Elektroninė komercija vienijasi prieš sukčius

Man visada smagu stebėti aršiausius konkurentus per sukąstus dantis darančius kažką reikšmingo ir naudingo visiems, ne tik jiems patiems. Paprastai konkurentai vienas su kitu bendradarbiauja tik įvairiose socialinėse akcijose arba organizacijose. Šiandien apie save priminė dar viena organizacija – Lietuvos elektroninės prekybos asociacija LEPRA, kurią 2010 m. birželio mėnesį įkūrė ne kas kitas kaip du aršiausi Lietuvos elektroninės prekybos konkurentai – Pigu.lt ir IMK.lt. Tiesa, šiai grupuotei dar priklauso ir olialiashop.lt.

Asociacijos prezidentas – Pigu.lt generalinis direktorius Dainius Liulys ir asociacijos koordinatorius Jurgis Gylys – IMK.lt direktorius naujausiame pranešime atrodo labai draugiški. Jie kviečia visas el. prekyba užsiimančias įmones dėtis prie jų ir kovoti su visokiais sukčiais ir aferistais kaip neseniai blogai nuskambėjęs Beribu.lt.Tai jau siūlė ir prekybos centras „Senukai” – sukurti savotišką el. prekybos įmonių registrą…

Man tik kyla klausimas, kodėl asociacija pradeda veiklą tik dabar, kai žmonės buvo apmulkinti jau 2 el. parduotuvių, o ne birželio mėnesį, kai asociacija tik susikūrė. Gal jie laukė pirmos progos žmonėms ir verslininkams apie save priminti. Jei taip, tai dabar proga iš tiesų gera, nes lietuvis tik gavęs niuksą kažką gero pradeda daryti ne tik sau, bet ir kitiems.

Nebūkim pesimistai ir nepulkim kabinėtis ir kurti sąmokslo teorijų, kas iš šios veiklos gaus daugiausiai dividentų. Svarbiausiai, kad ši veikla atneštų naudos patiems vartotojams. Ženklelis puslapio apačioje „LEPRA rekomenduoja” gal bent kiek privers žmones susimąstyti apie parduotuvės kokybę ir patikimumą, nors tai tik paprastas paveikslėlis, kurį gali įsidėti visi… Savireguliacijos organizacijos paprastai padeda savo nariams laikytis tam tikrų taisyklių, kurias patys nusistato. Paprastai versle konkurentai laikosi tam tikrų nerašytų taisyklių ir susitarimų, bet jų surašymas ir sudėjimas į oficialios organizacijos įstatus tikrai padeda, o kas svarbiausia, atkreipia visuomenės dėmesį.

Beje, panašias į LEPRA funkcijas jau kuris laikas daro eShops.lt.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *