Noriu suburti visus komercinių tekstų rašytojus

Seku Lietuvos interneto rinką beveik nuo jos atsiradimo pradžios 1995 metais ir matau, kad yra Lietuvoje labai potenciali sritis, kurios iki pat šiol neišnaudojame. Tai komercinių tekstų rašymas.

Komerciniais tekstais vadinu šiuos tekstus:

  • interneto puslapių tekstai „Apie įmonę”, „Paslaugos”, „Vizija, Misija”, „Bendradarbiavimas” ir t.t. taip pat įmonės naujienos, 
  • produktų aprašymai interneto parduotuvėms, rinkodaros akcijų aprašymai ir t.t.
  • Reklaminiai tekstai reklamos agentūrose, kuriuos rašo vadinamieji „kopyraiteriai”
  • Pranešimai spaudai ir kiti tekstai, kuriuos rengia RsV specialistai
  • Užsakomieji straipsniai, kuriuos rengia patys žurnalistai
  • SEO tekstai ir straipsniai, kuriuos rengia optimizavimo paieškos sistemoms specialistai
  • Nišiniai tinklaraščiai, kuriuos rengia įmonių darbuotojai arba samdyti tinklaraštininkai

Kursinių darbų rašymas ir vertimai nepapuola į komercinių tekstų rašymo apibūdinimą.

Šių tekstų rašymas tapo galvos skausmu ne vienam įmonės vadovui, nes jo darbuotojai tiesiog neturi įgūdžių ir laiko parengti kokybiškus tekstus, tuo tarpu Lietuvos blogeriai nuolat skundžiasi, kad neina iš tinklaraščių uždirbti…

Noriu kažkaip pakeisti šią situaciją sukviesdamas keliasdešimt ar kelis šimtus žmonių į vieną vietą, kur būtų galima apsikeisti nuomonėmis apie tokių tekstų rašymą, pasidalinti patirtimi ir rasti užsakymų. Pradėjau tai daryti sukurdamas specialią Facebooko grupę TEKSTŲ RAŠYTOJAI.

Jei esate raštingas žmogus ir manote, kad jūsų sugebėjimas rašyti turi būti įvertintas (nebūtinai pinigine išraiška), prašau prisijunkite prie šios grupės. Gal ji vėliau išaugs į kur kas didesnę bendruomenę kaip koks Uzdarbis.lt, tačiau dabar svarbiausia palaikyti kontaktus.

Kodėl taip darau? Jei nepatikėsite, kad darau tai nesavanaudiškais tikslais, tiek to… Manykite, kad darau tai ieškodamas bendradarbių, kuriuos galėčiau pasamdyti nudirbti už mane darbus, kurių nespėju pats. Iš dalies tai yra tiesa, nes užsakymų turiu daugiau nei galiu apžioti.

Kitas motyvas – bedarbystės mažinimas. Ne tik didieji internetiniai portalai nuolat ieško reporterių, bet ir SEO paslaugos teikiančios įmonės iš karto nusamdytų žmones tekstams rašyti, nes Google vertina kokybišką turinį. Taip pat ir rinkodaros specialistams reikalinga pagalba, jau nekalbant apie internetinių parduotuvių savininkus, kuriems nuolat reikia aprašinėti produktus ir skelbti akcijas. Labai daug įmonių vis dar desperatiškai bando rašti patys savo „įmonės aprašimus”, nors galėtų tai pavesti atlikti patirties turintiems žmonėms.

Ši profesija gali padaryti raštingų žmonių gyvenimą prasmingu, jie taip pat galės didžiuotis, kad uždirba iš to, ką mėgsta daryti. 

Jei manote, kad esate vertas iš savo rašto uždirbti ir tuo didžiuotis, prisijunkite prie Tekstų rašytojų Facebooko grupės ir visi kartu pabandykime bendrauti ir keistis informacija apie darbus.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *