Darbo paieškos portalai

Darbo paieškos portalus priskyriau prie antrosios kartos žiniatinklio paslaugų dėl vienintelės priežasties – pagal šabloną generuojamos CV. Tai kaip anketa pažinčių portale, kuriame be nuotraukos ir pagrindinių duomenų pateikiama ir išsilavinimo bei darbo patirites informacija. Asmeniniams pomėgiams taip pat skiriama šiek tiek vietos. Tie keli laukeliai, reikalaujantys registruotus vartotojus pasukti galvą ir rašyti apie save atsakingai ir pastūmėjo priskirti darbo paieškos portalus prie web 2.0 resursų. Jei sakysite, kad tai nėra web 2.0 – nesiginčysiu, nes vartotojo generuojamo turinio faktorius čia labai menkas.

darbo-paieskaVisų pirma norėčiau atskirti darbo paieškos įrankius vienus nuo kitų, kad nesuplakčiau visko į vieną krūvą. Reikėtų skirti tikrąsias CV talpinimo tarnybas (pavyzdžiui CV.lt ar CVonline.lt) nuo darbo skelbimų bendriniuose ar specializuotuose darbo skelbimų portaluose (pavyzdžiui, Dirbu.lt, Dirba.lt ar Darbo-skelbimai.lt). Egzistuoja ir trečia rūšis – darbo skelbimų surinktuvai (pavyzdžiui, siulodarba.lt, 123darbas.lt ar darbubankas.lt), kurie surenka ir vienoje vietoje pateikia jau suklasifikuotus darbo pasiūlymus iš kelių CV talpyklų.

Pasistengsiu apžvelgti tik CV talpyklas, kuriose ieškantys darbo turėtų užsiregistruoti ir peržiūrinėti skelbimus.

CV.lt – vienas iš pirmųjų internetinių darbo biržų Lietuvoje. Kadangi CV kuriamas ne vienam kartui, o ilgam laikui, jį nuolatos papildant, senieji darbo paieškos portalai gali didžiautis didžiuliais registruotų vartotojų skaičiais. Tai patrauklu ir skelbimų užsakovams, todėl čia yra tikrai nemažai darbo pasiūlymų. Įdomios paslaugos – skyrelis Savanorystė, kuriame skelbiami neapmokami darbai, ir Papildomas darbas, kurieme ieškomi papildomi darbuotojai ne pilną darbo dieną.

CVonline.lt – taip pat senas ir respektabilus darbo paieškos portalas. Be standartinių CV įvedimų ir darbo paieškų, prenumeratų ir kitų standartinių paslaugų įdomus yra skyrelis Mokymų centras, kuriame pateikia patarimai, kaip ieškoti darbo. Taip pat keltas testų, atlyginimų skaičiuotuvas.

NaujasDarbas.lt – tradicinė darbo paieškos tarnyba internete, tačiau dėmesį patraukė darbų studentams skyrelis, bei besibaigiantys skelbimai. Gan patogus būdas atkreipti dėmesį į darbo pasiūlymų galiojimo laiką.

CVmarket.lt – paprasta virtuali darbo birža, tačiau ji veikia gana seniai, todėl naudinga tiek darbdaviams, tiek ieškantiems darbo.

CVbankas.lt – dar viena tarnyba, kurioje pateikiami ir papildomo darbo pasiūlymai.

CVinfo.lt – paprasta darbo paieškos tarnyba, bet nuo visų kitų skiriasi tuo, kad visi CV yra vieši ir prieinami visiems, net neregistruotiems lankytojams. Tiesa, Kontaktinė informacija pateikiama tik užsiregistravus, nors kam tas vardas ir amžius, jei matai patirtį ir išsilavinimą?

Lietuvos Darbo Birža – LDB.lt – didžiausias virtuali darbo birža Lietuvoje, teikianti elektronines paslaugas ieškantiems darbo. Čia pateikiama labai daug su darbu ir bedarbyste susijusios oficialios informacijos, kuri naudinga bet kuriam dirbančiajam. Reikia žinoti savo teises…

TopCV.lt – paprasta CV tarnyba.

Manager.lt – darbo paieškos agentūra, turinti ir savo internetinę darbo paieškos tarnybą. Pateikiama straipsnių personalo valdymo ir įdarbinimo temomis.

Isidarbink.lt – dar viena niekuo neišsiskirianti darbo paieškos svetainė.

Dar yra nemažai įdarbinimo agentūrų, kurios leidžia įvesti CV jų puslapyje arba atsiųsti įvairiais formatais nurodytais el. pašto adresais. Aukščiau paminėtų darbo paieškos svetainių tikrai pakaks žmogui, ieškančiam sau naujo darbo. Jei manote, kad jų paminėjau per mažai, atsiųskite nepaminėtas – pridėsiu.

6 komentarai apie “Darbo paieškos portalai”

    1. Nu va, prasideda. Gal malonėtumėt paskaityti apie ką straipsnis? Apie CV hostingą, o ne darbo skelbimus! Tiek to, spamą čia toleruosiu, nes jis naudingas darbo ieškantiems 🙂

  1. Neblogas str. glaustai ir aiškiai. Turėtų praversti žmonėms, jei tik ras šitą str 😉

    Beje, darbo skelbimų „surinktuvai“ labai geras lietuviškas atitikmuo, aš pagal seną įprotį vadindavau „indeksavimo platformomis“. Bus proga keist įpročius.

  2. Atgalinis pranešimas: Nemokami darbo skelbimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: