Lėktuvų bilietai – perspektyvus interneto verslas Lietuvoje

660
14
Share:

lektuvasKol geležinkelio bėgiai iš Lietuvos veda tik iki sienos, o traukinio greitis tesiekia vos 80 km/h, Lietuvoje gali suklestėti skrydžių lėktuvu verslas. Turime 2 pigių skrydžių bendroves, kurios skrydžių kainas padarė daugiau nei juokingas. Vilnius-Briuselis-Vilnius – 150-200 litų su visais mokesčiais lėktuvu – tokia yra kaina, kai automobiliu benzino už 200 litų užtektų tik į vieną pusę nuvažiuoti prie jūros Šventojoje… Bet ne apie ekonomiką mes čia. Kur susirasti pigius skrydžius, jų kainas palyginti ir užsisakyti priimtiniausią variantą internetu?

Lietuvoje jau kelinti metai gana sėkmingai plėtojamas lėktuvų bilietų rezervavimo internetu verslas. Šalis maža, konkurencija didelė. Yra dėl ko, jei nuo kiekvieno skrydžio užsakymo tokiems puslapiams nubyra bent po 20-50 litų už praktiškai nieką.

Pasižiūrėkime, kokias puslapiai naudojasi lietuviai ieškodami bilietų kainų.

Pirmiausiai, reiktų paaiškinti, kaip viskas veikia. Skrydžių bendrovės, organizuojančios skrydžius vienokiais ar kitokiais būdais pateikia savo kainynus ir skrydžių tvarkaraščius. Jie yra filtruojami ir suvedami į paieškos sistemą, per kuria klientas ieško. Suradęs tinkamą skrydį, jis jį rezervuoja. Toliau viskas vyksta arba automatiškai, arba paieškos variklio darbuotojai pasirūpina bilieto apmokėjimu – juk dabar bilietai ne popieriniai, o elektroniniai ir jų spausdinti nereikia – tai gali padaryti patys pirkėjai. Tai labai primena kelionės agentūros darbą, kuri paprastai dar pasiūlo klientams, kur jiems keliauti ir gauna agentūrinius mokesčius. Nenuostabu, kad tokios bilietų sistemos priklauso būtent turizmo agentūroms…

Avia.lt – vienas iš didesnių lėktuvų bilietų paieškos portalų siūlantis ne tik bilietų paiešką, bet ir viešbučių rezervavimą, Vilniaus oro uosto automobilių parkavimą. Priklauso turizmo agentūrai Baltic Clipper.

Greitai.lt – tarptautinė bilietų pardavimo sistema turinti savo atstovybes 13 šalių. Tvarko Interneto partneris – ne turizmo agentūra.

TopFly.lt – dar vienos agentūros užsakymų UAB Interneto partneris sukurtas paieškos varikliukas. TopTravel irgi neatsilieka nuo savo kolegų.

Kilti.lt – Zigzag Travel kelionių agentūros produktas su identiškomis funkcijomis, kaip ir visos kitos.

Skrisk.lt – dar viena paieškos sistema su gana standarinėmis funkcijomis – bilietų paieška ir užsakymas, keletas ypatingų pasiūlymų. Viešbučių rezervavimas vykdomas kartu su viesbuciai.lt sistema. Priklauso kitai kelionių agentūrai BPC Travel.

Skrendu.lt – dar vienas kelionių agentūros kūdikis. Šį kartą tai Baltic Tours agentūra.

Tiesiai.lt – viena iš žinomiausių lėktuvų bilietų pardavėjų West Express tikrai neketina nusileisti konkurentams ir savo bilietų rezervavimo sistemoje siūlo pasiieškoti geriausių kainų.

e-Keleivis.lt – gana niūroka bilietų rezervavimo sistema, priklausanti Krantas Travel turizmo agentūrai iš Klaipėdos.

Fly.lt – Baltic Travel Service agentūros darbelis.

AviaKasos.lt – Zip Travel turizmo agentūrai priklausantis pigių skrydžių paieškos puslapis.

Lektuvu.lt – dar vienas paieškos varikliukas, kuris priklauso VšĮ Natų knygynas – įmonei, kuri prekiauja natų knygomis. Labai keistas tandemas – natos ir skrydžių reklama…

Online.KalevaTravel.lt – KalevaTravel yra tarptautinė turizmo agentūra, tačiau atskiro prekės ženklo, kuris vykdytų tik lėktuvų bilietų prekybą neturi.

LektuvuBilietai.lt – informacinis portalas, kuriame surinkta informacija apie skrydžius, jų tvarką, taisykles ir t.t. Aišku, čia galima ir pasiieškoti skrydžių naudojantis Avia.lt paieškos varikliu.

Swoodoo.lt – kainų palyginimų portalas, kuriame galima tik palyginti kainas, bet nėra jokios rezervacijos. Visas bilietų rezervavimas vykdomas jau avia linijų puslapiuose. Šis projektas nėra susijęs su jokia turizmo agentūra. Jo savininkai valdo ir pasaulyje gerai žinomą skrydžių paieškų portalą kayak.com. Galima sakyti, kad tai tarptautinio portalo lietuviška versija.

Nors visi skelbiasi, kad jie randa pigiausius skrydžius, pigių skrydžių bendrovių rezultatus pateikia tikrai ne visi. Reikalas rimtas, nes Ryanair ar Wizzair neleidžia pinigų bendradarbiavimui su bilietų paieškos sistemomis, todėl turizmo agentūroms neapsimoka jų reklamuoti.

Taigi pigiausi skrydžiai lėktuvu randami ne per visus išvardintus, bet per Ryanair.com ir Wizzair.com tiesiogiai.

14 comments

 1. Zilvinas 12 gegužės, 2011 at 09:36 Reply

  Labai nesiplėsiu komentuodamas, bet teiginys “po 20-50 litų už praktiškai nieką” prašosi paaiškinimo, kad 1 bilieto pardavimo savikaina yra apie 20 -25 Lt…..

  • maruxz 12 gegužės, 2011 at 10:10 Reply

   Zilvinai, gal tada atskleistumėte apytikslius skaičius nuo kiekvieno skrydžio užsakymo? Kalba eitų NE apie pigių skrydžių bilietus, kuriuos įtariu reklamuojate už dyką klientų pritraukimo kitiems skrydžiams sąskaita…

 2. Zilvinas 12 gegužės, 2011 at 11:44 Reply

  vidutinę maržą gan tiksliai pataikėt, tik kad pardavimo kaštų nepriskaičiavot, čia kalbu ne apie LCC bilietus …

 3. Pigus skrydziai 18 lapkričio, 2013 at 02:23 Reply

  Reiktų paminėti dar vieną – travelbok.lt – bilietu paieškos sistema, ieškant pigiausių aviabilietų, įvertinami ir jungiamieji skrydžiai. Pateikiama dažniausių paieškų statistika, kainų kitimų grafikai. Visos kainos galutinės, nėra paslėptų mokesčių… Pameginkit.

 4. Pigus lektuvu bilietai 22 sausio, 2014 at 22:01 Reply

  Kalbant apie pigius skrydzius nzn pas visus lietuvius yra antkainis, o kad jie pigus tai……. :))))))) jauni zmones perka tiesiogiai, vyresni primytviau suveda googleje ir uzeina i pirma nuorda viskas lietuviska suprantama todel ir perka “”pigius lektuvu bilietus”””

Leave a reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: