Klausimelis.lt – naujas lietuviškas klausimų-atsakymų portalas

Šie metai prasidėjo tikrai geromis naujienomis ir puikiais lietuviškais antrosios kartos žiniatinklio produktais. One.lt tapus pilnaverčiu socialiniu tinklu, jų pagrindinis konkurentas Frype.lt paleido visiškai naują projektą – Klausimelis.lt Tai dar vienas klausimų-atsakymo portalas, kuriame patys vartotojai užduoda ir atsako jiems rūpimus klausimus.

klausimelis.lt

Klausimelis.lt turi keletą įdomių savybių ir naujovių tiek Lietuvos interneto padangėje, tiek tarp analogiškų lietuviškų portalų.

Bendruomenė. Jei konkurentuose (konkrečiai – Gerasklausimas.lt) bendruomenės veikla apsiriboja taškų už veiklą rinkimu ir patekimu į aktyviausiųjų topus, tai čia įdiegta ištisa pasiekimų (achievement) sistema daugiau būdinga socialiniams žaidimams. Už tam tikrą veiklą skiriami skirtingų spalvų virtualūs medaliai, nusakantys žmogaus įtaką portalui pagal jo atliktą veiklą.

Prisijungimas. Į portalą nereikia registruotis, patvirtinti savo el. paštą, iš naujo redaguoti savo anketą. Tai padaroma automatiškai, nes jungtis galima naudojantis populiariausiomis viešųjų anketų paslaugomis: Facebook, Twitter, openID, Google, Aol, Yahoo! Ir lietuviškuoju Frype.lt Pasas. Aišku, kai kurios sistemos duoda mažai domenų, tad anketą papildyti šiek tiek reiks. Pavyzdžiui jungiantis su Blogger ar Flickr paskyromis. Tai naujovė lietuviškajame internete, nes kol kas neteko matyti projekto, kuriame visiškai nebūtų registracijos.

Top klausimai. Tai tik vienas laukelis, kuriame nuolat sukasi geriausi klausimai ir atsakymai. Visi klausimai turi savo kategorijas, kad būtų paprasčiau susirasti, ar norimas užduoti klausimas nebuvo jau atsakytas.

Aišku, klausimus galima nesunkiai pasiųsti į Facebook ir Frype.lt socialinius tinklus. Būtų gerai dar pridėti Twitterį ir Blake.lt reklamavimosi galimybes.
Nebesigilinsiu į portalo vidurius, bet geriau užduosiu porą klausimų šio portalo kūrėjams, kuriuos atstovauja Frype.lt verslo vystymo vadovas Vytautas Kleiza.

Marius: Kas paskatino kurti tokį projektą? Juk neseniai atsirado gerasklausimas.lt ir dar nespėjo tinkamai išpopuliarėti ir pripratinti Lietuvos interneto vartotojų prie klausimų-atsakymų portalų…

Vytautas: Minčių ir idėjų sukurti kažką panašaus buvo kilę jau prieš keletą metų. Klausimelis.lt yra daugiakalbio projekto dalis (Latvijoje – pajauta.lv, Vengrijoje – kerd.es,) Pagrindinis modulis latvių kalba pradėjo veikti dar 2009 metų pradžioje, taigi tai didelio tarptautinio projekto tęstinumas.

Marius: Kodėl nebereikia registruotis? Ar nebijote, kad žmonės keis identitetus užduodami skirtingus klausimus ir diskutuos patys su savimi?

Vytautas: Mes žinome, jog beveik kiekvienas Lietuvos internautas yra arba kokio nors socialinio projekto dalyvis, arba bent žinomos el. pašto sistemos registruotas vartotojas, tad ir mes nutarėme, žinodami, jog papildoma registracija tampa varginančiu užsiėmimu, sistemą supaprastinti. Tikime vartotoju, o jei kam patinka – tebunie klausineja savęs 🙂 (gal tai bus pirmas kartas kai žmogus paklaus pats savęs, o jei dar sulauks atsako is kitų… :), ar taip nebuvo atsitikę pačiam?)

Marius: Kokias išskirtines funkcijas turi Klausimelis.lt?

Vytautas: Mūsų manymu pagrindinis išskirtinumas – pozityvumas, kurį sukurs patys vartotojai.

Marius: Kas per sistema yra Frype.lt Pasas? Kur dar ją galima naudotis?

Vytautas: Frype pasas – tai galimybė prisijunti prie kitų didelių atskirų sistemų ir projektų, autorizuotų frype/draugiem, (jau dabar gali prisijungti su savuoju frype.lt login/pass www.draugiem.lv/games/). Greitu laiku panašūs projektai pasieks ir mus visus gimtaja kalba.

Marius: Ačiū, Vytautai, už atsakymus.

Paklaustas apie uždarbio iš reklamos planus, p. Vytautas buvo gana mįslingas ir pažadėjo siurprizų. Kol kas portalas turi tik paprastą kontekstinę Google Adwords reklamą ir reklaminius skydelius. Akivaizdu, kad siurprizų bus, kadangi Klausimelis.lt turi labai gerą palaikymą iš 3-čio pagal lankomumą (1 – one.lt, 2 – klase.lt) socialinio tinkle Lietuvoje Frype.lt. Bus labai įdomu stebėti lietuviškąjį internetą ir konkurentų Gerasklausimas.lt veiksmus, kurie jau pradėjo tobulinti bendruomeniškumo funkcijas.

9 komentarai apie “Klausimelis.lt – naujas lietuviškas klausimų-atsakymų portalas”

 1. Sveiki, kokiais šaltiniais paremti lankomumo statistiniai duomenys? Kur dingo pvz. draugas.lt?

 2. Pauliau, teisingai supratote. Draugas.lt aš nelaikau socialiniu tinklu, nes tai – pažinčių svetainė. Jei jau taip labai norite remtis enciklopediniu Wikipedia apibrėžimu, paanalizuokime, ar draugas.lt atitinka jų pateiktą apibūdinimą. Ten sakoma:

  A social network service focuses on building and reflecting of social networks or social relations among people, e.g., who share interests and/or activities.

  Kur draugas.lt galima dalintis interesais ir pomėgiais? Forume, kuris eina kaip atskiras skyrius.

  A social network service essentially consists of a representation of each user (often a profile), his/her social links, and a variety of additional services.

  Taip, draugas.lt galima įsidėti kažką kaip draugą. susirašinėjant šalia jo atsiranda D raidelė, bet kur tie bendri linkai į kiekvieną veiksmą ar specialiai įdėti to vartotojo? Deja, tokių nėra.

  Taigi, Draugas.lt nei pagal enciklopedinį apibūdinimą neturėtų būti vadinamas socialiniu tinklu. Jiems tereikia tik padaryti tai, ką ne per seniausiai padarė One.lt – įdėti vartotojų veiksmų logą – http://itnews.lt/one-socialinis-tinklas-srautas/

 3. Kur draugas.lt galima dalintis interesais ir pomėgiais? Forume, kuris eina kaip atskiras skyrius.

  Kiek pamenu interesais ir pomėgiais pasidalini užpildęs draugas.lt vartotojo anketą.

  A social network service essentially consists of a representation of each user (often a profile), his/her social links, and a variety of additional services.

  Nemanau, kad čia norima pasakyti tai, ką Jūs supratote. social links tikriausiai ir yra nuorodos į draugus ir panšiai, nebūtinai facebook tipo wall’as.

  Beje, cituoju senesni Jūsų įrašą: „Forumas.Draugas.lt – vienam iš populiariausių socialinių tinklų priklausantis forumas.

 4. Taip rašiau apie draugas.lt? Vaje, kokia klaida… Einu pataisysiu 🙂 Beje, artimiausiu metu parašysiu atskirą postą apie Draugas.lt, kur galėsime padiskutuoti. Čia gal diskutuokime apie tikrą socialinį tinklą Frype.lt ir jo naujausią lietuvišką produktą – Klausimelis.lt?

 5. Tai kad pažiūrėjus atidžiau visiškai skirtingi dalykai šie du portalai, kuriuos tamsta sugretini 🙂 gerasklausimas.lt panasu kad orientuojasi butent i atsakymu ieskojima i ivarius klausimus (kas mano subjektyvia nuomone turi buti pagrindinis tikslas), tuo tarpu klausimelis.lt tai bendravimo forma – praktiskai forumas tik truputi nestandartiniame formate, nes dauguma klausimu yra grynai diskusijos… kita vertus hmm.. is esmes mintis abieju ta pati, bet publika renkasi skirtinga, gerasklausimas.lt cia kaip suprantu irgi naujas dalykas pas mus? ar neissikveps jis su savo kolkas tikrai idomaus turinio generavimu – stai kur geras klausimas 🙂

  1. Aš žiūrėjau į funkcionalumą. Diskusijos ar išsamūs atsakymai – tai jau kiekvienos bendruomenės reikalas, kaip jie tą turinį kurs. Iš esmės uždavus klausimą ir gavus į jį kelis atsakymus, kurie apima skirtingus kampus, išeina diskusija. Skirtumas tik tas, kad klausimo autorius negali pats pateikti atsakymo. Komentuoti gali, bet atsakyti ir taip lygiavertiškai dalyvauti diskusijoje – ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: