius.
  • Papildoma automobilio įranga – oro pagalvės, signalizacija, kondicionavimo sistema ir kita.

Netgi gali būti atsižvelgiama į tokius dalykus, kaip vieta, kur buvo laikomas automobilis ( garažas ar laukas) ir kaip buvo naudojamas auto (taksi, įmonės automobilis ar privačioms kelionėms). Taigi, kaip matote, veiksnių begalė ir jie kainą gali stipriai keisti. Tad patikėkite automobilių vertinimą profesionaliems ekspertams ir tikrai nepralošite.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *