Facebook verslas – kaip uždirbti pinigų

Stebiu Facebooko tendencijas ir susiduriu su tam tikrais įdomiais momentais ir sprendimais, apie kuriuos norėčiau pasidalinti viešai. Jei manote, kad Facebooke neįmanoma padaryti verslo – labai klystate. Yra keletas būdas uždirbti pinigėlių iš oro, nors pagal Facebook taisykles to daryti kaip ir negalima. Juk negali parduoti to, kas tau nepriklauso. Čia tas pats kaip Mėnulyje žemę pardavinėti, bet kažkas ir ją perka… 

1 Būdas. Parduoti puslapio fanus.

Facebooke visa marketinginė veikla vykdoma fanų puslapiuose. Kuo daugiau fanų turi, tuo daugiau lankytojų gali gauti į savo puslapį. Jei kas dieną pateiki bent po 1-3 nuorodas į savo puslapį, iš 1000 fanų turinčio Facebooko puslapio gali tikėtis apie 20-50 lankytojų. Jei turi daugiau – galima ir daugiau, nelygu, kas per informacija bus pateikta. Sukūrus populiarų puslapį su 30 000 fanų, jau gali pradėti jį pardavinėti. Pasaulinėje rinkoje 1 fanas vertinamas 1 JAV dolerio centu, taigi 2,5 cento. Taigi 30 tūkstančių fanų galima parduoti už 750 litų arba net dar daugiau priklausomai nuo derybinių įgūdžių. Sakykime, kad jie geri, tad drąsiai galima prašyti po 3 centus už faną. Jei puslapis dar didesnis – kainą galima paderinti atitinkamai pagal kliento nuotaikas, tačiau jei laikysitės įsikibę savo 2,5 centų 50 000 fanų puslapis gali atnešti jau 1200 litų pelno.

Kaip tokį puslapį padaryti? Labai paprastai. Nusamdote programuotoją už 200 litų, kad jis padarytų Facebooko programėlę, kuri tam tikrą „skandalingą” video rodytų tik po to, kai kvailas facebukietis paspaus „Like” ir „Share” mygtukus (beje, reikės pasistengti, kad jie atrodytų kaip tikri). Tada puslapį pavadinkite „Video, kaip Irma apsivagia”, „Negyvas Mikas rastas miške”, „Mergina už seksualią aprangą išmesta iš mokyklos” ir t.t. Būtinai panaudokite keletą užkabinančių žodelių – „Sensacingas”, „Seksas”, „Žiauru”, „Šlykštu”, „Šokiruoja” kad žmonės eitų ir spaustų „Patinka”. Per 2 savaites ar mėnesį laiko tikrai pasieksite tuos 30 000 fanų, tada galėsite paskelbti savo el. pašto adresą ir parašyti, kad puslapis parduodamas. Tik nekeiskite pavadinimo, kad naujieji šeimininkai galėtų jį patys pasikeisti.

Uždarbis: 750-1200 Lt už 1 puslapį per mėnesį (pasistenkite sukurti iš karto kokius 3)

Pavyzdys: Internete buvo paviešintas įrašas kaip Irma iš Šok Su Manimi vagia. Pamatyk 

2 Būdas. Užsidirbti iš reklamos

Pamatėte, kad puslapis su 30 000 fanų pardavinėjamas? Nusprendėte investuoti kelis šimtus litų? Puikus sprendimas! Susisiekite su pardavėjais, pasiderėkite dėl kainos, gal paimkite iš jų ne vieną, o 2 puslapius su „šokiruojančiais” video. Kai pinigai bus sumokėti ir tapsite administratoriumi, pasikeiskite puslapio pavadinimą ir adresą. Prieš tai reikia sugalvoti, ką ten darysite… Vienas iš paprasčiausių būdų yra talpinti reklamines žinutes ant sienos ir imti už jas pinigus. Taigi, pavadinate savo naujai įsigytą puslapį su visa nieko nenutuokiančių fanų armija „Nirealios nuolaidos ir akcyjos” ir paskelbiate, kad priimate skelbimus apie įvairias nuolaidas. Už vienetinį paskelbimą – 25 litai. Jei klientas bus labai įkyrus, tiek to, nusileisite ir už 20 su pažadu dar kartą pasireklamuoti. Tokiu būdu pradedate skelbti kitų skelbimus ir jūsų fanai net nesuvokia, iš kur tie skelbimai pas juos sraute atsiranda… Tiesa, yra tikimybė, kad gudresni paspaus „Unlike”, tačiau kiti prisijungs ir labai didelių nuostolių neturėsite. Jei per savaitę sugebėsite kas dieną paskelbti po vieną akciją, uždirbsite nei daug nei mažai – 25×7=175 Lt, taigi per mėnesį išeina 700 Lt. Dar pora savaičių ir jūsų investicija atsipirkusi – galite ramiai derinti naujus skelbimus. Jei turite daug užsakymų, visų nepublikuokite vieną dieną – nusistatykite sau dienos ribą – tik 3 per dieną. Sumažinę kainą iki 20 litų galėsite dar labiau pritraukti klientus.

Uždarbis: 20x3x7 dienos = 420 Lt per savaitę x 4 = 1680 Lt per mėnesį (gali būti ir mažiau, jei nesurinksite 3 skelbimų per dieną, bet ne mažiau nei 1000 Lt)

Pavyzdžiai: Akcijos kuriomis tu privalai pasinaudoti ir Pigios Prekės

3 Būdas. Parduoti pakvietimus ir puslapio populiarumo didinimą

Kai kurie puslapiai turi labai nedaug fanų, nes jų šeimininkai jais nelabai rūpinasi ir neužsiima. Kodėl gi nepaprašius pinigų už draugų pakvietimą ir puslapio išpopuliarinimą? 1000 prisijungusių fanų – 60 litų. 50 000 pakvietimų (nebūtinai prisijungs) – 100 litų. Jei puslapio šeimininkai pageidaus, už sutartinę kainą galima visą verslo strategiją facebooke parengti ir įgyvendinti. Vos tik gaunate prisijungimą prie puslapio, nesunkiai galite jo esamais fanais pasinaudoti kviečiant į kitus puslapius. Šis būdas užsidirbti – sunkiausias, nes reikia turėti ne vieną populiarų puslapį, kuriame galėsite reklamuoti kitus puslapius už pinigus. Taip pat reikia turėti nemažai draugų, kurie jums gali padėti išpopuliarinti. Draugai susirandami gan greitai – žaidžiant Facebooko žaidimus, tada belieka jiems surašyti asmenines žinutes… 

Uždarbis: pagal susitarimą bet turint išdirbtus metodus bent 1000 Lt per mėnesį užsidirbti galima nesunkiai.

Pavyzdys: Skelbimas – Parduodu: Facebook paslaugos, efektyviausia reklama

4 Būdas. Kurti programėles Facebookui pagal užsakymą

Šis būdas galioja ne visiems, bet tik programuotojams, kurie specializuojasi Facebooko programėlių ir žaidimų kūrime. Šis būdas Lietuvoje vis dar turi didelių perspektyvų, nes gerų Facebook aplikacijų programuotojų Lietuvoje nėra daug. Uždarbis priklauso nuo programos sudėtingumo, dizaino poreikių. Paprastas FBML puslapėlis su gražiu apipavidalinimu gali kainuoti nuo 100 litų, tuo tarpu specialaus žaidimo sukūrimas gali atsieiti ir kelias dešimtis tūkstančių. Beje, tokių žmonių pats ieškau saviems projektams…

5 Būdas. Spaminimas

Spamas yra brukalai lietuviškai. Brukalų niekas nemėgsta net jei jie susiję ir su gan gerais produktais, todėl jų siuntinėjimas – pavojingas darbas, žinant, kad Facebooke gali žmones blokuoti. Kai kas to nelabai paiso ir vis tiek siuntinėja ir reklamuoja savo affiliate nuorodas ir bonusų kodus. Lietuvoje šis reiškinys vis dar nežinomas, tačiau pasaulyje tai yra viena iš didžiausių problemų, nes puslapiai kuriami prisidengiant kitais prekiniais ženklais siekiant juos pareklamuoti per savą partnerystės programos nuorodą ir iš to užsidirbti.

Tikiu, kad yra ir dar keletas būdų, kurių čia nepaminėjau, tačiau populiariausi yra mano išvardintieji. Jei norite pradėti pinigus uždirbinėti iš Facebooko, gerai pamąstykite, ar tikrai verta. Jei norite išleisti pinigus tokių „paslaugėlių” tiekėjams, taip pat gerai pamąstykite, ar verta. Jei kurioje nors vietoje bus prasilenkta su Facebook taisyklėmis, o jūsų konkurentai pasižiūrės iš lietuviško verslo perspektyvų ir jus įskųs – galite ir nukentėti… Jau pradžioje minėjau, kad negali parduoti to, kas tau nepriklauso, nes tai vadinama vienu skambiu žodžiu – AFERA.

Related Posts

2 thoughts on “Facebook verslas – kaip uždirbti pinigų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *