Lietuvos Web 2.0: pažinčių portalai

Pasidalinsiu savo asmenine patirtimi. Prieš keletą metų mano pagrindiniai portalai buvo ne Facebook ar One.lt. Tai buvo pažinčių portalas Draugas.lt, kuriame 2005 metų pabaigoje susipažinau su labai miela bendraamže mergina. Aišku, ji buvo viena iš daugelio merginų, po kurių anketas naršiau ir su kuria susirašinėjau, tačiau netrukus susitikimo gyvai, paskui dar kartą ir dar… Dabar ji yra mano mylima žmona – mano didžioji gyvenimo meilė. Nenukrypsiu į romantiškus prisiminimus, tačiau pažinčių portalas Draugas.lt yra tiesiogiai atsakingas/kaltas, kad su ja susipažinau. Tokių kaip aš yra tikrai nemažai, keletą šeimų pažįstu…

Norėčiau pasidomėti dabartine pažinčių portalų padėtimi, nes nuo 2005-jų atsirado labai svarbus faktorius pažinčių portalų gyvenime. Kaip ir tinklaraštį ar socialinių žymų katalogą, taip ir pažinčių svetainę gali paleisti bet kas per labai trumpą laiką, kadangi egzistuoja mokamos ir nemokamos pažinčių svetainių sistemos. Tik kokybiškas dizainas, vidinis marketingas ir pagalba padaro pažinčių svetaines populiarias. Be jų, tokios pažintys dažnai numiršta, tad pasistengsiu apžvelgti tik mano manymu kokybiškus pažinčių portalus.

Kaip ir minėjau ankstesniame įraše apie Lietuvos socialinius tinklus, pažinčių portalams būdinga tai, kad vartotojo anketa yra pagrindas. Taip pat ir asmeninis susirašinėjimas vidinio pašto (privačių žinučių) pagalba. Visa kita yra tik papildomi įrankiai, padedantys socializacijai. Net jei pažinčių portalas turi socialiniams tinklams būdingus įrankius, bet jų neakcentuoja, tai nesuteikia jiems teisės vadintis pilnaverčiu socialiniu tinklu.

Mažiau filosofijos, daugiau resursų.

Draugas.lt – vienas seniausių ir didžiausias pažinčių portalas Lietuvoje. Už žmoną aš jam dėkingas, tačiau statyti jį į pirmą vietą skatina profesionalus techninis sukūrimas, nebloga pagalba, reklamos galimybės. Nesigilinsiu, kiek laukų galima pildyti anketoje, tačiau jų visiškai pakanka atskleisti žmogaus charakterį ir parašyti pirmąją žinutę.

Ieskok.lt – antras pagal dydį (Pagal Audience.lt gruodžio duomenis pirmas yra Draugas.lt – 4 vieta, Ieskok.lt – 48 vieta, o trečias yra Pazintys.lt – 50 vieta) pažinčių portalas. Kaip ir dera pažinčių portalui jis turi ir forumą bei nemokamų flash žaidimų skyrelį, kuriame visi gali žaisti.

Pazintys.lt – kitas populiarus pažinčių portalas, kuriame be susirašinėjimo, forumo, žaidimų vartotojai dar gali rašyti ir tinklaraščius. Tiesa, jų funkcionalumas gana paprastas, tačiau saviraiškai pakanka.

Point.lt – šiame rožiniame pažinčių portale taip pat labai gausu įvairių pramogų vartotojams ir užsiėmimų, kadangi pažinčių portalas turi savo vidinę valiutą SOLus, už kuriuos galima įsigyti papildomas paslaugas. SOLus galima pirkti ir SMS žinute, tačiau svarbiausia yra tai, kad jie turi pasiekimų (achievements) sistemą, kuri būdinga socialiniams žaidimams.

DarniPora.lt – šis pažinčių portalas yra susijęs su žinomu Lietuvos psichologu dr. Gediminu Navaičiu (dabar jis – Seimo narys, tad santykiai su šiuo portalu – ne finansiniai), kuris yra parengęs tam tikrus testus. Išsirutuliojo iš pažinčių tarnybos. Šis portalas turi aiškų tikslą – suvesti žmones realiai (kai kiti užtikrina tik malonų internetinį bendravimą).

PupaUoga.lt – gan originalaus pavadinimas ir dizainas. Registracija vykdoma paprastai su mobiliuoju telefonu. Keista tik, kad norint perskaityti žinutę ant jos spausti reikia du kartus. Anketos gana padrikos ir paprastos.

Flirtas.lt – vienas iš populiariausių Lietuvos pažinčių klubų internete. Galimybė integruoti su Facebook socialiniu tinklu.

Friendsclub.lt – one.lt klonas, panašus ne tik dizainu, bet ir savo stiliumi bei vartotojų juanatviškumu.

Greitukas.lt – unikali pažinčių svetainė Lietuvoje, kadangi joje akcentuojamas ne pats asmeninis susirašinėjimas, bet einama iš karto prie reikalo – organizuojamas pasimatymas. Originalus įrankis pasimatyme yra ir tai, kad galima nustatyti, kas moka už pasimatymo metu patiriamas išlaidas. Iš savo asmeninės pasimatymų patirties, kad dažnai kyla nesusipratimų, kai bare reikia apsimokėti sąskaitas 😉

Chebra.lt – šiaip pažintys yra tik viena iš šio portalo dalių, nes jis skirtas platesniam bendravimui ir įdomios informacijos dalinimuisi.

Apie kitus portalus nelabai ką turiu rimto pasakyti, tad tiesiog juos išvardinsiu:
Okey.lt
Dating.day.lt
Pazintys.biz
ARD.lt
Greitukai.lt
Pazintys.tv
Surask.net
pazintys.klubas.lt

Šiame straipsnyje specialiai neapžvelgiu pažinčių „Tik suaugusiems“ portalų, kurie skirti ne bendram pabendravimui, bet ieškoti sekso partnerių. Šiuos pažinčių portalus mėgsta ir prostitucija užsiiminėjantys asmenys, ir „barakudos“, todėl jų rekomendavimas man gali būti nenaudingas 🙂 Kas nori, tas randa, tad tokių resursų neviešinsiu.

Tikai neabejoju, kad yra ir daugiau pažinčių svetainių, bet mano pagrindinis rūpestis – kokybė ir išskirtinumas, tad būsiu dėkingas, jei nurodysite, kuo dar galėčiau papildyti šį sąrašėlį.

Related Posts

2 thoughts on “Lietuvos Web 2.0: pažinčių portalai

  1. Atgalinis pranešimas: Darbo paieškos portalai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *