Lažybos internete – lietuviški resursai

lazybosLažybos visame pasaulyje yra milžiniškas verslas. Lietuvoje tai vis dar tabu zona, nes bet kurie azartiniai lošimai Marijos žemėje laikomi baisiausia nuodėme (tuo tarpu gėrimas ir rūkymas priimami daug palankiau). Neišsiplėsiu šį kartą apie lažybų blogį, nes noriu tik apžvelgti informacinius ir antrosios kartos žiniatinklio (web 2.0) lažybų resursus lietuvių kalba.

Informaciją apie lažybas galima gauti kelių rūšių tinklapiuose:

  • Legalios lažybų bendrovės Lietuvoje;
  • Nelegalios internetinių lažybų bendrovės užsienyje, pateikiančios dalį informacijos lietuvių kalba;
  • Lažybininkų bendruomenių puslapiai;
  • Bendrinių forumų kategorijos apie lažybas;
  • Tinklaraščiai apie lažybas

Pradėkime nuo legalių Lietuvos lažybų bendrovių. Jų yra nei daug nei mažai – 4: TopSport, TonyBet, Orakulas ir BalticBet. Visos šios bendrovės turi savo punktus visoje Lietuvoje. Daugiausiai punktų turi TopSport lažybų bendrovė. Visos jos savo interneto puslapiuose pateikiama einamąją pasiūlą. Be pasiūlos šiuose puslapiuose vargiai rasite kitos informacijos, kuri būtų naudinga pradedantiesiems lažybininkams.

Kita grupė svetainių yra nelegalios užsienietiškos. Kodėl nelegalios? Todėl, kad pagal Azartinių lošimų įstatymą statymus gali priimti tik Lietuvoje gavusios lošimų licenciją bendrovės. Valstybinė lošimų priežiūros komisija stengiasi kovoti su Unibet, TrioBet ir kitais bet, atrodo, tai naudos tai neduoda. Nepaisant lietuviško meniu, šios svetainės daugiau naudingų resursų apie lažybas nepateikia.

Naudingiausios pradedantiesiems ir jau pažengusiems lažybininkams svetainės yra tos, kuriose jie gali anonimiškai bendrauti tartpusavyje, stebėti lažybų rinką, naudotis pasiūlos sudarytojų (bookmekerių) klaidomis sudarinėjant pasiūlas. Tokiose svetainėse pateikiamos naujienos, susijusios su sportu ir statymais bei kitais azartiniais lošimais.

Azartas.net – svetainė, kurioje sukaupta nemažai informacijos ir patarimų pradedantiesiems lažybininkams su DUK, žodynėliu, strategijos straipsniais ir kitokiais pamokymais bei patarimais. Bendruomenei pateikiami įvairūs nepiniginiai konkursai (oficialaus totalizatoriaus Lietuvoje nėra).

Statymailt.com – dar viena lažyboms neabejingų žmonių bendruomenė, kurioje pagrindinė informacija yra statymų analizė ir pačių vartotojų prognozės. Deja, labai daug papildomos informacijos čia nėra.

Lazybos.net – svetainė, kuri pateikia lažybų naujienų lietuviškai. Taip pat aprašo pagrindines pasaulio lažybų bendroves. Įdomus puslapis – Lietuvos lažybų bendrovių įvykių istorija nuo 2001 metų, kai buvo užregistruota pirmoji Lietuvoje lažybų bendrovė.

Ltbet.com – dar viena bendruomenė internete, kurioje pagrindinė veikla – vartotojų asmeninės prognozės. Be jų pateikiama šiek tiek informacijos apie lažybų pagrindus, naudingų nuorodų pagal temas, skaičiuokles ir t.t. Įdomu tai, kad jie turi savo pramogų skyrelį, kuriame surinkti įdomiausi komentarai, flash žaidimai „laikui užmušti“, juokingos nuotraukos iš sporto pasaulio ir dar kitokia informacija, kuri skirta laisvalaikiui o ne lažyboms.

AnoniminiaiLosejai.lt – uždara bendruomenė žmonių turėjusių problemų su lošimais ir dabar padedančių vieni kitiems išbristi iš šio „liūno“. Puslapyje pateikiama informacija apie priklausomybę lošimams ir kaip jos atsikratyti.

Paskutinė grupė – forumų kategorijos kuriose registruoti vartotojai gali diskutuoti lažybų tematika. Uzdarbis.lt forumas pateikia ir kai kurių vartotojų lažybų dienoraščius, ne vien tik diskusijas lažybų tema. Diskutuok.lt taip pat turi lažyboms skirtą kategoriją, tačiau ši kategorija aktyvumu pasigirti tikrai negali. Bukmacharskie.com yra lenkiškas forumas, turintis lietuvišką versiją, kurioje galima diskutuoti lietuviškai. BitePlius.lt forume diskusijų apie lažybas galima rasti Sporto Klube, bet negausiai. Kituose forumuose taip pat pasitaiko diskusijų apie lažybas, tačiau jos atsitiktinės, neturi savo nuolatinės vietos.

Specializuotas ir tik lažyboms skirtas tinklaraštis yra rašomas Tonybet lažybos bendrovės darbuotojų – http://blog.tonybet.lt. Čiap pateikiama daugiau su sportu susijusi informacija, nes reklamuoti lažybų neleidžia įstatymai.

Bendruomeniniuose portaluose bloginimo finkcijos yra, tačiau atskiro tinklaraščio šia delikačia tematika neradau. Priežastis viena – baimė būti nubaustam, nes Lietuvos įstatymai labai griežti azartinių lošimų kompanijų atžvilgiu – paminėjus daugiau nei pavadinimą gali grėsti didžiulės baudos už azartinių lošimų reklamą. Kol įstatymai nesušvelnės – lažybos taip ir liks tabu zona, nors daugiausiai priklausomybės atvejų užfiksuota kazino, o ne lažybų bendrovėse. Džiugu tik tiek, kad yra bent keli rimtesni puslapiai, teikiantys informaciją apie lažybas ir statymus.

Jei ką praleidau, informuokite ir atnaujinsiu šį trumputį sąrašėlį.

Related Posts

6 thoughts on “Lažybos internete – lietuviški resursai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *