Lietuvos web 2.0: mokslo resursų portalai (referatai)

Student_WritingVienas iš geresnių internetinio verslo modulių yra imti pinigus iš oro arba už nieką. Skamba absurdiškai, tačiau šis verslo modelis Lietuvoje veikia puikiai. Tingi rašyti rašinį literatūros pamokai? Reikia greitai referato? Siunti SMS už 2 litus, gauni aktyvavimo kodą, įvedį jį tam tikruose puslapiuose ir tau suteikiamas priėjimas prie dokumento parsisiuntimo nuorodos. Kalba eina apie portalus, kuriuose dalinami referatai, kursiniai darbai, testų atsakymai, rašiniai, analizės, net diplominiai darbai ir visokio plauko mokslo raštliava.

Viskas čia būtų normalu, jei ne pora keistų momentų. Visų pirma, moksleiviai ir studentai skatinami patys nerašyti rašto darbų, o užsiimti plagiatu. Kadangi šiuolaikiniai mokytojai ir dėstytojai irgi puikiai žino, iš kur eina visi tie darbai, nesunku patikrinti ar uolūs moksleiviai kartais „nesuchaltūrino“ rašto darbo iš kelių.

Kitas momentas, kokia nauda iš patalpinto rašto darbo, kuris jau buvo palankiai įvertintas? Tokių portalų kūrėjai susirenka pinigus už galimybę parsisiųsti pilną tekstą, bet ar tuo pelnu dalinasi su kūrėjais? Simboliškai TAIP, nes viena iš sąlygų (šalia atsakomybės už autorinių teisių pažeidimus nusikratymo) yra ta, kad patalpinęs rašto darbą asmuo turi teisę vieną ar kelis kitų patalpintus darbus pasiimti nemokamai. Kažin ar toks sandėris yra sąžiningas, tačiau patalpintų mokslo darbų kiekiai tikrai įspūdingi, tad galima spręsti, kad darbo autoriams tokios sąlygos priimtinos.

Lietuvoje yra 2 rūšių asmeninių mokslo darbų talpyklų tipai – mokamos ir nemokamos. Abiem atvejais tokios talpyklos sulaukia didžiulio lankytojų srauto, tad pajamos iš internetinės reklamos taip pat garantuotos. Pasižiūrėkime, ką turime geriausio.

Nemokamos rašto darbų talpyklos

Kaip minėjau, net jei dirbama altruistiniais pagrindais ir rašto darbai skelbiami be jokio mokesčio, galimybės iš tokio projekto uždirbti gana nemažos iš reklamos.

Mokslai.lt – gana didelė rašto darbų talpykla pateikianti pilnus tekstus. Truputį erzina Google AdWords reklama viduryje teksto ir ilgesnių darbų puslapiavimas. Kopijuotojams tekst truputį padirbėti valant nukopijuotus tekstus. Pateikiama ir naudingi rašypos patarimai, skelbimai rašytojams pagal užsakymą, studijų informacija.

Moku.lt – kitas didelis nemokamų rašto darbų katalogas. Įkėlimas paprastas, registracija nereikalinga.

Nesimokau.lt – nekomercinis, todėl ir nemokamas darbų katalogas.

Nemoku.lt – nemokamų mokslo darbų portalas, išsilaikantis iš reklamos. Ribojami dokumentų atsisiuntimai iki 20 per dieną.

Ziniukai.com – nedidelis nemokamų rašto darbų katalogas.

Nesimokyk.com – dar viena nemokamų darbų talpykla.

Studijos.lt – daugiau nemokamų rašto darbų nei mokamų. Taip pat yra įdomus įrankis paruoštukių („špargalkių”) kūrimui.

Jei žinote daugiau, pasidalinkite nuorodomis komentaruose.

Mokamos rašto darbų talpyklos

Standartinė vieno parsisiunčiamo dokumento kaina – 2 litai už SMS. Jei 40% sumos mokama SMS paslaugos teikėjui, portal savininkui tenka 1,2 Lt nuo kiekvieno parsiųsto dokumento. 100 parsisiuntimų – 120Lt – kas gali būti paprasčiau?..

Šperos.lt – turbūt didžiausia mokamų darbų talpykla. Parsisiuntimo kaina – 3 litai arba vidiniai taškai – kreditai.

Kursiniai.lt – ne itin didelis katalogas, tačiau čia viskas veikia kaip elektroninė parduotuvė. Mokslo darbų kaina svyruoja nuo 10 iki 40 lt. Autorių darbų autentiškumas tikrinamas puslapio administratorių, todėl nekokybiški ar plagijuoti darbai čia patekti gali tik atsitiktinai. Apmokėjimo būdų yra kur kas daugiau. Galima atsiskaityti net VISA kortele.

Pasidalink.lt – sąžiningiausia mokslo darbų talpykla autoriams siūlanti atlygį už įkeltus darbus – 20% nuo surinktos sumos arba tam tikrus prizus (dovanų kuponai, išankstinio mokėjimo telefono kortelių papildymai ir t.t.).

Vadovėlis.lt – paprasta talpykla. Darbo kaina – 2 Lt už SMS žinutę su kodu. Patogus darbų kitomis kalbomis suskirstymas (lietuvių +8 užsienio kalbos įskaitant ir lotynų).

e-referatai.lt – eilinis rašto darbų katalogas, talpinantis ne vien tik referatus, bet ir kitokių žanrų mokslo darbus. SMS žinutės kaina – 2 litai.

Moksliukas.lt – mokami originalūs darbai skirti studentams, tačiau ne diplominiai darbai. Skiriasi darbų kainos (gali būti kelios dešimtys ir net daugiau nei šimtas litų). Taip pat pateikiamos įvairios atsiskaitymo galimybės – populiariausios el. Bankininkystės sistemo bei 900 linija.

Tingiu.lt – 1 litą kainuojantys (0,90 EUR jei atsiskaitoma ne SMS žinute, bet PayPal mokėjimo sistema) mokslo darbai.

Referatai.eu – 2 litus kainuojantys darbai.

Kursiniai.com – eilinė 2 litus kainuojančių darbų talpykla.

Turėtų būti ir daugiau, bet pagrindiniai yra išvardintieji. Jei žinote kitų, parašykite nuorodas, apžvelgsiu.

Pastebėkite portalų pavadinimus – “Tingiu”, “Nesimokyk”, “Šperos”, „Pasidalink“. Paradoksas, tačiau daugiau portalų pavadinimų skatina mokytis, o ne sukčiauti. Vadinasi jie “Vadovėlis”, “Moksliukai”, “Žiniukai”, “Moku” ir pan. Tai rodo ne ką kita, o požiūrį į publikuojamus resursus. Visi rašto darbai turėtų tarnauti atsisiuntusiesiems kaip pagalbiniai resursai, padėti išmokti tam tikrą dalyką, o ne vien tik apgauti mokytoją ir nesimokant gauti gerą įvertinimą.

Labai įdomu teisinis tokių portalų aspektas ir autorinių teisių apsauga, nes kai kurie portalai už turinį neatsako, nors ima pinigus už kitų autorių kūrinius autoriui atlygindami tik simboliškai – leidimu pasinaudoti kito žmogaus darbu nemokamai.

Related Posts

5 thoughts on “Lietuvos web 2.0: mokslo resursų portalai (referatai)

  1. Dar įdomu tai, kad mokytojai-dėstytojai turi būti susipažinę su daugeliu tų darbų, nes kitaip sunku atsekti, kad tai vogtas darbas… Žinau, kad universitetuose tokių dėstytojų yra, kurie bent jau šperos.lt turinį išstudijavę kaip reikiant:) Ar tai reiškia, kad jie mokėjo tuos du litus… Ar gal dėstytojams leidžiama nemokamai ten prisijungti.. Aš siūlyčiau taip ir padaryti – tegul bent jiems nereikia mokėti ir taip daugiau sukčių pačiuptų:)

  2. Nereik tiem destytojam nieko ‘studijuot’.
    Yra juk teksto analizes programos
    ==
    Tik niekaip nesuprantu kodel „..web 2.0”
    Ar dabar jau visi puslapiai vadinami web 2.0?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *