Lietuvos web 2.0 resursai: asmeninių žinučių surinktuvai

Kai kuriose srityse Lietuva vis dar labai atsilikusi. Diskutavome, kad socialinių žymų tarnybų Lietuvos rinkai nereikia, nes mes dar nepripratę naudotis tokiomis paslaugomis. Ne išimtis ir asmeninių žinučių surinktuvai (lifestreaming).

Aktyvūs socialinių tinklų vartotojai paprastai turi keletą vietų, kuriose dažnai kažką rašo, dalinasi, skaito RSS srautu ateinančias naujienas ir tinklaraščius. Visa  ši veikla gali būti automatiškai surenkama į vieną vietą, o tada nukreipiama pagal pageidavimą. Štai konkretus mano paties pavyzdys. Naudojuosi šiomis tarnybomis:

  • Twitter ir Blake.lt
  • Google Reader (RSS srautams skaityti)
  • Digg, StumbleUpon ir Delicious užsienietiškoms nuorodoms dalintis
  • YouTube
  • Flickr
  • Rašau tinklaraščius WordPress.com, Blogger.com, Blogas.lt ir kitose blogofermose
  • Socialiniais tinklais LinkedIn, Facebook, retai MySpace

friendfeed_logoTokiomis pačiomis tarnybomis naudojasi gan nemažai žmonių, tad natūralu, kad yra poreikis surinkti visus veiksmus ir atnaujinimus iš šių tarnybų į vieną kanalą. Tai sėkmingai darau FriendFeed pagalba. Pasaulyje yra virš 30 lifestreaming tarnybų be FriendFeedo. Žinomiausios yra Tumblr (mini-tinklaraščių blogoferma su ribotomis importavimo galimybėmis – iki 5 RSS srautų ar Twitterio atnaujinimų), Jaiku, Plaxo, Socialthing!, Readr, neseniai apie uždarymą paskelbęs MyBlogLog ir t.t. Mano nuomone tobuliausias yra FriendFeed, kadangi turi keletą papildomų „auksinių“ funkcijų. Viena tokių – FriendFeed Facebook programa (application), leidžianti automatiškai publikuoti visus surinktus veiksmus į statuso srautą. Tokiu būdu galima visus savo Twitterio ar pageidaujamo RSS srautus iš karto nukreipti į savo asmeninį statusą.

Lietuvoje poreikis naudotis tokiais įrankiais yra labai nedidelis, todėl lietuviško asmeninių žinučių surinktuvo NĖRA.

Nepaisant to, kad nėra šių įrankių, vis tiek norėčiau juos apžvelgti. Pasižiūrėkime, ar apsimokėtų tokį sukurti lietuviškiems web 2.0 įrankiams. Viskas, ką galima gauti RSS srautu gali nesunkiai būti transluojama tokiu kanalu – tinklaraščiai, forumų vartotojų veiklos prenumeratos, komentarai, naujienos. Taip pat lietuviški čiulbesiai iš Blake.lt ir Vibe.lt. Prie lietuviškų socialinių tinklų žinučių tektų padirbėti, nes kol kas savo raštų RSS stebėti nelabai galima. Zynios.lt socialinių žymelių katalogas leidžia prenumeruoti kiekvieno vartotojo pasiūlytas nuorodas, tad visiškai nesunkiai galėtų būti integruotas net neįvedant vartotojo vardo ar slaptažodžio. Topix.lt tokios prenumeratos neturi, bet pasiūlytos nuorodos prieinamos viešai. Akivaizdu, kad vargo su abiem lietuviškų socialinių žymų tarnybomis nebūtų. Lietuviškuose video portaluose vartotojų profiliai ir jų veikla taip pat viešai prieinama, tad būtų galima traukti vaizdus kaip ir iš YouTube.

Kaip matome, tokio asmeninių žinučių surinktuvo įrankio atsiradimas būtų naudingas lietuviškiems portalams, nes taip juose talpinamas turinys išplistų už portalo ribų. Turbūt tai ir galėtų būti vienas iš tokio įrankio uždarbio šaltinių.

Nereiktų pamiršti, kad Google jau pradėjo dirbti su panašių įrankių žinučių indeksavimu (Live Search), taigi artimiausiu metu nebereikės keiktis radus 3 metų senumo informaciją pirmose pozicijose.

Rodos, pasiūliau idėją naujam verslui, kur oinigai gaunami beveik iš oro. Jei kas norėtų tuo užsiimti, pasikvieskite kaip nedidelį dalininką (10-20%) – padėsiu tokį įrankį populiarinti 😉

Jei toks projektas jau yra, reiškia jis velniškai gerai paslėptas 😉 Vis tiek praneškite apie tokį, nes reikia liaudžiai žinoti bet kokią, kad ir apleistą iniciatyvą lifestreamingo linkme.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *