Darbas su individualios veiklos pažyma. Kas tai yra?

Jeigu jau seniai norėjote pradėti dirbti sau, tačiau vis kankino įvairios baimės – siūlome jums pamiršt bet kokias galimas grėsmės, kadangi šiuo metu darbas sau tikrai yra ta geriausia galimybė, kuria verta pasinaudoti.

Darbas su galimas keliais būdais, tačiau šiuo metu bene daugiausia dėmesio sulaukia individuali veikla pagal pažymą.

Jeigu norite kuo daugiau sužinoti apie šios veiklos niuansus – skaitykite žemiau. Pateiksime faktus, kurie padės Jums geriau suprasti kas ir kaip.

Mokestiniai niuansai

Gyventojų pajamų mokestis (GPM) tarifas – 15% (atėmus mokesčio kreditą), t. y nuo 5% iki 15%

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarifas – 6,98% nuo 90% individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų sumos (neatėmus VSD ir PSD įmokų). Mėnesio įmoka 6,98% nuo MMA.

Valstybinio socialinio draudimo (VSD) tarifas (pensijų, ligos, motinystės draudimu) – nuo 90% individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų sumos (neatėmus VSD ir PSD įmokų):

  • 12,52%;
  • 14,62 % jei asmuo kaupia pensijai papildomai 2,1 %;
  • 15,52 % jei asmuo kaupia pensijai papildomai 3 proc.

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas – 21%.

Mokesčius geriausia mokėti kiekvieną mėnesį, kadangi tokiu atveju gausite visas reikalingas socialines garantijas ir galėsite būti ramus, kad laukiamos išmokos bus gaunamos iškart.

Kiti niuansai, kuriuos reikia žinoti

Pateiksime pačius svarbiausius faktus, kurie Jums padės geriau suprasti šios veiklos tipą ir tuo pačiu nuspręsti – ar toks savo veiklos įforminimas tikrai tinka labiausiai Jūsų atveju.

  1. Džiugu tai, kad tokio tipo veikla leidžia būti ramiu dėl socialinių garantijų. Gaunamos ir senatvės pensijos ir ligos, VPA bei dekreto išmokos.
  2. Išmokų dydis priklauso nuo to – kiek mokesčių sumokėjote. Kuo daugiau, tuo žinoma, ir atgausite daugiau.
  3. Taip pat galite būti ramus, kad kai reikia – gausite išmokas. Tačiau tokiu atveju reikia kas mėnesį mokėti VSD ir teikti SAV pranešimus.
  4. Daugelių atvejų žmonės gali būti atleidžiami nuo PSD mokėjimo kas mėnesį. Reikia sekti – kokios Jūsų galimybės. Tiesa, PSD reikės mokėti nuo pajamų.
  5. Taip pat reikia nepamiršti, kad pirmais metais galima nemokėti VSD ir PSD mokesčio. Tai yra lengvata. Tačiau ir stažas nesikaupia.
  6. Veiklos vedimui reikia išrašyti sąskaitas. Tam geriausia yra naudoti saskaita123.lt
  7. Nereikia vesti apskaitos žurnalo, tačiau tikrai labai rekomenduojama.

Daugiau apie individualią veiklą pagal pažymą ir kaip ją pradėti – skaitykite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: