Žodis „video“ aiškiai siejamas su vaizdu, su jo perdavimu, įrašymu. Užuot sakę „filmukas“ ar „vaizdo įrašas“, neretai „nukertame“ ir trumpai tarstelime „video“. Žodžio populiarumas rodo susidomėjimą įvairiausiais klipais. Tai ir YouTube, ir TV laidos, ir visokiausios reklamos.
Keletas kriterijų, galinčių lemti žiūrovų simpatijas: originalus pateikimas, sklandi kalba, įdomūs vizualiniai efektai.
Komunikacija ir dešimt punktų apie renginius
Video tam tikra prasme yra ir komunikacija. O komunikacijos klausimai nepaprastai rūpi verslui. Ką daryti, jei prireikė šios srities paslaugų? Galite kreiptis į… Florenciją! Ne, nereikės vykti nei į Italiją, nei apskritai į užsienį, tiesiog pakanka klaviatūroje suvesti adresą Blackflorence.com.
O dabar… Jūsų dėmesiui – dešimt punktų, susijusių tiek su renginiais, tiek su komunikacija.
- Renginys = komunikacija. Ši mintis iš pirmo žvilgsnio gal ir atrodo abejotina, tačiau truputį pamąsčius išaiškėja, kad joje tiesos nestinga.
- Vasarą – vienokie koncertai, žiemą kitokie. Tai nereiškia, kad visiškai pasikeičia atlikėjų sąrašas. Tačiau akivaizdu, kad žiemos metu tvyro kitokia nuotaika, pasirenkama kitokia tematika, o štai birželis, liepa ir rugpjūtis – jau kitoks pobūdis. Pavyzdžiui, kokio nors paplūdimio sezono atidarymas (gerokai besiskiriantis nuo Kalėdų ar Naujųjų metų).
- Trečiasis punktas skamba įdomiai: nors sakoma, kad geriems dalykams nereikia reklamos, būtų sunku įsivaizduoti renginį, apie kurį niekur nepranešta, kuris visiškai nereklamuotas.
- O kiek daug įvairiausių koncertų, parodų reklamuojama per televizorių! Sunku nurodyti konkretų skaičių, bet tikrai gausiai.
- Kiek kainuoja surengti parodą ar koncertą? Ar tai atsiperka? Tai klausimai, į kuriuos sunku atsakyti vienareikšmiškai. Turbūt tiksliausia būtų atsakyti šitaip: viskas priklauso nuo n + 100 faktorių.
- Nors neseniai rašyta, kad žiemos ir vasaros renginiai skirtingi, juose ir vienu, ir kitu metu gali puikiai pasitarnauti videoprojektai (šiuo klausimu galite kreiptis į Videoporojektai.lt). Puikus pavyzdys – 3D projekcijos, kurios išties užgniaužia kvapą.
- Ir dar apie žiemą bei vasarą. Nepaisant skirtumų, kai kurios dainos tinka kone visuomet. Gal tai lemia ir atlikėjų populiarumą.
- Puiku, jei viena įmonė gali pasirūpinti ne tik videoįranga, bet ir prodiusavimo klausimais. Čia vėlgi reikėtų paminėti Videoprojektai.lt.
- Koncertas, konferencija? Kad ir koks žanras, dalyviai, svečiai tikisi ne tik įdomiai praleisti laiką. Žmonės kartu tikisi ir mandagumo.
- Visi organizatoriai trokšta dešimties balų verto rezultato. Toks rezultatas neabejotinai patinka ir žiūrovams-klausytojams-svečiams.
Kaip susijusios dvi sąvokos
Ar video yra bendravimas? Ne visada. Tačiau dažnai šios sąvokos viena su kita labai glaudžiai susijusios. Kaip pavyzdį vertėtų paminėti vadinamuosius podkastus. Tarkim, vedėjas kalbina pašnekovą ir kartais kreipiasi į klausytojus-žiūrovus. Vadinasi, tarpusavyje bendrauja du žmonės (pašnekovai) ir vienaip ar kitaip jie palaiko ryšį su auditoriją. Sakysim, abu asmenys ima diskutuoti apie „Euroviziją“. Ir vedėjas paprašo: „Rašykit komentaruose, kaip manote, kokie Lietuvos atstovo šansai šiais metais.“
Galima teigti, kas susidaro tam tikras trikampis: vedėjas kalbina pašnekovą, o tai, kas išsirutulioja, yra komunikacijos kryptis auditorijos link. Todėl konstatuotina, kad video iš dalies yra bendravimas. Ir netgi bendravimo menas.
Jei norite turėti kanalą YouTube.com tinkle, tai tikriausiai būtų malonu pritraukti didesnę auditoriją. O tam reikia daug dalykų, tarp kurių – sėkminga komunikacija. Juk videoįrašai yra kuriami žiūrovams. Galbūt kiekvienos transliacijos pradžioje pasisveikinama „Sveiki, gerbiami žiūrovai“, o gal „Štai jau penkioliktas mano filmukas jums, mieli žiūrovai ir prenumeratoriai“.
Situacijų ir pavyzdžių esama visokių. Tarp kitko, dėl įdomumo galima pasufleruoti, kad žodžio „pavyzdys“ reikšmių yra bent septynios. O septyni, kaip teigiama, yra laimingas skaičius.