Šilumos siurbliai Lietuvoje vis labiau populiarėja su kiekviena diena. Siurblyje naudojama panaši technologija, kaip šaldytuve ar oro kondicionieriuje. Jis išgauna šilumą iš tam tikro šaltinio, tokio kaip oras ar kitų gamtos išteklių. Sukaupta energija tada perduodama šilumos pavidalu ten, kur yra nukreipta – į namuose ar biuruose esančius radiatorius ar šildomų grindų sistemas. Esant norui, šilumos siurbliai gali būti derinami su kitomis šildymo sistemomis, pavyzdžiui, dujinėmis, ir tokiu būdu sudaryti hibridinio šildymo sistemą.
Kadangi didžioji dalis šilumos perduodama, o ne pagaminama, šilumos siurbliai yra daug efektyvesni už įprastines šildymo sistemas, tokias kaip elektriniai šildytuvai ar dar vis egzistuojantys namuose – dujiniai katilai, kurie naudoja iškastinį kurą. Šilumos siurbliai, perduodami šilumą iš supančios aplinkos į vidaus patalpas, taip pat padeda sumažinti šildymo išlaidas, tai yra itin aktualu norintiems sutaupyti ir ne tik.
Šio tipo namų šildymo pasirinkimas taip pat parodo gyventojų tvaresnio gyvenimo pasirinkimą, kadangi jau ir taip išmetamas didžiulis anglies dioksido kiekis į aplinką. Tai parodo, kad gyventojams ateina suvokimas, kad reikia ieškoti būdų kaip švariau ir tvariau gyventi, maksimaliai sumažinant aplinkos taršą.
Renkantis reikėtų atsižvelgti į realų turimą biudžetą, šildymo bei vėsinimo poreikius, turimos erdvės dydį bei norimo siurblio efektyvumo koeficientą. Itin svarbu atsižvelgti ir į vietovės klimatą, tam, kad būtų galima įvertinti ar siurblys gebės atlaikyti vietos temperatūras ir tuo pačiu išlaikyti savo efektyvų funkcionalumą, jei tam tikru sezonu temperatūros bus ekstremalios.
Bene populiariausi šiuo metu šilumos siurbliai yra oras – oras ir oras – vanduo. Oras – oras siurbliai šilumos mainams naudoja lauro orą, jis yra gana nebrangiai įrengiamas ir gali būti valdomas net nuotoliniu būdu, dėl Wi-fi integracijos. Itin patraukli oras-oras šilumos siurblio savybė yra tai, kad jie gali būti naudojami tiek šildymui, kai šalta, tiek vėsinimui, kai karšta. Bene geriausia dalis apie šio tipo šilumos siurblį yra tai, kad jis dirba gana tyliai, tad galite nesijaudinti, kad jo garsas jus trikdys.
Tuo tarpu oras-vanduo šilumos siurbliai veikia panašiu principu. Tik šilumą iš oro lauke įtraukiama, pasitelkiant tam tikrą skystį, kuris patenka į siurblio kompresorių. Pastarasis suspausdamas skystį pakelia jo temperatūrą, kur galiausiai sugeneruota šiluma patenka į vandenį, kuris savo ruožtu paskirsto šilumą į viduje esančius radiatorius, grindinio šildymo sistemas bei gali užpildyti karšto vandens rezervuarus. Kalbant apie garsus, šie šilumos siurbliai gali kelti kiek didesnį triukšmą, tad renkantis derėtų atkreipti dėmesį į gamintojo nurodytus triukšmo lygio parametrus, jei tai jums gali sukelti nepatogumų.