Susirašiau per esurašymas.lt

Prieš 10 metų buvau dar studentas. Tada su kitais 3 studentais nuomojomės 2 kambarių butą Žirmūnuose. Paskambino kažkada surašinėtojai, susitarėme, kada visi būsim namie. Atėjo tikra suvalkietė surašinėtoja, kuri mus kamantinėjo ir viską surašė ranka į lapus. Negaliu iki šiol užmiršti, kaip parašė mano pavardę – Kuitneuskas. Taip, kaip išgirdo, taip ir parašė. Buvo labai juokinga… Nors jai nelabai, nes reikėjo perrašyti viską iš naujo…

Šiais 2011 metais viskas vyksta kiek kitaip. Dabar aš jau 2 vaikučių tėvas, gyvenantis nuosavame bute Pašilaičiuose, Perkūnkiemyje, turiu žmoną ir katę… Tad pildymo buvo 4 kartus daugiau. Gerai, kad viskas daroma elektroniniu būdu internetu.

Aš „susirašiau” per www.esurašymas.lt (taip, su Š raide adrese). Viskas vyksta labai paprastai. Autorizuoji per el. valdžios vartus su kuria nors el. bankininkystės sitema ir pildai savo duomenis apie gyvenamąją vietą, save, gyvenimą užsienyje, pajamas, darbą, kalbas, kurias moki ir t.t. Kai viską apie save surašai, įvedi kitus savo šeimos narius, įskaitant vaikus, ir pildai viską už juos.

Įdomu tai, kad vaikams reikia nurodyti kokias kalbas moka ir pajamas 🙂 Gerai, kad nereikia darbovietės nurodyti…

Šiaip viskas užtrunka kažkur apie 10 minučių, tad pietų pertraukos metu viską galima padaryti ir darbe. Pirmosiomis dienomis esurašymas.lt sistema lūžinėjo, bet dabar jau viskas tvarkoj. Beje, jei tą pačią dieną nebaigi visko pildyti, nieko baisaus – pabaigti galima ir kitą dieną. Taip pats dariau, nes namie palikau vaikų gimimo liudijimus (reikia asmens kodų).

Visiems rekomenduoju susirašyti internetu ir nešvaistyti lėšų, kurios mokamos už popierius, jų tvarkymą ir surašinėtojams, kurie dirba sunkiomis sąlygomis. Elektroninis surašymas tęsis iki kovo 14 dienos, tad paskubėkite – liko 10 dienų.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *