Sunkus tas dizainerio darbas. Jo daug, o ir visokie klientai lenda su visokiais prašymais ir reikalavimais skirti vos 5 minutes laiko, kad būtų galima sukurti kokį ten mažmožį – logotipą blogui, Facebooko puslapio „viršelį“, logotipą tam tikro dydžio balto fono viduryje, iliustraciją straipsniui ir visokius kitokius niekus. Eikit jūs visi… Stop! Keiksmažodžio čia gali ir nebūti, nes dabar visi užsiėmę dizaineriai su tokiais mažais darbeliais gali nusiųsti į internetą. Manęs siųsti nereikėjo – pats įpratau nesinaudoti vienintele „teisinga“ programa Photoshop, kurios legali versija dar ir baisinius pinigus kainuoja.
Taigi, noriu pasidalinti 5 redaktoriais, kurie yra skirti dirbti su tam tikrais vaizdeliais ir grafika tiesiog internete, arba, kaip dabar madinga sakyti, „debesyje“ (Cloud solutions).
Aviary produktų šeima. Iš tikrųjų tai programos mobiliesiems įrenginiams, tačiau turi ir internetines versijas, gražiais paukščių pavadinimais – Pheonix skirtas elementariems redagavimo veiksmams, Talon – ekrano nuotraukoms ir tam tikrų dalių jose išryškinimui, Raven – vektorinės grafikos kūrimui ir redagavimui, Peacock – nuotraukų efektų kūrimui, Falcon – pavekslėliuose pažymėti tam tikras sritis, įterpti rodykles ir šiek tiek teksto,Toucan – paveikslėlio spalvų derinimui ir ryškinimui. Šalia dar turi pora kitų paukštelių darbui su audio – Myna ir Roc, kurie yra skirti kurti muzikai ir redaguoti esamus audio failus. Žodžiu, visų galų meistrai. Tereikia tik visus išbandyti, kad žinotumėt, kas ką daro.
Supalogo.com. Logotipo sukūrimas dar nebuvo toks paprastas – išsirenkate šriftą, pasirenkate dydį, šešėlio spalvą ir storį, tekstūrą, ir spalvas. Tada formatą ir viskas, jūsų logotipas paruoštas. Tiesa, jis PNG arba JPG formatu, be to didžioji dalis šriftų su lietuviškomis raidėmis nedraugauja… Taip pat tai tik tekstiniai logotipai be jokių grafinių elementų. Juos galima pridėti naudojantis kitais įrankiais.
CoolText.com. Galima sakyti, tai legendinis projektas, veikiantis nuo 1998 metų. Kai kurie efektai nuo to laiko nedaug pasikeitė, tačiau šis projektas leidžia kurti tekstus su tam tikru fonu (background), kuris taip pat gali būti ir animuotas. Šalia tekstų ir logotipų, yra galimybė kurti ir mygtukus. Tiesa, jie primena 20 amžiaus pabaigos Geocities puslapiuose naudotą grafiką, tačiau gerai norint galima panaudoti juos ir dabar.
PicMonkey.com. Naujas, bet nerealus produktas, kuriuo galima atlikti tam tikrus veiksmus, kurių negali niekas kitas. Yra viena funkcija – makiažas, kuri leidžia šalinti raukšles, ploninti, keisti akių spalvą, pridėti įdegio, paryškinti lūpas, nubalinti dantis ir t.t. Ypač tinka portretams redaguoti. Taip pat čia gausu įvairių kitų efektų, galima kurti gražius paveikslėlius su tekstais, rodyklėmis, burbuliukais, širdelėmis ir kitomis formomis. Šaunus įrankis.
Pixlr.com. Jis kartais vadinamas Photoshop pakaitalu internete. Gal kiek per stipru, nes šios programinės įrangos vargu ar įmanoma pakeisti, tačiau jos neturint po ranka, galimybės iš tiesų didelės. Pilnas darbas su sluoksniais, gausybė efektų, ir įrankių gali atstoti Photoshopą. Šis įrankis skirtas šiek tiek aukštesnio lygio, nei pradedantieji paveiksliukų redaktoriai, žmonėms, nes jo galimybės labia plačios.
Taigi, turime 5 naudingus ir reikalingus įrankius, kuriais galima padaryti nemažai dalykų. Tiesa, animuotų banerių kurti jais neišeis, tačiau tam yra ir kitų internetinių programų, tereikia tik pasiruošti keletą „slaidų”.
Visi šie internetiniai įrankiai niekada nepakeis tikro dizainerio profesionalumo ir įgūdžių, todėl nelaikykite jų profesionalų (tiek žmonių, tiek programinės įrangos) pakaitalu. Tai tik laikina išeitis, kai pastarųjų nėra šalia arba greitai.