Seku nuolatos naujas tendencijas televizorių rinkoje. Dirbu su keliomis interneto parduotuvėmis, tad tenka susipažinti su naujausiais modeliais ir galimybėmis. Noriu pasidalinti savo „nuogąstavimais”.
Technologiškai išprususių žmonių gyvenimus papildė naujas „žaisliukas” – išmanusis televizorius. Neapsirinku, tikrai yra gaminami išmanieji televizoriai, kurie nuo išmaniųjų telefonų atsilieka… mobilumo stoka. Tiesiog išmaniojo televizoriaus nepasinešiosi visur. Kuo skiriasi išmanusis televizorius nuo paprasto televizoriaus?
Visų pirma išmanieji televizoriai yra apginkluoti Wi-Fi imtuvais ir DLNA funkcija. Paprastas televizorius dažnai net Ethernet (LAN) jungties neturi, kad būtų galima prijunti prie jo internetą programinės įrangos versijai atnaujinti. Tuo tarpu išmanieji televizoriai visiškai priklausomi nuo interneto. Beje, DLNA funkcija leidžia susieti visus namuose esančius įrenginius, kurie gali dalintis duomenimis – telefoną, nešiojamąjį kompiuterį, media leistuvą. Veikiant DLNA per televizoriaus valdymo skydelį galima pasiekti kitame kambaryje esantį kompiuterį. Paprastas televizorius failus gali rodyti tik prijungus prie jo USB atmintinę su failais (ir tai ne visų formatų failus skaito) arba kompiuterį HDMI kabeliu. Išmanusis gali daug daugiau – jokių laidų nebereikia, failai tiesiog paimami iš originalios saugojimo vietos.
Išmanieji televizoriai prikišti bendravimo programų. Visų pirma, tai yra Skype. Naujausi modeliai jau kuriami kartu su interneto kameromis, kad nereikėtų atskirai jos prijungti USB jungtimi. Kitos programos – socialinių tinklų programėlės, kurios greitai parodo, ką kalba draugai, taip pat per jas galima parašyti (pulteliu) žinutę. Paprastas televizorius su niekuo nebendrauja, nes nemato tam būtinybės. Naujausi televizoriai jau bandomi su Android operacine sistema. Tai reiškia, kad netrukus prasidės programėlės ir išmaniesiems televizoriams, ne tik išmaniesiems telefonams ir išmaniesiems planšetiniams…
Jau nebe planai, ir nebe mokslinė fantastika yra televizoriai su lietimui jautriu ekranu. Panasonic čia gerai padirbėjo, tad po poros metų ši technologija gali būti naudojama visuose išmaniuose televizoriuose. Paprastas televizorius nuo prisilietimų tampa tik purvinesnis… Turiu vaikų, tad nuolat matau delnų antspaudus.
Iškilo tik vienas klausimas – 3D technologiją ir 2D vaizdo vertimą į 3D priskirti prie normalių televizorių, ar tai irgi išmaniųjų TV bruožas. Juo labiau, kad šiam vaizdo vertimui realiu laiku naudojami net 7 branduolių procesoriai. Tai lyg Hummeris prieš Fiat500 🙂
Akivaizdu, kad televizorius keičiasi labai sparčiai ir per artimiausius 3 metus gali pasikeisti neatpažįstamai. Bene daugiausiai prie to prisideda pažangiausių televizorių gamintojai Samsung, Toshiba ir Panasonic. Pasigirdo gandų, kad net Microsofto Kinect technologija gali būti įmontuota į kai kuriuos televizorius. Tai padarytų televizorių puikiu žaidimų įrankiu, nes viskas valdoma be jokių pultelių, tiesiog žmogaus judesiais.
Yra tik vieninteli prietaisų rūšis, kuri paprastą televizorių „pritempia” prie išmaniojo – media leistuvas. Čia prasideda Apple TV ir WesternDigital (WD) konkurencinė kova. Kas trukdo tas mažas dėžutes sukišti į vis plonėjantį televizoriaus korpusą arba net stovą? Ateitis parodys daug gražių dalykų. Jau daba tokius stebuklus siūlo ne viena lietuviška internetinė parduotuvė. Tiesa, už dar aukštą kainą.
Tokia čia ir ateitis – kasdienybė jau beveik.. 🙂
Tai kada straipsnis rašytas 🙂 jau ir atėjo kasdienybė. Juk viskas per pusmetį pasikeičia…