Lietuvos socialinių tinklų apžvalga

Užduosiu vieną klausimą. Jei į jį atsakysite teigiamai, manysiu kad šis tinklaraštis Jums nebūtinai turi patikti, bet gali būti aktualus.

Ar esate užsiregistravę ir kartais naudojatės šiais lietuviškais portlais?

One.lt Frype.lt Draugas.lt
Pazintys.lt Point.lt Netlog.lt
Klase.lt Pros.lt Ieskok.lt
Blake.lt Blogas.lt Junkis.lt

Jei TAIP, sveikinu, Jūs esate aktyvus lietuviškų socialinių tinklų vartotojas ir lankytojas.

lt-tinklaiKas yra socialinis tinklas? Tai Web 2.0 (Web 2.0 – kai turinį generuoja ir platina pats žmogus, o ne žiniasklaidos priemonės) portalas, kuriame bendraujate su kitais žmonėmis pagal nustatytus draugystės saitus. Tie saitai leidžia matyti, ką veikia jūsų draugai, kuo jie gyvena, su kuo bendrauja, kokias nuotraukas, video ar tekstus įkelia ir apskritai kokius veiksmus atlieka. Taip pat patenkinamas žmogiškas smalsumas – kas yra mano draugų draugai… draugų draugių draugai ar net draugės draugių draugo katinas 🙂 Lietuvoje vis dar yra stiprių internetinių bendruomenių, bet jų nelabai galima pavadinti tikrais socialiniais tinklais, nes draugystės saitai ten nėra labai akcentuojami. Tai Biteplius.lt, Torrent.lt, Supermama.lt ir t.t. Šios bendruomenės po truputį eina link socialinių tinklų, tad palauksiu, kol pasieks šį statusą ir tada pakalbėsiu ir apie jas.

Socialiniai tinklai dabar yra daugiau mada nei nauda (naudos galima daugiau gauti iš tikslinių socialinių tinklų tokių kaip Pros.lt, kuris vienija verslo profesionalus arba lt.unitedcats.com vienijančio kačių augintojus). Psichologai mano, kad tai gali būti savotiška narcisizmo priemonė, nes begalinis noras visam pasauliui demonstruoti savo apatinius yra labai dažnas atvejis jaunimo tarpe. Tiesa, ne tik jaunimo, bet ir kai kurių nukreizėjusių interneto entuziastų.

Šio tinklaraščio tikslas yra pasižiūrėti iš arčiau į Lietuvos socialinius tinklus, palyginti juos su pasauliniais ir paanalizuoti priežastis, kodėl vieni žmonės turi 1000 draugų, kurie jo niekada nėra matę, arba kodėl gali tekti sakyti „mano vardas yra Marius ir aš esu priklausomas nuo socialinių tinklų”… Orientuosiuosi išskirtinai į lietuviškus tinklus ir portalus, nes apie užsieninius Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube ir taip galite prisiskaityti lietuviškuose ir užsienietiškuose bloguose.

Kodėl nusprendžiau apie tai rašyti? Ogi nepaklausiau kai kurių savo dėstytojų patarimo prieš 10 metų – „jei gali nerašyti – nerašyk”. Juokauju, žinoma… Rašau panašiomis temomis angliškai, tad reikėtų atiduoti duoklę ir Lietuvai ir panagrinėti tai ką mes, trys milijonai (tik 1,5 milijono internetu naudojasi), turime, naudojamės, keikiame ir šaipomės, bet gyventi be to negalime, kaip be mobilaus telefono.

P.S. čia mano surinkti Lietuvos Web 2.0 resursai.

Related Posts

6 thoughts on “Lietuvos socialinių tinklų apžvalga

    1. Gediminai, WEB 2.0 yra vartotojų generuojamas turinys. Reiškia visos One nuotraukos, forumai, draugų statusai, grupės kuo puikiausiai daro one.lt webdunuliniu.

  1. Net iš penkių praėjusią savaitę išsitryniau, kadangi jie kabėdavo tiesiog dėl to, kad juose pilna draugų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *