NANO-pad – nauja “fintikliuškė” vairuotojams

Pradėkime nuo to, kad gavau dovanų tokį nebrangų daikčiuką, vadinamą nanopadu. Iš pirmo žvilgsnio pasirodė man ta “fintikliuškė” visai neaiški, bet paskui paskaičiau instrukciją ir perleidau žmonai (tam yra 2 svarios priežastys, apie jas – vėliau…)

Nanopadas yra toks paprastas nano technologijomis pagrįstas bet kokių daiktų laikiklis. Kol namie slapminėja du 3 ir 4 metų tyrinėtojai ir statybų broko “tikrintojai”, buityje neradau jam vietos, nors sakė, kad kažkas mėgsta virtuvėje receptų knygas ir žurnalus prisiklijuoti virš viryklės. Nelabai dažnai sukiojamės toj virtuvėj, tai ten tokio grožio klijuoti nereikia… Nanopadą priklijavau ant mašinos panelės, nes ten pastoviai reikia laikyti telefoną. 

Štai kaip dabar atrodo mano žmonos mašina (kei kam kyla klausimo, kas čia per panelė, tai iš karto pasakau – Renault):

Kodėl neprisiklijavau savam opely? Dėl dviejų priežasčių. Mano Opel Zafyra panelė yra tokia paprasta, kad joje nereikalingos (laisvos) vietos niekur nėra. Jei norėčiau prisiklijuoti nanopadą, tai galėčiau padaryti nebent prie priekinio stiklo (man nepatogu ten laikyti telefoną) arba keleivio pusėje ant “bardačioko”, o tai jau būtų per toli. Instrukcijoje pasiskaičiau, kad negalima ilgai laikyti ant tiesioginių saulės spindulių. Taigi tiesiai po priekiniu langu nelabai tinka net akiniams laikyti. Moralas – ne visų modelių automobiliuose yra patogios panelės.

Kita priežastis – dulkės. Pabandžiau pora kartų priklijuoti savo dulkinoje mašinoje nenuvalęs prieš tai panelės. Po trečio užlipinimo vienas kampas jau nebenorėjo prilipti, nes apsinešė dulkėmis. Teko nuplauti šiltu vandeniu tą visą šlamštą, kurio po žiemos mano mašinoje netrūksta. Kai nuploviau – viskas prilipo puikiai. Mašiną nuolat statau prie statybų, tad dulkių joje bus visada… Gerai tiems, kurie stato garažuose arba kiemuose, kur šalia nėra statybų… Moralas – dulkės yra pagrindinis nano-pad priešas, todėl nuolatos reikės jį plauti.

Antra su puse priežasties yra tai, kad žmona tiesiog labai norėjo, nes prieš tai išbandė namie. Telefonas laikosi net pavertus jį žemyn ir purtant į visas puses. Moralas – vyrų gyvenimas tam ir skirtas, kad darytume save ir moteris laimingas 🙂

Nano-pad yra europietiškas produktas, sukurtas Vokietijoje specialiai lėktuvų pilotams, kuriems reikia kabinoje pasikabinti kažkokius reikalingus daiktus. Tai dar vienas produktas, kuris iš karo pramonės atėjo į plačiąją visuomenę ir tapo madingu aksesuaru automobiliuose ir buityje. Jis veikia paprastai. Priklijuojamas prie paviršiaus sudarant vakuumą panašiai kaip rankšluosčių kabyklos prie plytelių ar GPS laikiklis prie stiklo. Ant nano paviršiaus uždėtas daiktas laikosi dėl to, kad visas paviršius yra padengtas mikroskopiniais čiuptuvėliais. Tai ne klijai, kuriuos reiktų valyti kiekvieną kartą klijuojant telefoną ar akinius nuo saulės. Kai daiktas prilimpa, tai jam nebaisūs jokie posūkiai ar kitokie išcentrinės jėgos veiksniai. Tiesa, nuimti jį irgi reikia atsargiai, nes ilgai ten pabuvęs gali taip tvirtai prikibti prie to nano laikiklio, kad atsilups su viskuo.

Kainuoja nedaug – tik 35 litus. Aišku, per skelbimus galima rasti kas pardavinėja kiniškus “antrininkus”, tačiau tie neturi tokių stiprių savybių ir patys netyčia plyšta. Visi žinom, ką kinai gali padaryti su originaliais prekės ženklais 🙂 Kol kas galima įsigyti tik internetu, parduotuvėse niekur nemačiau kažko panašaus. Labai nebloga dovana bet kuriam vairuojančiam, svarbiausia – nebrangi…

Tiesa, viena rekomendacija dėl saugumo, kurios retai kas paiso – negalima klijuoti ant vairo vidurinės dalies, kur yra oro pagalvė. Nors ir labai patogu ten prisilipinti GPSą arba telefoną su GPS programa, bet jei avarija, tai gali liūdnai baigtis. Čia patys gamintojai “Inotec-Europe” perspėja, nes turbūt kažkas juos į teismą padavė, kai susižeidė iššovus oro pagalvei.

Nano-pad yra ir permatomi, ir neskaidrūs, taip pat įvairių spalvų. Jei permatomą užklijuoji ant tamsios panelė, jis patamsėja. Menkniekis, nes kaip matėt iš nuotraukų salotinis nanopadas ant pilkos panelės visai neblogai atrodo. Nebloga “fintikliuškė” tas NANO-pad ant kurio galima susiklijuoti visus iPad, iPhone ir iPod stiliaus prietaisiukus. Kadangi tokių neturiu, tiks ir Samsung telefonai… 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *