BDAR dokumentų paruošimas Jūsų įmonei gali kainuoti nemažai pinigų. Tačiau šiais laikais galime rasti įrankį internete, kuris sugeneruos jums dokumentus ir nereikės samdyti teisininkų. Tokie įrankiai dažniausiai naudojami versluose, kurie neturi pakankamai pinigų teisininkams ir nenori vogti iš interneto. 

Kodėl reikia atitikti BDAR reikalavimus

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas pakeitė asmens duomenų apsaugos reglamentavimą visoje Europos Sąjungoje 2018 metais, gegužės 25 dieną. Visi juridiniai asmenys, kurie renka informacija apie asmens duomenis, jiems būtina atitikti visus Europos Sąjungos GDPR reikalavimus. Kuomet nesilaikoma reikalavimų, gresia labai didelės baudos. Bauda gali siekti net 20 milijonų eurų arba iki 4 procentų praėjusių metų apyvartos.

Kokie yra pagrindiniai BDAR reikalavimai?

Tai yra Europos duomenų apsaugos reglamento taikymas, reiškiantys, kad duomenų apsauga pagal BDAR. Į tuos duomenys įeina teisinių, techninių, organizacinių priemonių visuma, kuri yra skirta apsaugoti asmenų duomenis nuo neteisėtų arba atsitiktinių asmens duomenų tvarkymo. Šis procesas apima duomenų subjektų rinkimą ir informaciją apie informacijos rinkimą ir kodėl ta informacija yra renkamam bei kur ta informacija bus panaudota. 

Kokie yra pagrindiniai BDAR pricipai?

Iš viso yra net septyni BDAR principai, kurių privalo laikytis visi juridiniai asmenis.

  • Informacija renkama konkrečiu tikslu – tvarkymo tikslai turi būti aiškiai išdėstyti ir teisėti.
  • Duomenų tikslumas – būtina užtikrinti, kad surinkti duomenys būtų tikslūs ir atnaujinami.
  • Atsakomybė – juridiniai asmenys ir organizacijos yra atsakingi už tai, kaip jie tvarkys duomenis. Jiems būtina laikytis BDAR reikalavimų. 
  • Saugojimo trukmė – duomenų negalima saugoti visą amžinybę. Juos galima saugoti tiek, kad užtektų tikslo pasiekimui.
  • Teistumas, skaidrumas ir sąžiningumas – visas duomenų tvarkymas privalo būti teisėtas, o surinktą informaciją panaudoti tik sąžiningai. Su informacija negalima klaidinti asmenų dėl to, kaip bus panaudojami jų duomenys. 
  • Minimalus duomenų kiekis tikslui pasiekti – turi būti renkama ir apdorojama tik tiek informacijos, kad užtektų tikslui pasiekti.

Su specialiu įrankiu jūs galėsite laisvai susigeneruoti BDAR ir sutaupyti nemažai pinigų. Tuos pinigus kuriuos išleistumėte advokatams, geriau skirkite projekto tobulinimui, nes sutaupoma suma yra labai didelė.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *