Twitter nusipirko Posterous

Vos prieš pusmetį Twitter socialinis tinklas gavo milžinišką injekciją, kurią pasaulio verslas ir investuotojai vertino gana skeptiškai. Socialinis tinklas be aiškios monetizavimo strategijos ir galimybių staiga gauna didžiulius pinigus. Tai labai panašu į dar vieną didelį startupų burbulą, kurie jau yra pradėję po truputį sproginėti.

Kovo 12 diena Twitteriui įsimins ilgam. Tai vieno iš svarbiausių pirkinių diena. Twitter perka vieną iš žinomiausių nemokamų blogosferų Posterous.com (joje sukurtas ir Seku.lt tinklaraštis). Mums, lietuviams, vargu ar tai turės didelės įtakos, tačiau Posterous pasaulyje užima garbingą vietą nemokamų blogosferų penketuka šalia Blogger.com, WordPress.com, Tumblr.com ir LiveJournal.com.

twitter posterous

Vos tik paskelbus apie pardavimą, pasirodė Posterous kūrėjo tinklaraščio įrašas, kuriame jis labai džiaugiasi šiuo sandoriu ir naujomis galimybėmis… Twitterio vartotojams, taip pat nekantrauja prisijungti prie Twitterio komandos, kad padarytų jį dar geresniu produktu. Atrodo, kas čia tokio? Juk tokia praktika, kai perkamas ne tik prekės ženklas, bet ir visa su juo dirbanti komanda yra normalu! Posterous vartotojams, deja, šios žinios nėra labai geros. Dabar jau buvusio savininko liaupsės Twitteriui ir labai kuklios užuominos apie Posterous likimą gali reikšti tik viena – šiai tinklaraščio platformai gresia TweetDeck programos likimas – ŽLUGIMAS. Twitteris neparodė labai puikių verslumo galimybių iš gero produkto padaryti dar geresnius pinigus, dėl to abejojama ir laiminga baigtimi šiame sandėryje. Posterous jau žada vartotojams artimiausiu metu pasiūlyti eksportavimo į kitas platformas galimybę. Keista, bet prieš pora metų būtent Posterous pasiūlė unikalų importo iš kitų blogefermų sprendimą… Žodžiu, galas gali būti jau arti, ir jam reikia pradėti ruoštis.

Dėl Seku.lt tinklaraščio ateities nėra ko nerimauti, nes bet kuriuo atveju tuos 50 įrašų perkelsiu ir rankomis į kitą platformą. Nerimauti reikėtų tik būsimiems startupams, kurie savo exitą sieja su Twitteriu.

Kas iš šio sandorio laimės? Akivaizdu – Tumblr, kuris yra kažkiek panašus į Posterous.

Nors ką gali žinoti, gal ir įvyks tai, ko niekas nesitiki – Twitter smogs galingą smūgį Facebookui ir Google+ su nauja bloginimo funkcija, nes Facebooko Notes yra labai primityvaus lygio, o Blogger ir G+ integracija vis dar labai neaiški, nor Google veiksmai aiškiai parodė, kad Google+ jau kitais metais gali tapti jų pagrindiniu ginklu prieš Microsoft, Apple ir Facebook. Pagyvensim, pamatysim. Kol kas – stebėkime, kokie bus kiti „Tweetsterous“ žingsniai.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: