Svarbūs patarimai, kaip pagerinti savo tinklalapio dizainą

Ar į jūsų įmonės internetinį tinklalapį atkeliavę lankytojai gali vos per penketą sekundžių suprasti kuo jūs užsiimate? Ar vartotojai gali lengvai naršyti po jūsų tinklalapį? Ar tinklalapyje pateikiamą kainininką vartotojams yra lengva suprasti? Ar jūsų tinklalapio atmetimo rodiklis yra nedidelis?

Jei į pastaruosius klausimus jūs galite pateikti neigiamus atsakymus, tuomet būtų pats metas dar kartelį žvilgtelėti į savo tinklalapį ir imtis priemonių, kurios galėtų visą tai ištaisyti. Šiandien svarbiu tampa tiek turinys, tiek ir dizainas. O visa tai kartu sudėjus tiesiogiai veikia vartotojo patirtį, tinklalapio funkcionalumą ir vartotojų požiūrį į prekės ženklą.

Tinklalapis taip pat turi tinkamu būdu komunikuoti su tiksline auditorija, aiškiai perteikiant jiems žinią apie tai, ką jūs darote ir kam tai darote. Labai paprasta susitelkti į tai, koks nuostabus yra jūsų verslas, visiškai pamirštant apie tai, kas iš tikrųjų yra svarbu tiksliniam vartotojui.

Todėl kiekvienas tinklalapio savininkas turėtų žinoti, kaip galėtų pagerinti savo tinklalapį ir pritaikyti jį vartotojui.

Aiškus planas

Klaidinga pradėti kurti svetainės dizainą visų pirma nepagalvojus apie tai, kaip atrodys visas vartotojo kelias – nuo akimirkos, kai jis apsilankys tinklalapyje, iki akimirkos, kai jis taps klientu.

Jei žinosite, kokius vidinius puslapius vartotojai turės aplankyti, kokį turinį jie turėtų perskaityti ir kokie pasiūlymai galėtų pasižymėti geriausia konversija, galėsite lengviau suformuoti ir aiškų tinklalapio dizaino planą.

Nereikalingų elementų pašalinimas

Ne viskas, ką mes matome mūsų lankomuose tinklalapiuose, yra reikalinga. Tam tikri internetiniuose tinklalapiuose esantys elementai gali trikdyti vartotoją, jį blaškyti ir neigiamai paveikti pagrindinės žinutės perdavimą vartotojui. Pernelyg sudėtingos animacijos, per daug ilgas turinys, nemokami internete nuolatos šmėžuojantys paveikslėliai yra tik vos keli iš daugybės elementų, kuriuos būtų galima paminėti.

Kai kalbame apie auditoriją, kurios dėmesio išlaikymas trunka ne daugiau kaip 8 sekundes, turime sukurti labai stiprų pirmąjį įspūdį, kuris padeda pasiekti norimą tikslą. Tai reiškia, kad kiekvienas elementas privalo būti apgalvotas ir tinkamai pasvertas. Nereikia blaškyti vartotojų bereikalingomis detalėmis. Susitelkite į veiksmingumą, patogumą ir naudą vartotojui.

Socialinių tinklų mygtukai

Kokybiškas ir informatyvus turinys padeda vartotojams atrasti atsakymus į jiems aktualius klausimus ir išspręsti jiems iškylančias problemas. Tačiau tuo apsiriboti nevertėtų. Norint pasiekti geriausią įmanomą rezultatą ir padidinti savo tinklalapio matomumą bei žinomą reikėtų tinklalapyje pasitelkti ir socialinių tinklų mygtukus, suteikiant vartotojams galimybę jūsų turiniu dalintis su kitais vartotojais.

Jei jūsų tinklalapyje nebus socialinių pasidalinimo mygtukų, tuomet jūs prarasite nemenką srautą ir daug galimybių, kurios yra visiškai nemokamos. Tinkamoje vietoje naudojami socialinių tinklų mygtukai gali dar labiau paskatinti vartotojus dalintis ir didinti socialinį atsaką.

Tinkami paveikslėliai

Ne kiekvienas paveikslėlis gali padėti perteikti jūsų norimą žinutę tikslinei auditorijai. Kiekviena auditorija yra skirtinga, todėl skiriasi ir pasitelkiami grafiniai elementai. Vien tai, kad tinklalapyje bus daugybė įvairių paveikslėlių ir nuotraukų, jo nepavers patikimesniu ir labiau autoritetingu. Jei naudojamos nuotraukos – geriausia, jei jose būtumėte jūs, jūsų komanda, jūsų įmonės biuras ar kiti su jūsų verslu susiję objektai.

Ir net jei tokio pobūdžio nuotraukų jūs neturite, turėtumėte ieškoti tinkamo formato ir tinkamos tematikos nuotraukų, kurias bandytumėte tarpusavyje suderinti ir jų pagalba perteiktumėte norimą žinutę. Nuotraukos visuomet turi būti susietos su turiniu ir gebėti jį papildyti.

Tinklalapio struktūra

Kuriant tinklalapio dizainą tinkama svetainės struktūra yra esminis elementas. Nepaisant to, kaip patraukliai ir profesionaliai beatrodytų vizualiniai elementai, jei tinklalapio struktūra bus prasta ir neapgalvota, lankytojai labai greitai paliks tokį tinklalapį. Galvojant apie tinklalapio struktūrą visuomet būtina galvoti apie tai, kaip vartotojai naršys tinklalapyje ir kokiu būdu jie galės lengviau surasti jiems aktualų turinį.

Ir tai tikrai nėra vieninteliai tinklalapio dizaino elementai, kurie yra svarbūs kiekvienam tinklalapiui, todėl plačiau apie tai galite skaityti šiame straipsnyje – https://doctoridea.lt/blogas/web/kaip-internetines-svetaines-dizaina-pritaikyti-vartotojui-2.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *