Laiškai į ateitį su Letter2Future

Seku įdomius lietuviškus projektus. Kaip tik šiandien pasaulį išvydo naujas lietuviškas-tarptautinis projektas Letter2Future.com. Iį karto jį išbandžiau ir likau nustebintas. Viskas veikia puikiai, net nepasakyčiau, kad tai lietuviškas produktas, kuriems būdinga amžinoji Beta stadija.

Letter2Future.com idėja yra labai paprasta – parašyti elektroninį arba popierinį laišką kažkam į ateitį. Laišką rašai dabar, o adresatą jis pasiekia tavo nurodytu metu. Elektroniniai laiškai – nemokami. Popieriniai laiškai kainuoja 5,99 dolerius, apmokant PayPal arba kortele. Apmokėjimas veikia sklandžiai, pabandžiau nusiųsti vieną laiškelį savo sūnui. Kai jis jį gaus (tikiuosi, adreso per penkis metus nepakeisim), galės pats pasiskaityti. Su elektroniniu laišku paprasčiau – nurodai el pašto adresą ir tikiesi, kad jis nepasikeis ir adresatas (šį kartą siunčiau laišką pats sau) naudosis ta pačia el. pašto tarnyba ir galės paskaityti laišką.

Viskas veikia labai paprastai. Laiško tekstas yra priimamas, konvertuojamas PDF formatu ir saugomas iki išsiuntimo datos. Saugomas ne bet kur, o viename saugiausių Europos duomenų centrų Mount10 Šveicarijoje, įsikūrusiame po kalnu ir apsaugotu net nuo branduolinio karo. Atėjus nustatytai datai iš ten laiškas el. paštu bus išsiųstas mano nurodytu el. pašto adresu. Popierinis laiškas keliaus į antžeminio pašto tarnybą, kur bus atspausdintas, įdėtas į voką ir išsiųstas nurodytam adresatui. Projekto kūrėjai bendradarbiauja su viena patikimiausia pašto tarnybų pasaulyje Švedijos pašto kompanija Itella.

Šis projektas paleistas ne tik anglų ir lietuvių, bet ir kinų, ispanų, hindi, arabų, portugalų, rusų, japonų, vokiečių ir prancūzų kalbomis. Tikrai originalus kalbų sąrašas. Ypač arabų ir hindi.

Projekte galima ne tik laiškus rašyti, bet ir siųsti priminimus sau apie pasižadėtus dalykus. Pavyzdžiui pasižadi sau per mėnesį atsikratyti vieno kilogramo viršsvorio. Po pirmos savaitės pamiršti šį pažadą, bet Letter2Future sistema tau kas savaitę primena – “Ar jau numetei 1 kg per mėnesį? 🙂 Originalu ir paprasta.

Kviečiu visus pasirašyti laiškelius sau jau dabar. Atrodo, kad puslapio kūrėjai duos pirmuosius 100 000 laiškų nemokamai.

Laiskas2LaiskasLaiskas3

Pristatomasis video angliškai:

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: