One.lt vartotojų tyrimas – „malalietkų” tik trečdalis!

Keletas nuotrupų apie didžiausią Lietuvos socialinį tinklą One.lt iš internetinio folkloro:

One.lt išmokė Chuck Norris nervuotis.
Osama slepiasi ne Afganistano kalnuose, bet jį galima rasti ir one.lt, pasivadinusį slapyvardžiu sjexjukeas_bjarzdookaz.
Nuo šiol nebereiks daryt visuotinio Lietuvos gyventojų surašymo, užteks patikrinti one.lt duomenų bazę.
ONE yra kodinis „o ne!” variantas
One.lt užsiregsitravę visi Lietuvos žmonės nuo 9 iki 16 metų.
Jei koks politikas nori ateiti į valdžią, tai turi rinkėjams siūlyti nebe alų, o papildomų one.lt funkcijų. Sėkmė garantuota!

Beje, paskutiniai du visai nejuokingi, bet verti rimtesnio pasvarstymo.

logoKeista ta Lietuva. Čia interneto vartotojai skundžiasi paslauga, bet vis tiek daugiausia ja naudojasi. Jei Facebook pakeitė dizainą ir taip sukėlė didžiausias audras, tai One.lt nieko nekeičia ir vis tiek susilaukia pylos profilaktiškai vien dėl to, kad yra One.lt. Keista situacija.

Dauguma mano pažįstamų žmonių One.lt vadina „malalietkų” (liet. – mažamečių) portalu. Pats esu ten užsiregistravęs, bet aktyviai nedalyvauju. Mano žmona – aktyviau. Mums 30 metų, reiškias mes – ne „malalietkos”. Jei šis terminas minimas ne dėl amžiaus, o dėl elgesio, nemanykit, kad toks elgesys sutinkamas tik čia. Pabandyk kokios sexioookessss nuotrauką Frype.lt ar Point.lt įvertinti mažiausiu balu – sulauksi tokios pačios „malalietkiškos” reakcijos kaip ir One. Kad ir kiek mitų būtų sukurta ir eskaluojama internete, nusprendžiau nepasitikėti ir paklausti pačių One.lt. Jie man atsiuntė šiokių tokių šviežių – vasario mėnesio – lankytojų duomenų (beje, ne jų pačių, o rimtos kompanijos Gemius Audience).

Taigi, pasižiūrėkim ar teisingas yra mitas, kad One.lt užsiregsitravę visi Lietuvos žmonės nuo 9 iki 16 metų. Vasario mėnesio aktyviausios amžiaus grupės One.lt yra:

7-14 metų -157 995
15-19 metų – 222 226
20-24 metų – 182 210

Jei „malalietkomis” laikysime 7-19 metų auditoriją, per trumpaisią metų mėnesį One.lt aplankė 380 221 žmonių. Keliaukime į Statistikos Departamento pateikiamą informaciją (tiesa, turime tik 2008 metų pradžios duomenis), kurioje matyti, kad 5-14 metų amžiaus žmonių buvo 363 345 o 15-19 metų – 261 469. Sudėjus gauname 624 814 žmonių. Mitas paneigtas! One.lt lankosi TIK 60% Lietuvos jaunimėlio.

Iškilo dilema. Ar dvidešimtmečiai – jau suaugę žmonės? Asmens kortelę gauname nuo 16 metų, balsuojame, automobilio teises laikome nuo 18-kos, ir automobilį vairuojame. Nuo 18 metų stojame į aukštąsias mokyklas, gauname studentų pažymėjimus, pirmąsias banko saskaitas, kurios pasipildo tėvų ir valstybės stipendijomis – galime pirkti internetu ką tik norime. Dauguma klubų įleidžia nuo 18, galime pirkti alkoholį. Atrodo, kad nuo 18 metų žmogus Lietuvoje yra pilnavertis visuomenės narys. Taigi pasižiūrėkime, kiek One.lt lankosi iki 18, ir virš 18 metų lankytojų.

IKI 18 metų – 268 195
VYRESNI nei 18 metų – 655 496

Trečdalis One.lt auditorijos, sutikime, yra paaugliai, bet 2 trečdaliai – suaugę žmonės. Kalba faktai, ne priešiškas ar palankus nusistatymas šio portalo atžvilgiu 🙂 Beje, dar vienas įdomus skaičius yra tai, kad nesinaudojančių One.lt paslaugomis yra MAŽIAU nei besinaudojančių:

Interneto vartotojų skaičius Lietuvoje – 1 628 964
naudojantys ONE.LT – 923 691
nesinaudojantys ONE.LT – 705 273

Priminsiu, kad naudojuosi Gemius Audience 2009 vasario duomenimis, o ne One.lt skaičiavimais.

Kitas internetinis mitas yra Jei koks politikas nori ateiti į valdžią, tai turi rinkėjams siūlyti nebe alų, o papildomų one.lt funkcijų. Sėkmė garantuota! Prieš tai pateikti skaičiau parodė, kad jis gali būti teisingas, nes pasiekiama beveik milijonas žmonių iš kuriu daugiau kaip 2 trečdaliai turi teisę balsuoti (nuo 16 metų). One turi virš 60 paslaugų, iš kuriu tik ketvirtadalis yra nemokamos. Taigi, apmokestinama daug kas. Mane asmeniškai labiausiai erzina slaptažodžio keitimo mokestis. Čia tikrai perlenkta lazda. Gal už kokį Jezerską, kuris man suteiktų VIP statusą (atrodo 15 Lt toks kainuoja mėnesiui), ir nebalsuočiau per Prezidento rinkimus, bet dėmesys tikrai būtų atkreiptas. Bet jei prie One.lt VIP statuso dar Klase.lt paketą užsakytų (ten ji reikalinga kad pažiūrėtum anketos lankytojo vardą ir nuotrauką), tai jau mano balsas tikrai garantuotas… 😉 Jeigu rimtai kalbėti, tai bet kuris socialinis tinklas yra labai patrauklus reklamos užsakovams, kadangi jame labai TIKSLIAI galima parodyti reklamą. Jei didžiuosiuose naujienų portaluose Delfi.lt, Lrytas.lt, Alfa.lt neįmanoma nustatyti, kokio amžiaus ir lyties žmogus skaito, tai socialiniuose tinkluose tai padaryti gana paprasta. Jei nori reklamuoti naują automobilį, gali reklamą rodyti 25-50 žmonėms neskirstant pagal lytį. Tokių One.lt vasario mėnesį buvo 312 343. Kadangi socialiniuose tinkluose dažnai nurodoma ir gyvenimo vieta, tai galima nustatyti ir reklamos rodymą pagal tam tikrą vietą, pvz tik Kauno rajono lankytojams. Reklamos užsakovų rojus yra bet kuris socialinis tinklas, o One.lt ypatingai, nes užkliuvo už akių puslapių parodymų statistika – beveik 900 milijonų per vasario mėnesį. Artimiausias konkurentas pagal šį svarbų kriterijų – draugas.lt su beveik 200 milijonų. Jei jau iš tikrųjų One.lt taip „lagintų”, kaip mėgstama pašiepti, tai kokiais būdais sugeneruojami tokie puslapių atvertimo kiekiai?..

Paklausiai One.lt žmonių ir apie One.lt paštą. Sakė, kad labai sudėtinga jį pakeisti, todėl ir nekeičia, nors šiokių tokių pakeitimų numato – neišdavė, nes tai komercinė paslaptis. Neseniai One padarė failų prikabinimo prie žinutės funkciją, gal ir pagrindinį puslapį perdarys?.. Kiekvienas perdarymas kainuoja pinigus, investicijas, bet savininkai, valdantys tokius gigantus kaip Odnoklassniki.ru ir nasza-klasa.pl su dešimtimis milijonų vartotojų, kažin ar ruošiasi rimčiau dirbti su maža Lietuvos rinka. Iš skaičių matome, kad One.lt savo pozicijų artimiausiam socialiniam tinklapiui draugas.lt užleisti neketina, o ir į internautų skundus dėl išvaizdos, funkcijų ir paslaugų apmokestinimo mažai reaguoja. Kaip sakoma „šunys loja, o karavanas žingsniuoja…” 😉

Beje, Vasario mėnesio lankomiausių TOP 10 atrodo taip:

delfi.lt – 944344
ONE.LT – 923691
lrytas.lt – 706962
plius.lt – 659805
alfa.lt – 606098
draugas.lt – 550447
zebra.lt – 488661
videogaga.lt – 472747
skelbiu.lt – 467866
blogas.lt – 449185

Keista, One.lt – 2 vietoje po Delfio, o Frype.lt iš viso nėra sąraše.

Po visų skaičių lavinos galiu drąsiai sakyti, kad One.lt yra tiesiog netvarkingas socialinis tinklas (beje, tokia pat netvarka pasižymi ir antras pagal dydį pasaulyje socialinis tinklas MySpace), kuriame aktyviausi nariai yra jaunimas, bet jų nėra daugiau nei suaugusiųjų. Taigi, jeigu ruošiatės keikti One, pasiruoškite ir gerų argumentų, nes pasakymas „man nepatinka” yra labai subjektyvus. Kažkam Lietuvoje ir krepšinis nepatinka…

Related Posts

29 thoughts on “One.lt vartotojų tyrimas – „malalietkų” tik trečdalis!

 1. Šuanuolis Mariau – labai objektyvus straipsnis. Pats esu toje stovykloje kurie nesinaudoja ONE.lt ir nesupranta šito portalo populiarumo, bet lenkiu galva prieš tavo argumentus.

  Žydrūnas
  iml.lt

 2. O kad puse „malalietkų” amžių nurodo kaip 69 100 99 ar dar kokią nesąmonę? O balsuot rimtai galima nuo 16?
  34 straipsnis
  Piliečiai, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų, turi rinkimų teisę.
  Teisę būti išrinktam nustato Lietuvos Respublikos Konstitucija ir rinkimų įstatymai.
  Rinkimuose nedalyvauja piliečiai, kurie teismo pripažinti neveiksniais.
  http://www3.lrs.lt/home/Konstitucija/Konstitucija.htm
  Kažką sumaišei 🙂

  1. Ačiū už pastebėjimą dėl balsavimo, pasitaisiau.

   Dėl neteisingos gimimo datos. Taip, yra galimybės įvesti savo gimimo datą neteisingą, tačiau tai daro tik mažuma… Arba savo amžių dažniau jaunina nei sendina, bet tai daro netekėjusios merginos, kurioms jau artinasi 30 🙂

  1. Kai tėvai banko ataskaitas gauna, savarankiškumu nekvepia, todėl manau, kad 18-kiniui banko saskaita ir savarankiškai valdomi finansai yra svarbiau, nei 14-kiniui pasipuikuoti Visa Elektron kortele, nes jam ir už telefoną tėvai moka 🙂 Už tuos visus passwordų keitimus, beje, irgi. Ateity padaryti reiktų apklausą, kiek išeina per mėnesį vidutiniškai už one.lt paslaugas, nes jie savo finansiniu duomenų neatskleidžia.

 3. Gemius visiškai vienodai, kokį amžių nurodo one.lt nariai. Jis beveik kiekvieną iš mūsų seka (prikišęs slapukų į naršyklę), karts nuo karto kai pavyksta nulaužti naršyklę išmeta klausimyną ir pagal jį surinktus duomenis sistemina. Į tyrimą dar įtrauktas ir RAIT rinkos tyrimas.

 4. Prieš kurį laiką rašinėjau apie savo požiūrį į one.lt: http://www.liuiza.lt/pamastymai/kas-blogai-su-onelt_85/

  Sąvoka „suaugęs žmogus” galima žongliruoti įvairiai, bet fizinis 18 metų amžius toli gražu nežymi realaus savarankiškumo, nepriklausomybės ir individuoalios nuomonės atsiradimo. Apie kokį savarankiškumą galima kalbėti, jei vis dar esi priklausomas nuo tėvų finansavimo, o neretai ir gyveni po jų stogu? Statistika yra šaunus dalykas – galima pakreipti vienu pjūviu – atrodys balta, kitu – juoda. Ir teisūs bus abu.

 5. Š…. ne straipsnis. Mano sūnus (kuriam 11 metų) prisiregistravęs one.lt kaip 30- metis:) ir manau, tokių ten dauguma, kurie nenurodo savo ne tik tikslaus amžiaus, bet net ir lyties ar miesto. O mob.tel. sąskaitos nespėju jam pildyti, nes viską išleidžia one. Šis portalas – tikra pinigų melžimo iš savo vartotojų mašina! O straipsnio nesupratau – čia one.lt reklama?:)
  p.s. as pats, beje, naudojuosi frype.lt ir tuo esu labai patenkintas bei rekomenduoju jį kitiems.

 6. „O mob.tel. sąskaitos nespėju jam pildyti, nes viską išleidžia one.“

  Tai blemba kontroliuok… Ar tipo pinigų kaip šieno? Tai tada gal abonentą jam pajunk ir tegu varo kiek nori visus VIP’us, š..ipus, etc.

  Straipsnis tai kaip straipsnis. Remiasi statistika ir tiek. Kaip sakoma: „yra tiesa, yra melas ir yra statistika“ ;D

 7. Lenkiu galva straipsnio autoriui uz objektyvuma.

  Keista, kad mes vis dar esame isitikine, kad Lietuvoje nemokamai tik srutos gali buti pilamos.
  („O straipsnio nesupratau – čia one.lt reklama?:)”)

  Aciu straipsnio autoriui ir komentatoriams, uz galimybe darkart pazvelgti i save is posalies ir padaryti isvadas ar teisingu keliu einame.

 8. straipsnio pabaigoje parasyta „keista”, kad Frype nera desimtuke. visai nekeista 🙂 nes Frype – tik puikiu Aro Veberio PR sugebejimu ispustas burbulas. kaip rodo tas pats Gemius „melas” (statistika), Frype vasario menesi buvo tik 39-toje vietoje su 151 033 lankytoju. daugiau nei kuklus skaiciukai.
  pilnas tinklapiu sarasas, jei kam idomu – http://www.audience.lt .

 9. Šiek tiek į temą: http://blog.kriu.lt/2007/10/one-lt-pilnameciu-portalas/ – iš detektyvo „Kiek one.lt vartotojui metų?“

  „Priminsiu, kad naudojuosi Gemius Audience 2009 vasario duomenimis, o ne One.lt skaičiavimais.“
  Ir ką tas Gemius? Jų duomenys atsiranda iš ten pat, iš kur ir „one.lt skaičiavimai“, t.y. ir tie, ir tie – nieko verti.

 10. Pora pastabų:
  1. „suteiktų VIP statusą (atrodo 15 Lt toks kainuoja mėnesiui)” – Iš tiesų VIP kaina 15Lt/savaitei.
  2. Dar statistikose nebuvo paminėti paaugliai [dažniausiai paauglės ;D ], kurios amžių pasidaro „69metų”. Tai tiek 🙂

 11. Paskaites sia statistika ir isvedziojimus isitikinau kad one.lt tikrai malaletku portalas. Bet as tikrai netvirtinu kad tai blogai.

 12. Straipsnis visai neblogas,bet koks gi skirtumas,kas kiek turi draugu one.lt,kiek is ju pazysta ir ar yra mate.Kartais dar smagiau yra pabendrauti su visiskai svetimu.Atsisedai vakare pasirasinejai,gal but kazka papasakojai apie save,pats isgirdai istorija ir nuejai miegot,ryte atsikeliai isejai i darba,mokykla ar pan.Kame problema?Nebukim pavydus ir tiesmuki,jei kazkam yra geriau parasyti kad jam daugiau ar maziau metu,tegul.Kiekvienas turim savo istorija.Ir as pati linkusi rinktis geresne blogybe is dvieju,jau geriau mano vaikas rasinesis one.lt,negu trinsis su neaiskiom asmenybemis gatvem,uz kampu rukys ar seip vartos neaiskius preparatus.Man galvos neskauda kai isai skaito kurtas istorijas,dar geriau gal is to kils mintis geresni rasini per pamoka parasys 🙂

 13. Nesupratau to posakio apie malalietkas tai taip išeina kad vaikai negali ones kurtis? Nusikalbejai konkrečiai.

 14. Labiausiai patiko „Kažkam Lietuvoje ir krepšinis nepatinka…” ir znot del ko? Ogi as vienas is j u ;D p.s One.lt nesinaudoju

 15. one tikra nesamone rasau 10 karta tikslius dumenis dar pinigus eikvoju veltui siunciu zinute kad ten tipo roditu duomenis rodo tuojs pacius kokius rasiau pries tai

 16. Visu pirma tyrimai naudojami reklamos uzsakovam pateikti tinklapui žymiai labiau apsimoka parodyti tai kad juo naudojasi vyresni asmenys nes jie turi didesnę perkamąją galią.

 17. P.S. nesakau, kad tyrimų bendrovės meluoja. Jiem to nereikia tiesiog yra ne viena tyrimo metodika kurios ir daro įtaką nevienodus rezultatus. Galiausiai one.lt pasirenka ta kuri bendrovei palankiausia.

 18. o koks brolyciai akirtumas? malalietka, mazapimpis ar rausvaskruosis? bile ne mazaprotis. kalbant apie socialinius tinklus visi jie buvo sukurti melzt pinigus bei teikti informacija spec tarnyboms. sheip i one uzsiregistraves buvau del nemokamu sms ir mailo bet del spamo bei kaikuriu bugu teko viso to gero atsisakyti :d
  beja… chukas prasuko suktuka ir undine padare shpagata

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *