Kaip sukurti video klipą iš PowerPoint

Dažnai rinkodaros skyriaus darbuotojai gauna didelę užduotį – sukurti įmonei vaizdo klipus. Iš karto yra ieškoma tūkstančių eurų, kuriuos būtų galima išleisti klipų kūrimui. Bet ar verta taip skubėti?

Geras įvaizdinis vaizdo klipas yra tikrai reikalingas. Jį kurti turi tik profesionalai, išmanantys savo darbą. Bet kartais reikia vaizdo klipo, iliustruojančio tam tikrą paslaugą ar prekę. Ką daryti tada? Juk nenupieši pats… Pasikonsultavome su portalo Ugetfix.com redaktoriais ir jie davė genialią mintį. Kai paklausėme, kokią programinę įrangą reiktų naudoti įmonei, norinčiai iliustruoti savo paslaugas visiškai nemokamai, jie atsakė: Microsoft Power Point. Iš pradžių tai atrodė juokelis, tačiau netrukus įsitikinome, kad tai visiškai realu.

Aišku, video klipas – labai mėgėjiškas. Tiesa, jei turite gerai paruoštų prezentacijų, taip tikrai neatrodys. Jei neturite – bus proga jų pasiruošti.

Video klipo kūrimas

Sakykime, norite savo turimą prezentaciją paversti video klipu Youtube. Viskas, ko jums reikia, atsidaryti PowerPoint programą, kiek paredaguoti perėjimų animaciją ir laikus ir išsaugoti.

 

File>Eksportuoti>Kurti vaizdo klipą

Pasirenkate video kokybę. Visada rekomenduojame 4K raiškos kokybę. Po kelių metų tai bus norma. Tikriausiai nebenorėsite to video perdaryti iš naujo…

Taip pat nurodote, kad naudosite skaidrių laikus, kurie yra numatyti skaidrėje. Jei to nedarysite, pažymėkite laiką, kurį turi būti rodoma skaidrė. Jei teksto nedaug, palikite 10 sekundžių. Jei daugiau – 20-30. Tada būsite tikri, kad žmonės spės perskaityti, ką ten rašote. Tiesa, iliustracijos irgi bus rodomos tiek pat, todėl ši funkcija labiau tinka toms prezentacijoms, kurios turi daugiau teksto.

Dar yra galimybė paredaguoti video, paderinant spalvas, garsumą ir t.t. Šis įrankis gana paprastas, tačiau reiktų su juo „pasižaisti“ kiek ilgiau, jei tik turite tam laiko.

Kai pasirenkate nustatymus, spaudžiate „Kurti vaizdo klipą“ mygtuką.

Nurodote pavadinimą ir kantriai laukiate. Video klipas .wmv formatu išsaugomas ne iškarto. Būkite kantrūs, jis gali gautis gana didelis, bet Youtube tai juk nelabai svarbu.

Peržiūrite video ir dedate į Youtube. Nepamirškite išsamaus aprašymo (iki 500 žodžių). Galite įdėti ir transkripciją, kurią nukopijuojate iš PowerPoint prezentacijos. Taip daugiau šansų, kad jūsų video bus geriau randamas paieškoje.

Pabandėme ir mes sukurti video. Pirmas blynas kiek pasvilęs, nes su animacija PowerPointe dirbome gana seniai…

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: