Lietuviški nuorodų trumpintuvai

urlshortenersNuorodų trumpintuvas (URL shortener) yra paprastas įrankis, sutrumpinantis ilgą interneto nuorodą ir pateikiantis trumpesnį peradresavimą. Kas naudoja mikro-tinklaraščius, tikrai šį naudingą įrankį puikiai žino. Taip pat gerai žino, jog Bit.ly yra geriausias pasaulyje.

Nepaisant monopolininkų, vis tiek norėtųsi pasižiūrėti į lietuviškus produktus. Nesvarbu, kad jie gan primityvūs, neturi daug naudingų funkcijų, nepopuliarūs. Neskatinu naudoti vien tik lietuviškus įrankius, bet žinoti apie juos nepakenks.

Tiny.lt – turbūt vienas iš profesionaliausiai sukurtų nuorodų trumpintuvų. Jis sutrumpina bet kokią nuorodą iki 22 simbolių. Turi ir savo naršyklės mygtuką (bookmarklet) greitam trumpinimui. Tereikia tik paspausti naršyklėje įdėtą nuorodą ir puslapio adresas, kuriame tuo metu lankytojas yra, automatiškai sutrumpinamas.

Blake.lt – šis lietuviškas mikro-tinklaraštis turi savo integruotą URL trumpinimo paslaugą. Sutrumpina iki 21 simbolio.

TavoDNS.net trumpintuvas – šis trumpintuvas yra įdomus tuo, kad galima pasirinkti, kokį trumpą domeną naudoti – 7z.lt, qu.lt, gol.lt ir din.lt. sutrumpinama iki 18-19 simbolių.

Trumpink.lt – dar vienas paprastas lietuviškas trumpintuvas. Turi savo API. Trumpinama iki 23 simbolių.

IX.lt – labai trumpas trumpintuvas. Lietuviška domeno galūnė ir lietuviškų puslapių reklama išduoda, kad prie jo kūrimo rankas prikišę lietuviai. Sutrumpintas adresas yra 17 simbolių.

2c.lt – dar vadinamas „Dviem citrinomis” ilgas nuorodas trumpina iki 18 simbolių ir daugiau nieko. Net nėra paspaudimų statistikos.

WQ.lt – dar vienas lietuviškas gražaus dizaino trumpintuvėlis, kuris ne vien tik trumpina ilgą nuorodą iki 16 simbolių (trumpiausias iš paminėtųjų), bet ir ilgina ir taip ilgą nuorodą.

Ziu.lt – gana įdomus produktas, kadangi ilgų nuorodų trumpinimas yra antrinė jo funkcija (pirminė – socialinis žymėjimas). Trumpina iki 19 simbolių.

2009.lt – tūkstantmečio URL adresų trumpintuvas. Įdomu tai, kad pateikiamos visos paskutinės nuorodos, kurioms buvo sugeneruotas trumpas adresas. Trumina iki 20 simbolių. Pateikia paspaudimų statistika.

Šios paslaugos nereikėtų maišyti su nemokamu subdomenų paslauga (Ten.lt, KDE.lt, 6x.lt, v4.lt ir t.t.), kuri leidžia susikurti trumpus subdomenus savo sukurtiems puslapiams. Ši paslauga labai mėgstama šiukšlintojų, kurie naudojasi įvairių nemokamų puslapių talpinimų paslaugomis.

URL trumpintuvą gali pasidaryti bet kuris trumpo domeno savininkas, nes yra sukurtas ne vienas atvirojo kodo skriptas, leidžiantis nesunkiai trumpintuvą įdiegti savo svetainėje. Vienas toks yra PHPurl, taip pat YOUrls. Ir šiaip apstu internete patarimų, kaip susiprogramuoti savo trumpintuvą nuo nulio. Klausimas, ar apsimoka gaišti laiką, kai yra nuostabių gatavų produktų, paliekamas trumpo domeno savininkui ir programuotojui.

P.S. Man pačiam teko dirbti prie URL trumpintuvo URLoo.com, tad žinau šiek tiek šį produktą ir „iš vidaus“.

Related Posts

6 thoughts on “Lietuviški nuorodų trumpintuvai

 1. „Dvi Citrinos“ nuorodą dar trumpins vienu ar dviem simboliais, o nuorodų paspaudimo statistikos modulis jau pakeliui. Iš minėtų įrankių – sparčiausiai tobulėjantis.
  Noriu padėkoti blogo autoriui, kad „Dviejų Citrinų“ nepamiršo.
  Sėkmės darbuose – 2c.lt administracija.

 2. Beje, „Dvi Citrinos“ pagamintos švariai nuo nulio, todėl nekyla jokių problemų ką nors redaguojant ar integruojant.

 3. http://ziu.lt teikia nuorodų sutrumpinimo paslaugą su prasmingu lietuvišku pavadinimu (žiū, ką radau) ir su papildoma sutrumpintų nuorodų rinkyklos funkcija.

 4. wq.lt turi daugiau funkcijų negu sudėjom į WEB šabloną 🙂
  http://m.wq.lt – mobiliesiems telefonams skirta versija, trumpinanti URL į patogius įvesti su standartine telefono klaviatūra
  http://i.wq.lt – „touch” versija iPhone, android ir t.t. su iPhone išvaizda ir animacijom.
  Pridėjus „.qr” prie sugeneruoto trumpo URL, rodomas QR kodas, kurį lengva nuskenuoti su telefono kamera (pvz.: http://wq.lt/W4fKT.qr).
  URL galima trumpinti ir greituoju būdu: tiesiog adreso juostoje prieš ilgą URL reikia įterpti „wq.lt#” (pvz.: wq.lt#http://google.com)
  Yra bookmarklet’as, dviejų kalbų interfeisas ir API (kuriuo naudojantis galima pasirinkti į kokį URL trumpinti).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *