Išmanieji laikrodžiai: ką verta žinoti perkant pirmą kartą?

Išmanieji laikrodžiai vertinami ne tik dėl tikslaus laiko rodymo, bet ir dėl kitų patogių funkcijų. Tai puiki alternatyva tradiciniams mechaniniams laikrodžiams.

Jei išmanųjį laikrodį planuojate pirkti pirmą kartą, tikėtina, kad turėsite nemažai klausimų. Atsakome į dažniausiai užduodamus.

  1. Ar išmanieji laikrodžiai tiksliai fiksuoja nueitus žingsnius?

Taip, jie suteikia gana tikslią informaciją. Dauguma išmaniųjų laikrodžių naudoja didelio tikslumo aparatinę įrangą, kurią galima rasti daugumoje išmaniųjų telefonų. Gaunamus duomenis apie žingsnius taip pat galima derinti su kita išmaniųjų programėlių turima informacija apie sveikatą. Tai leidžia gauti svarbių sveikatos duomenų statistiką, pavyzdžiui, sužinoti, kiek kalorijų pavyko sudeginti einant.

  1. Ar galima skambinti naudojant išmanųjį laikrodį?

Taip! Daugelis išmaniųjų laikrodžių leidžia skambinti ir priimti skambučius. Norint skambinti, šie laikrodžiai paprastai prisijungia prie jūsų išmaniojo telefono tinklo per „Bluetooth“. Tačiau kai kurie išmanieji laikrodžiai skambučiams pasitelkia tiesioginį mobilųjį ryšį. Toks laikrodis bu  brangesnis, tačiau tai reiškia, kad galėsite skambinti / priimti skambučius be telefono.

  • Ar išmanieji laikrodžiai gali matuoti kraujo spaudimą?

Aukštas kraujospūdis yra dažna sveikatos problema, todėl jį stebėti būtina reguliariai, ypač vyresniems žmonėms. Riešo kraujospūdžio (BP) matavimas yra sudėtingas uždavinys, tačiau dalis išmaniųjų laikrodžių turi šią funkciją. Tiesa, jų kaina bus šiek tiek aukštesnė. Perkant būtinai pasitikslinkite, ar Jus dominantis laikrodis tikrai matuoja kraujospūdį.

  • Ar išmanieji laikrodžiai gali fiksuoti širdies ritmą?

Tikrai taip. Daugumoje išmaniųjų laikrodžių širdies ritmui matuoti naudojama technologija, vadinama fotopletizmografija, kuri širdies ritmo sekimui pasitelkia aplinkos apšvietimą.

Kalbant apie šią technologiją išmaniuosiuose laikrodžiuose, dažniausiai naudojama žalia šviesa. Ji ant riešo odos projektuojama šimtus kartų per sekundę ir užfiksuojamas šviesos atspindys. Kadangi tarp širdies plakimų atsispindi daugiau šviesos, tai gana tiksliai parodo širdies susitraukimų dažnį. Žinoma, ši technologija nėra 100% tiksli, tačiau gali pateikti gana svarbių įžvalgų apie Jūsų širdies darbą.

Technomada.lt asortimente esantys išmanieji laikrodžiai Jūsų nenuvils. Čia rasite platų pasirinkimą už gerą kainą!

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *