Susidūriau su dilema dėl tolimesnio šio tinklaraščio likimo. Užsibrėžiau kažkada aprašyti TIK lietuviškus Web 2.0 resursus, tačiau matau, kad šis principas nėra visiškai teisingas. Vienas dalykas yra tas, kad naujų lietuviškų socialinių tinklų ar blogofermų atsiranda labai mažai, o uždaroma ir apleidžiama dvigubai daugiau, taigi aprašyti juos yra didžiulis džiaugsmas, kuris nutinka vos ne vieną kartą į pusmetį. Net vėžlio blogas būtų pildomas greičiau… 😉 Manau, kad reikia plėsti blogo specifiką.
Per pora metų, kol šis tinklapis gyvuoja, atsirado toks dalykas, kaip startupai. Tai yra pradedantys verslai, kurie dažniausiai kyla iš Lietuvos, tačiau yra skirti pasaulinei rinkai. Dažniausiai tokie verslai yra internetiniai – įvairūs įrankiai, paslaugos, informacija. Kai kurie veikia už Atlanto, kai kurie čia, tačiau juos vienija vienas bendras bruožas – juos sukūrė ir vykdo lietuviai. Jie sugalvoja idėją, programuoja, daro dizainą, rengia tekstus, kaip įmanydami reklamuoja, dalyvauja įvairiuose investutojų renginiuose siekdami gauti investicijų projektui tobulinti ir populiarinti.
Labai svarbus klausimas – ar toks projektas yra lietuviškas? Jei lietuviai daro projektą prancūzams, jį tobulina, reklamuoja, ar toks projektas tampa prancūzišku? Nemanau. Aišku, jei prancūzų įmonė užsako techninio atlikimo paslaugą pas lietuvių įmonę, tokį projektą lietuvišku vadinti nelabai galima. Nors projektas yra prancūziškas, nes orientuotas į didesnę rinką, bet jo idėją sugalvojo ir prie jo didžiaja dalimi dirba lietuviai, manau jis yra labai lietuviškas, ir nusipelno būti aprašytas čia. Jiems reikia padėti bent apie juos informuojant, nes dauguma net nežino nieko, kad lietuviai kuria tokius pasaulinius projektus.
Šiuo metu dirbu su HUB Vilnius puslapio turiniu, o vienas iš darbų – lietuviškų startuolių aprašymas. Dėl to susitinku su nemažai įdomių projektų kūrėjų. Turiu tiesioginį priėjimą prie informacijos šaltinių, tad remiuosi tik startapų kūrėjais tiesiogiai.