Plaukiantys papai ir pūtė, mašinų remontas ir… SEO

Google užpiso su tais savo reikalavimais. Teisingai perskaitei – UŽPISO, o ne „užkniso“, sunervino, perlenkė lazdą ar kaip kitaip mandagiai. Ir dabar paaiškinsiu kodėl. Įsivaizduokim, kad esu paprastas verslininkas – taisau mašinas. Turiu didesnį garažą, 5 mechanikus, su kuriais kiekvieną dieną reikia kariauti, nes šūdą malą, o man prieš klientus reikia paskui raudonuoti… Turiu puslapį internete, kurį padarė švogeris, nes kažką tame internete „nuraukia“. Bent jau taip sakė… Puslapis nedidelis, paprastas – tik mūsų kontaktai, paslaugos ir dar apie detales truputį. Pats viską pasirašiau, žmona pataisė, dar ir švogeris pataisė, pora klaidų klientai pamatė ir pasakė, taip gavosi visai neblogai. Dabar sako, kad tas jobanas Googlas paėmė ir pakeitė reikalavimus – buvom nupirkę pora linkų, sudėjo į kažkokius ten nuorodų katalogus, sakė dar SEO straipsnių užsakyti reikia ir viskas, bet ne, Googlui to nepakanka. Dabar jam reikia tokių nesąmonių, prie kurių tikrai nesiruošiu sėdėti. Durnas būčiau, jei sėdėčiau!..

Googlui reikia, kad būtų geras turinys. Koks dar geras turinys? Ar turiu visiems aiškinti su paveiksliukais, kaip EGR plaunamas ir kad pusę variklio išardyti reikia, kol jį pasieki ir sutvarkai? Nu taip, lankytojų į tokį paaiškinimą būtų nemažai, bet kas man iš to? Kiek iš jų ateitų pas mane to EGR savo dyzeliukui susitvarkyti? Gal koks 1 iš 100 ir ateitų… Ar paskambintų? Tikrai ne. Užtat, jei parašysiu, kad tvarkau EGR greičiau, nei konkurentai, skambučių būtų daugiau. Protą pist moku, tai jau kaip nors prisikviesčiau juos atvažiuoti pas mane ir pasikelti tą jų dyzelį. Bent už apžiūrą paimčiau…

Dar Googlui reikia, kad mano puslapiu dalintųsi socialiniuose tinkluose Facebook, Twitter, Google+ ir kituose. Kažin, One.lt netinka? Dar Draugas.lt gal tiks? Netinka, sakė… Geriau jau LinkedIN ar Pintereste. Neturiu laiko aš tom nesąmonėm. Nu gerai, vakare gal rasiu, kai neįdomų filmą rodys, ar per reklamą. Įdėsiu aš tą linką į savo puslapį Facebooke. Turiu net 123 draugus. Kažin, ar kuris iš jų ateis pas mane mašinos tvarkyti ne paskambinęs man, o pamatęs tą postą Facebooke? Nė vienas, garantuoju! Twitteris? Kas per vienas tas tviteris? Tipo per mobiliaką? Pas mane noškė paprasta – prieš penkis metus kai nusipirkau, tai iki šiol laiko. O kiek kartų kritusi yra nuo mašinos… Bet švogeris sakė, kad su tokia seniena Twiterio neišeina pasižiūrėti. Vos dantų snargliui neišmaliau…

Dar sake, kad Google žiūri, kiek tuose socialiniuose tinkluose komentuoja tavo tą reklamą. Nu koks komentaras gali būti prie mano puslapio? Jei kas parašys „lochas“, tai ištrinsiu ir užbaninsiu, o jei dar ir drauguose yra, tai ir iš draugų išmesiu. Nereikia man čia tokių komentarų.

Sakė, kad linkus reikia ne pirkti, o užsidirbti… Va pragyvenimui aš užsidirbu, kokią dar varkę pravarau su daužtom mašinom po darbo, tai va būna pinigai. Užsidirbti linką aš nemoku. Tipo negali prašyti, kad įsidėtų – patys turi susiprasti. Gal ten Amerikoj žmonės ir susipras, bet čia Lietuvoj tai tiksliai ne. Kokio velnio ką nors nemokamai reklamuoti? Tipo, kad gerai karbiuratorių sutvarkiau? Bet koks meistras su 10 metų patirtim būtų taip pat sutvarkęs ir dar jį nušveitęs iki blizgesio… Nematau čia kuo girtis, o tuo labiau nemanau, kad kažkas už tai girs ir dar savo bloge. Man tas žodis „blogas“ labai juokingas – „Jono geras blogas – apie mašinas rašo…“ Cha cha cha, tai geras jis ar blogas?.. Nesvarbu, žmonės mėgsta apie save parašinėti, tai tegul ir rašo. Aš nematau jokio reikalo rašyti to blogo. Švogeris sakė, kad blogai, kad blogo neturiu – nėra kur tą turinį dėti.

Žodžiu, nesuprasi, ko iš tavęs tas Googlas nori – kad blogus rašytum ir Facebooke, kaip bobos, pliurptum visą laiką? Tai kada, Googlai, man dirbti?..

Beje, geras straipsnio pavadinimas, ką? Švogeris sakė, kad turinys turi turėti patrauklų pavadinimą, būti įdomus ir kad lankytojai komentuotų. Tai ir pagalvojau, kad papai ir pyzda visiems vyrams patiks (nors nelabai kas ten matosi…), patrauks dėmesį tiek čia, tiek po to, kai numesiu į Facebooką. Moterims irgi patiks, nes jos eilinį kartą galės ant vyrų pavaryti, kokie mes kiaulės ir į kitus papus tik žiūrim… Juk Googlas nesupras, apie ką mes lietuviškai komentuojam – ar apie mašinas, ar apie papus… Gerai arbūzai plaukia. Žiūrėčiau ir žiūrėčiau. Va čia tai įdomus turinys!

plaukiantys papai ir pyzda

Related Posts

15 thoughts on “Plaukiantys papai ir pūtė, mašinų remontas ir… SEO

 1. Na taip, o kam dabar lengva.

  O jei rimtai, tai toks jausmas, kad tik google nesupranta, kad nesamones daro

 2. Googlas viską gerai supranta, klausimas, tik ar lietuviškai supranta 🙂 Lankomumas bus matyti rytoj 😉

  1. Lankomuma tai jau ir dabar gali matyti, kam to rytojaus laukti. Tiesa, rytoj tiksliai zinosi kiek is viso buvo lankytoju siandien 😉

 3. Nesuprantu straipsnio autoriaus logikos: pyksta ant google ar ant savęs, kad nemoka naudotis technologijomis ar pyksta dėl to, kad versle nesiseka, nes reikia „prasukinėt varkes su mašinom, pyktis su darbuotojais, ar dėl to, kad kitas būtų geriau karbiuratorių sutvarkęs ir jį nublizginęs?”
  Na, iš tiesų, jeigu taip mąstai, tai nelabai ir yra kuo girtis ir skirti tam laiko (reklamai), geriau pasėdėt internete ir paieškot vaizdelių su papais, beje, kaip ieškojot, ar ne per šūdinąjį Googlą?!

 4. Gerai čia skėlei 🙂 Spėju, kad tikslas – pažiūrėti, kaip tai įtakoja lankomumą. Ir kaip? Įtariu, kad keliasdešimt kartų padidėjo 🙂

 5. Sveiki.
  Straipsnio pavadinimas tikrai vertas dėmesio. Perskaičius straipsni supratau, kad žmogus nenori žaisti su web saitais neturi laiko sėdėti internete. Neturi laiko skirti puslapio populiarumui ir taip toliau. Jus pritraukėt mano dėmėsi ir aš galiu jums padėti. Kreipkitės Skype: pavelrozevic

 6. Blogam šokėjui ir kiau… maišo :)) Gilinkit žinias, sėkmė už kampo 😉

 7. Aš neturiu jokių socialinių tinklų ir egr plovimui internete gal neieškosiu. Straipsnis teisingas. Google reikalavimai darosi įsakmūs. O ne kiekvienam verslui reikalingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *