Lietuvos Web 2.0: augintinių mylėtojų socialiniai tinklai

gyvunu-socialinis-tinklasJau rašiau apie lietuviškus socialinius tinklus paminėdamas tik pačius bendriausius, todėl ir populiariausius. Be bendrinių socialinių tinklų “apie viską” Lietuvoje dar egzistuoja keletas labai aiškiai apibrėžtų pomėgių socialiniai tinklai, vienijantys žmones, kurie noriai dalinasi jų bendro pomėgio informacija, patirtimi, įvykiais. Šį kartą norėčiau apžvelgti vieno tokio pomėgio socialinius tinklus. Tai – mūsų augintiniai. Jei žmogus apie save nemėgsta labai pasakoti, apie savo katiną ar šunį jis gali pasakoti valandų valandas. Internete irgi panašiai – esama labai daug žmonių, kurie vos ne fanatiškai rūpinasi savo saugumu ir asmenybės neliečiamumu, tačiau šioje srityje gali apie savo augintinius kalbėti ką tik nori, net su jais tapatintis.

Naminių gyvųnų mylėtojų socialiniai tinklai yra labai populiarūs pasaulyje. Aišku, ne iki Facebooko lygio, tačiau esama tikrų gigantų. Lietuvoje taip pat yra ne vienas toks socialinis tinklas.

Pastebėjau, kad esama aiškaus pasiskirstymo tarp šunų ir kačių mylėtojų, tuo tarpu žuvyčių, triušių, įvairių graužikų, paukščių, reptilijų ir kitų mažiau populiarių gyvūnėlių globėjams tenka susirinkti tik po vienu stogu arba dar uždaresnėse bendruomenėse, o kartais tiesiog didesnio forumo kategorijoje. Diskriminacija? Galbūt, bet natūralu, kad daugiausiai dėmesio gauna žmogaus draugas šuo ir žmogaus viršininkas katinas.

Šunų mylėtojų socialiniai tinklai

Kokia informacija aktualiausia šunų socialiniuose tinkluose? Visa, susijusi su šunimis ir jų priežiūra bei gyvenimu: veislės, sveikata, grožis, maistas, būdos ir voljerai, dresiravimas, juokingi įvykiai, foto, video, naujienos apie įdomius šunų žygius, globa air pastarųjų metų įvykiai Lietuvoje, kai šunys žudomi su didžiausia išmone. Apie tai bendrauja šunų savininkai, dalinasi savo mintimis, patirtimi.

Bone.lt – lietuviškas socialinis tinklas šunelių savininkams ir mylėtojams. Čia galima rasti tikrai daug informacijos apie šunis, jų priežiūrą ir įsigijimą. Nepaisant gausybės įvairių informacinių resursų, čia pagrindinis užsiėmimas yra nuotraukų peržiūra, virtualių kauliukų ir kitų dovanėlių dovanojimas, komentarai, diskusijos.

LT.uniteddogs.com – pasaulinio šunų mylėtojų socialinio tinkle lietuviškoji versija. Joje informacinių resursų mažiau, tačiau apstu galimybių bendrauti, dovanoti, dalyvauti įvairiuose konkursuose.

Kačių mylėtojų socialiniai tinklai

Informacija kačių socialiniuose tinkluose panaši, kaip ir šunų, tačiau ten vietoj dresūros daugiau kalbama apie katės įpročius bei charakterio suprantamumą. Žiaurus elgesys prieš kates Lietuvoje yra retesnis reiškinys, tačiau globa taip pat labai svarbi tema. Žinoma, nuotraukų ir video čia daugiau, nes katytės gyvename namie, kur po ranka visada guli fotoaparatas.

Mice.lt – neaišku, ar katytės vardu ar angliška pelyte pavadintas kačių mylėtojų socialinis tinklas priklauso tiems patiems savininkams, valdantiems ir Bone.lt bei internetinį žurnalą apie gyvūnus ZOO (jame yra tik du skyriai skirti kačių ir šunų aktualijoms). Jame taip pat apstu nuotraukų, bendravimo tarp savininkų, ekspertų patarimų.

LT.unitedcats.com – užsienietiškojo kačių socialinio tinklo lietuviškoji versija, kurioje daugiau bendraujama, patirtimi dalinamasi įvairiuose klubuose, grupėse ir forumuose.

Bendriniai augintinių socialiniai tinklai

Nepaisant šunų ir kačių populiarumo, kitų naminių augintinių mylėtojams taip pat yra kur pasireikšti. Tiesa, šios pakraipos socialinis tinklas labiau primena virtualiąją bendruomenę, tačiau vis tiek tai išlieka puiki vieta dalintis savo patirtimi ir prašyti pagalbos.

Augintinis.lt – bendrinis augintinių socialinis tinklas, kuriame gali bendrauti įvairiausius gyvūnus laikantys žmonės, net žirgus.

Zoo.lt – virtualus zooparkas. Klaidinantis pavadinimas, kadangi jame daugiausiai dėmesio skiriama naminiams gyvūnams ir informaciniams resursams apie juos. Aišku, yr air forumas ir fotogalerija, skelbimai.

Animal.lt – tai daugiau informacinių resursų rinkinys bei skelbimai, tačiau bene vertingiausia sritis yra klausimai-atsakymai, kuriuose ekspertai atsako į klausimus, kaip elgtis tam tikrais gyvūno gyvenimo momentais.

Esama dar keletas rimtų informacinių resursų, kurie yra ruošiami ir atnaujinami įvairių draugijų (pvz Bimas.lt) ir veislynų bei veterinarinių klinikų lėšomis. Tai puikios iniciatyvos su šiokiu tokiu komerciniu atspalviu, tačiau gyventi norisi ir jiems. Akivaizdu, kad vis daugiau dėmesio atkreipia gyvūnų prieglaudų tinklalapiai, kurių tikslas – padėti rasti globėjus apleistiems ir paliktiems augintiniams (pavyzdžiui gyvunugloba.lt ar sos-gyvunai.lt).

Jei turite savo gyvūnėlį ir norite apie jį papasakoti ar paklausti patarimo, perskaitę šį straipsnį tikrai turėtumėte rasti jums patinkančią bendruomenę. Aš asmeniškai esu LT.unitedcats.com bendruomenės narys atstovaujantis mūsų katytę Mielę. Tikrai smagu pabendrauti su kitais rusų mėlynųjų augintojais ar tiesiog žmonėmis, kuriems katytė yra papildomas šeimos narys.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *