Fotografų irštva internete

Seku naujus ir naudingus įrankius internete. Ypač Lietuvoje, kur galimybės yra gana nedidelės tam tikroms sritims pasireikšti. Šį kartą už akių užkliuvo lietuviškas startupas Photo1Moment.com. Tai fotografų katalogas. Jame pristatomi vestuvių fotografai, įvairių renginių fotografai ir visi, kas iš fotografavimo uždirba ar profesionaliai verčiasi šiuo amatu. 

fotografai

Profesinis katalogas nieko Lietuvoje jau nestebina, bet šis yra unikalus. Tai ne tik sausas kontaktų sąrašas, bet ir tam tikra vieta, kuri skirta pardavinėti savo nuotraukas… jų herojams.

Įsivaizduokite, kad apsilankote tam tikrame renginyje. Tai gali būti sporto renginys, vestuvės, vakarėlis naktiniame klube ir t.t. Jus kažkoks fotografas nufotografavo. Nežinote jo vardo ir pavardės, kaip surasti tą fotografą ir paprašyti parodyti nuotrauką? Deja, niekaip. Šis stratupas skatina fotografus nuotraukas, padarytas renginiuose, publikuoti internete, kad jose užfiksuoti žmonės galėtų nuotraukas pasižiūrėti, atsisiųsti, o kartais ir įsigyti, jei nori ją atsispausdinti ir reikia geresnės kokybės. Labai gerai visiems vestuvių svečiams – jiems nebereikia laukti „kompakto“ su vestuvių nuotraukomis, kurį jaunieji teiksis padovanoti gal po metų po šios šventės. Tereikia tik gauti renginio nuorodą, kurią gali suteikti jaunieji, užsukti į šį puslapį, susirasti fotografo sukeltas nuotraukas ir nusipirkti ar atsisiųsti nemokamai, kurios yra reikalingos. Jaunieji vis tiek sumokėjo kelis tūkstantėlius už visų vestuvių fotografavimą, tad kodėl gi nepasirinkus nuotraukų pačiam?

Toks būdas akivaizdžiai keičia vestuvinių nuotraukų perdavimo būdą, kuris iki šiol yra labai nepatogus patiems jauniesiems, o ypač, jei dar reikia šimtus nuotraukų atspausdinti ir pakeliais išdalinti giminaičiams.

Vestuviu fotografai yra dominuojanti specialybė, nes natūraliai kitokių renginių fotografų yra mažiau. Tai dažniausiai yra sporto renginiai, įmonių korporatyviniai vakarėliai ir uždari vakarėliai, kur svečiai ne itin gerai vieni kitus pažįsta, pavyzdžiui naktinių klubų lankytojai. Galimybės didelės tiek fotografams užsidirbti, tiek žmonėms susirinkti savo nuotraukų, kurias padarė profesionalas. Asmenukių pilnas telefonas, tad jomis jau nieko nebenustebinsi…

Neapsirikite, tai ne fotografų bendruomenė. Skelbimai ir asmeniniai prisistatymai dar nedaro puslapio virtualia bendruomene. Reikalingas ir nuolatinis veiksmas, vietiniai personažai, įžymybės ir moderatoriai. To šiame puslapyje nėra, tad jis yra kol kas visiškai komercinis, nors pinigų iš jo niekas dar neuždirba. Net puslapio kūrėjai.

Jie tikisi, kad ateityje visi ieškos čia savo fotografijų…

Kur aš tai jau girdėjau?.. Turiu omenyje tą dalį apie ateitį… 😉

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *