Lietuviški tinklalapių nuorodų katalogai (direktorijos)

Mano bandymas kažką katalogizuoti ar kitais būdais klasifikuoti lietuviškus resursus kai kam kelia juoką. Juokimės kartu, nes kuo daugiau vitamino C prigamins organizmas, tuo geriau. Dar į pagalbą pasikvieskime tų 30 lietuviškų tinklapių katalogų savininkus ir prižiūrėtojus (webmasterius), kad būtų dar linksmiau. Tik jiems nėra iš ko juoktis, nes bent pusė savo darbą daro rimtai, atsakingai ir net bando uždirbinėti pinigus.

Kaip jau supratote, apžvelgsiu tinklapių administratoriams ir SEO specialistams naudingą įrankį – interneto svetainių direktoriją, lietuviškai vadinamą katalogu.

Tinklalapių katalogas yra puikus įrankis paskelbti apie savo administruojamą svetainę, ją aprašyti. Lietuva nedidelė, tokiuose kataloguose daug lankytojų nėra, tad milžiniškų lankytojų srautų tikėtis neverta. Daugiau galima tikėtis naudos iš paieškos sistemų pusės, kadangi nuorodų katalogai gali būti labai vertingi. Ne visi, aišku. Nuorodų kataloge svetainių aprašymai grupuojami pagal temines kategorijas, pavyzdžiui, automobiliai, laisvalaikis, verslas, pažintys ir t.t. Retas kuris nuorodų katalogas turi žymes (tags), kurios leistų vieną svetainę patalpinti į kelias kategorijas, pavyzdžiui, tinklaraščiai apie automobilius būtų patalpinti tiek automobilių, tiek tinklaraščių kategorijose. Patalpinimas į tokias direktorijas dažniausiai yra nemokamas ir jokios registracijos nereikalauja. Kai kurios prašo registruotis, tačiau registracija nėra sudėtinga. Dažnai prašoma įsidėti atgalinę nuorodą į katalogo puslapį, tačiau lietuviškose direktorijose tai nėra privaloma.

Pereikime prie konkretaus sąrašo. Pateiksiu 3 sąrašus. Pirmasis – 10 rekomenduojamų direktorijų, kurios yra gana vertingos arba gana operatyviai tvarkomos, antras – eilinės veikiančios direktorijos, trečias – apleistų katalogų sąrašas. Gal kada nors jais kas nors pradės rūpintis?.. 😉

DMOZ.org – pasaulyje pats didžiausias ir gerbiamiausias katalogas, turinti ir lietuvišką sekciją. Gaila tik, kad jame nuorodos atsiranda iš lėto dėl moderatorių stokos. Jei pavyksta per keletą mėnesių čia papulti, galite savo laikyti sėkmės kūdikiais 😉

WebOaze.lt – originalių interneto svetainių katalogas, pateikiantis ne tik aprašymą, bet ir puslapio atvaizdą (screenshot). Tiesa, užtrunka keleta dienų įkelti naują svetainę.

Online.lt – seniausias lietuviškas interneto svetainių katalogas, iki šiol administruojamas Vlado Palubinsko. P. Vladas svetaines katalogizuoja savo nuožiūra, todėl iš anksto sunku pasakyti, kur svetainė atsires ir kaip bus pavadinta.

500.lt – katalogas, kuriame reikalinga registracija. Taip pat jame galima publikuoti ir straipsnius.

Zinomas.lt – katalogas, kuriame be nuorodos pridėjimo dar aiškinama ir apie SEO.

Nerandu.lt – katalogas geras, tik turi blogybę dėl SEO, kadangi visos nuorodos yre peradresuojamos siekiant skaičiuoti paspaudimus. Tai nesuteikia vertės paieškos sistemose.

BestWeb.lt – iš tikrųjų čia aptarinėjamos naujausios svetainės, jų dizainas ir funkcionalumas. Be nuorodos galima gauti ir nemažai lankytojų, jei diskusija išsivysto aršesnė.

e-nuoroda.lt – vienas iš geresnių katalogų, kurie patvirtina per kelias dienas, o rezultatai ne už ilgo pastebimi ir per Google webmaster Tools.

webdir24.lt – paprastas, lengvai naviguojamas nuorodų katalogas. Patvirtinimo gali tekti palaukti, bet nuoroda per mėnesį matoma tie OpensiteExplorer, tiek Google Webmaster tools. Tai reiškia, kad Google užfiksavo šią nuorodą ir įtraukė ją į atgalinių nuorodų sąrašą.

Štai ir pirmas dešimtukas, kuriame mano manymu turėtų būti visos lietuviškos svetainės. Toliau išvardinsiu veikiančius katalogus, kurie per kelias dienas patvirtina naujai pasiūlytą nuorodą:
systemos.lt/catalog/
NuoroduKatalogas.org
Naudinga.lt
e-Puslapis.lt
Pridek.lt
Addlink.lt
Direktorija.lt
ooo.lt
Webdir24.lt
TOPlaisvalaikis.lt
Dainutekstai.lt
Penki.lt Svetainių Katalogas (buvęs Search.lt)
Link-Bin.eu
Nkv.lt

LTV.lt – labai įdomus katalogas. Pagrindiniame puslapyje atsidurti nesusimokėjus nepavyks, tačiau atskirose kategorijose priima nemokamai. Ne tik nuorodas, bet ir 125×125 reklaminį skydelį – banerį. Tai Banerių katalogas skirtas daugiau reklamuoti, tačiau PR5 irgi kažką sako. REKOMENDUOJU. Beje, su Lietuvos televizija nieko bendra neturi…

Galiausiai yra dar keletas nuorodų katalogų, kuriuose nuorodos nebuvo patvirtintos per 2-3 savaites, tad vargu ar kada bus patvirtintos. Vienintelė Alexa.lt rašo, kad šiuo metu neveikia ir naujų nuorodų nepriima. Visos kitos apie jokius laikinus techninius nesklandumus nepraneša.

Zipas.lt
Kelk.lt
eCatalog.lt
WebAZ.lt
Nuorodos.itzinios.lt
Sko.lt
w1.lt
Nuorodos.sala.lt
idek.lt
SvetainiuKatalogas.lt
nuorodos.xxi.lt
Tika.lt
Delfi.lt/directory/

Jei turite žinių, kad išvardintieji katalogai vis dėlto turi nemirusius savininkus, kurie kuičiasi po truputį, parodykite jiems šį straipsnį – gal pradės kažką daryti ir iš šio sarašo bus perkelti į antrąjį sąrašą (į pirmajį gali patekti tik Svetainiukatalogas.lt ir Zipas.lt, nes gana neblogai pagaminti).

Aišku, būtų gerai, jei pasiūlytumėte dar keletą nepaminėtų katalogų, kuriuos įvertinčiau praktiškai ir patalpinčiau viename iš trijų sąrašų. Beje, šie sarašai buvo sudaryti atsižvelgiant į tikrų svetainių patvirtinimo laikus – sausio pabaigoje pridėjau vieną savo tinklaraštį, lietuviškų pokerio naujienų portalą LT.pokernews.com bei naujausią verslo žinių portalą PiniguKarta.lt. Praėjus 3 savaitėms ir pasirodė šie rezultatai. Kokią vertę gavo minėtieji puslapiai iš lietuviškų direktorijų pamatysiu tik po kelių mėnesių (nustatyti ne taip jau ir sunku – reikia pasižiūrėti atgalines nuorodas (backlinks) iš Google, Yahoo ir Bing paieškos sistemų ir patikrinti, ar tarp jų yra minėtieji katalogai).

Related Posts

77 thoughts on “Lietuviški tinklalapių nuorodų katalogai (direktorijos)

 1. Kontributuojat dėl kažkokių tais juokų, kad antai nereikalinga klasifikuoti internetų Lietuvos, tai aš labai vertinu tavo darbą atliktą/belaukiantį atlikimo.

 2. Mantai, ar patekus tarp lietuviškų, reikia atskirai dar į angliškus mėgint patekt ir atvirkščiai?

  1. Pirmiausiai trūksta PR 🙂 Paskui tai, kad linkai dedami tik ant adreso, o ne ant pavadinimo. Ir tuščia labai.

 3. Sveiki,
  esu katalogo Link Bin savininkas. Šiuo metu esame sandbox’e, kaip zinot google nemegsta nauju, greitai kylanciu tinklapiu. 🙂 Todel is musu puses dar geru rezultatu sunku tiketis…
  Taigi, prie to pačio, norėtumėm dar pasiūlyti vieną paslaugą – straipsniai. Bus atidarytas atitinkamas skyrelis, į kurį galėsim talpinti Jūsų straipsnius su atviromis nuorodomis.
  Jei susidomėjote, galite pradėti siūsti savo straipsnius *.DOC formatu (į linkbindir[eta]gmail.com), ir kuriuose būtų ne mažiau kaip 500 simbolių ir ne daugiau kaip 2 nuorodų (html kodas į simbolių kiekį neįskaičiuojams.)
  Kadangi tai yra mūsų toks savotiškas bandymas – tai pirmieji straipsnių rašytojai galės pateikti savo straipsnius visiškai nemokamai.
  Aciū šio blogo administracijai, jeigu neignuoros mūsų (savotiškai reklaminio) komentarą.

 4. Štai nkv.lt katalogas atnaujintas. Nuorodos dedamos ant adreso ir ant aprašymo. Sulaukėme seniai laukto PageRank:3. Kaip ir visi trūkumai dingo, ir gal jau dabar galėtumėte perkelti į pirmąjį sąrašą?

  1. Nedingo esminiai 2 trūkumai – labai mažai nuorodų ir vis dar yra visiškai tuščių kategorijų bei nofollow linkas ant adreso kategorijos puslapyje. Soriz, ne taip greitai… 😉

 5. Verta dar talpinti į naudinga.lt, tik patvirtina per 2-4 savaites ir tik su normaliais aprašymais, o ne su keywordų sąrašais ir panašius 3 lygio subdomenus. Verta, nes vienas iš senesnių nuorodų katalogų su do-follow 😉

 6. Jei tavo blogo nepatvirtino, tai nereiškia, kad kitų puslapių nepatvirtina. Ne viskas kas pasiūloma turi būti patvirtinta ir rodoma viešai 😉

 7. Sveiki, dėkui už išsakytas pastabas ir pastebėtas klaidas. Klaidos Naudinga.lt jau turėtų būti ištaisytos, bent jau tos, kurios buvo paminėtos paskutiniame komentare.
  Kitas dalykas dėl pačių nuorodų, atrodytų, kad ilgai tvirtinama ir pan., bet jau tokią keista tendencija su naujais puslapiais, kad po mėnesio daugiau nei pusė pasiūlytų į katalogą iš viso nebeveikia. o trečio lygio domenai, tai iš vis retas atvejis, kad ilgiau išbūtų ar būtų naudingi, pvz., blogo-pavadinimas.blogas.lt ar svetaine.ten.lt ir pan. Tad atvirai pasakius laikomės tokio požiūrio, kad geriau patvirtinti su uždelsimu ir pamatyti ar liko tinklapio kūrėjo ar blogą rašančio iniciatyva, nei turėti paskui „kreivą” katalogą su neveikiančiomis nuorodomis ar nebenaujinamais tinklapiais, kurių peržiūra ir atnaujinimas užima daugiau laiko nei duoda naudos… Dėl tokio požiūrio tinklapio savininkai ne visada yra patenkinti ar atsiranda prielaidos, kad katalogas miręs ir pan. – tiesiog į tą patį dalyką yra šiek tiek kitas požiūris 😉

 8. Paprastas sprendimas su neveikiančiais tinklapiais. Kas mėnesį paleiskite skriptą, kuris tikrina ar grąžina su 404 klaida. Po 3 karto tokie puslapiai pašalinami iš katalogo. Nereiks vargti su neveikiančiais.

 9. Ne visada kas paprasta gali atrodyti, taip ir yra. Yra skriptas, kuris ieško neveikiančių linkų ir po to antro klaidos pranešimo tampa viešai nebematomi, o pasikeitusius adresus (redirektus) pakeičia naujais URL. Iš esmės tas sprendžia problemą ir neveikiančių adresų yra mažai. Kitas dalykas, kaip kovoti su tais, kurie nebeatnaujina puslapių? yra balsavimas +-, bet žmonės balsuoja teigiamai nebūtinai už tai kas yra naudinga toje temoje ar išsamu, ar nuolat atnaujinama. Dažniausiai vien neigiami balsai už didžiųjų kompanijų vystomus projektus ir tuos, kurie per TV, internetą ir t.t. reklamuojasi… Tiesiog tobulų sprendimų nėra, kurie tiktų visiems atvejams ir visiems patiktų kalbant apie nuorodų katalogą. Nes vieni spamina savo tinklapius, kiti kaip skelbimų lentą įsivaizduoja, treti ieško nišinių tinklapių, kuriuos google sunku rasti ir pan. Beje, šio tinklapio tikslas ir nėra visų rodymas, o nors kiek įmanoma prafiltruoti naudingumo aspektu. Apskritai į naudinga.lt katalogą patenka tik apie 30-40 proc. pasiūlytų tinklapių..

  P.S. patvirtinau kelis tavo įkeltus puslapius..

 10. Deja, turinio senumas yra visuotinė problema, kurią artimiausiu metu turėtų pradėti spręsti Google, labiau akcentuodama paiešką realiuoju laiku.

  Lietuvoje tos problemos sprendimas tikrai negreitai bus sugalvotas, nebent būtų sukurtas standartas rašyti tinklapiuose paskutinio atnaujinimo datą.

 11. Google tuo atžvilgiu sprendimus jau padarė, google.com tai labiau matoma, kaip kad pvz., twitterio integravimas realiu laiku ir pan. tas pats ir Lietuvoje, google.lt jau senokai rodo ir reitinguoja rezultatus pagal atnaujinimą, žinoma kaip tik vieną kriterijų ir kol kas dar neesminį. Pvz. kad ir dabar naujienos apie kedį vykdant paieškas, kuo puikiausiai matosi kada naujienos įkeltos ir net rezultatų reitingai keičiasi valandom, plius ir google suggestions jau rodo naujausius raktažodžius… Beje, nebūtina rašyti atnaujinimų datų, google puslapius kuo puikiausiai seka ir mato kada buvo atnaujinimai, plius tam pagreitinti yra sitemap;ai ir ping servisai.

 12. į DMOZ norėjau įmesti nuorodą, bet atrodo truputį palūžęs: net tos skilties prižiūrėtojui nepavyko žinutės išsiųst…

 13. Iš šio sąrašo buvo peržiūrėti visi katalogai, bet kai kurie nepraėjo pro kokybės kriterijus, todėl ir nebuvo paminėti…

 14. Sveiki
  prasau ecatalog.lt ikelti i veikianciu sarasa, pasiekite savininkas ir dabar projektas atgijo, per maksimum 1-3 dienas nuoroda buna patvirtinta.

 15. Gal gali nuo 1 ir 3 komentaro nuimt mano blogo URL nuorodas? Nes jau baigia užnervint visi su savo įkyriu lindimu tvirtint jų svetaines ne į temą.
  Šitą komentarą ištrink. Ačiū.

 16. Žinoma sąrašas labai geras, bet geras dalykas yra rašyti komentarus su raktažodžiais tokiuose, kaip šis puslapis. Nors ir nofollow, bet autoritetas labai aukštas 😉
  Anyhow, eilinį kartą ačiū, Mariau, už info 😉

 17. Dėkoju už sarašą ir sutaupytą laiką, taip pat ir komentatoriams papildžiusiems jį. Panaudojau sarašėlį užuolaidų salono blogui promotinti 🙂 Dar kartelį dėkoju, jūs nuostabūs!

 18. Sveikas, Mariau. Reikia tavo protingos nuomones. Žodžiu yra senas url’as kuriame buvo prirasyta daug straipsniu, bet projektas nepasiteisino ir apleistas 2 metai. Nes sudinas domenas buvo. Turinys uztat geras. Jeigu as paimu sena domena ir darau 301 redirekta i nauja domena ir visa seno domeno turinį sukeliu i nauja url. Kaip manai kaip seo ekspertas, ar laikys google tai kaip kopijuota kontenta? m?

  1. Tam 301 redirektas ir reikalingas, kad galėtum perkelti seną turinį į naują domeną. Aišku, sename domene to paties turinio nereiktų palikti.

 19. Ačiū už sąrašą. Būtų įdomu sužinoti apytikslius lankomumus tų katalogų, nes man toks įspūdis, kad daugumoje apsilanko tik vos keli žmonės ir tie patys beieškantys, kur čia greičiau savo nuorodą įdėti. Ir dingsta po 30sek. Norėtųsi labiau specializuotų katalogų rasti, kur TIK apie automobilius, remontą, servisus ir t.t. arba tik apie statybą, apdailą, santechniką ir pan.

 20. Senokas sarašas, bet visdar naudingas. Gerai, kad yra tokių straipsnių, nes visai galima pasimesti tarp tų išorinių šaltinių. Ir pritariu aukštesniam komentarui – būtų labai naudinga rasti specializuotų sąrašų, nors suprantama, kad kiekvienas, kuriam tai reikalinga, pasidaro savo katalogus. Visgi tikrasis lobis – slepiamas, per gerai būtų, jei visi atvertų savo pilnąsias duombazes 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *