Naujas lietuviškas naujienų agregatorius Glaustai.lt

Pastaruoju metu Lietuvos internautai apsirgo kažkokia stagnacine liga – nebesukuria nieko įdomaus ir naujo. Tik masiškai apleidžia jau pradėtus antrosios kartos žiniatinklio projektus. Dėl to visada džiugiau reiktų sutikti vis naujas iniciatyvas, kurios dar tiki, kad Lietuva – pakankamai didelis kraštas tokiems labai specifiniams produktams.

glaustaiNaujienų ir tinklaraščių agregatorius Glaustai.lt – naujausias blynas Lietuvos web 2.0 virtuvėje. Jau nebe tie laikai, kai svarsčiau apie prisvilusius ir neprisvilusius blynus. Tai tikrai ne pirmas toks produktas, tačiau kažkuo jis originalus, todėl ir nėra prisvilęs…

Pagrindiniai Glaustai.lt konkurentai – visosnaujienos.lt ir geradiena.lt (atrodo bemirštantis projektas, nes neatrodo, kad buvo pildomas naujais šaltiniais). Naujienų agregatoriai nėra sudėtingi projektai. Jie surenka naujienas iš įvairių šaltinių RSS formatu ir pateikia pagal tam tikrus kriterijus, dažniausiai kategorijas ar žymes (tags). Skiriasi tik jų informacijos atvaizdavimas ir funkcionalumas.

Glaustai.lt iš dalies primena Google Chrome plėtinį Feedly, kuris prenumeruojamus srautus pateikia kaip sąrašą, žurnalą ar santrauką (digest). Būtent žurnalo tipo informacijos pateikimas ir pasirinktas Glaustai.lt – pirmiausiai eina kelios naujienos, šalia kurių pateikiamos ir iš RSS srauto ištrauktos iliustracijos. Po jų paprastu sąrašu eina naujienų antraštės ir trumpi tekstai. Tai labiau padeda skaitytojui suprasti, apie ką straipsnis yra. Jei reikia dar informacijos, visada galima nueiti į originalų informacijos šaltinį.

Įdomu tai, kad rašant ta pačia tema parodomi visi informacijos šaltiniai, kurie rašo ta tema.

glaustai-visi-saltiniai

Projektas kol kas labiau orientuotas į skaitytoją. Kol kas nėra galimybės automatizuotai pasiūlyti savo tinklaraštį ar kitą informacijos šaltinį. Taip pat iki galo neišspręsta ir patinkančios naujienos platinimo socialiniuose tinkluose funkcionalumas tiesiogiai iš puslapio (dabar tai galima padaryti tik iš atsidarančio rėmelio). Turint omeny, kad projektas dar visai naujas, tai nėra labai dideli trūkumai.

Apie patį projektą pakalbėjome su jo rengėju Andriumi Tamašausku (UAB Interprekyba).

Kokie yra projekto Glaustai.lt tikslai?

Pagrindinis mūsų tikslas – surinkti naujienas iš visų Lietuvos žiniasklaidos portalų, tvarkingai jas sugrupuoti ir pateikti tik tas, kurių pageidauja pats vartotojas. Tarkime, Jums yra svarbios tik verslo ir sporto naujienos. Glaustai.lt svetainėje varnele pažymite kategorijas „Verslas“ bei „Sportas“ ir matote, kas yra rašoma Lietuvos naujienų portaluose šiomis temomis.

Kada projektas buvo pradėtas? Jis juk gimė kaip Facebooko puslapis (liepos 22 d.)?

Facebook puslapyje norėjome pristatyti savo idėją ir tuo pačiu pasitikrinti vartotojų reakciją. Pats portalas Glaustai.lt, tiksliau jo „Beta versija“ startavo rugsėjo 20 d. „Beta versija“ reiškia, kad šiuo metu Glaustai.lt yra prieinamas vartotojams, tačiau tai nėra galutinis produktas. Priklausomai nuo vartotojų elgsenos, nusistovinčių įpročių ar pageidavimų, Glaustai.lt dar bus tobulinamas.

Kuo bandysite issiskirti is kitu agregatoriu, pvz visosnaujienos.lt ir geradiena.lt?

Galėčiau paminėti keletą Glaustai.lt pranašumų, lyginant tiek su kitais agregatoriais, tiek ir su tradiciniais naujienų portalais:

– Glaustai.lt pateikia naujienas iš visų žinomiausių Lietuvos portalų, todėl vartotojams nebereikia naršyti po atskiras svetaines, stengiantis nepraleisti svarbių naujienų;
– Vartotojams realiuoju laiku pateikiamos tik juos dominančios naujienos, t.y. iš tų kategorijų, kurias jie patys pasirenka.
– Be to, Glaustai.lt įsidėmi Jūsų nustatymus, todėl kitą kartą sugrįžus Jums nereikės iš naujo rinktis kategorijų. Ir visa tai nereikalauja jokios registracijos.

***
Gal ir pasikartosiu, bet labai tikiuosi, kad tai nebus dar vienas projektas, kuris gimė iš geros idėjos, bet, stokodamas rengėjų dėmesio, trupučio finansavimo lėšų ir žmonių susidomėjimo bus paliktas vegetuoti ir numirti. Jei jau planuojama į projektą investuoti ir jį plačiau reklamuoti, gali būti, kad tai taps vienu iš pagrindinių naujienų sekimo įrankiu Lietuvoje.

1 komentaras apie “Naujas lietuviškas naujienų agregatorius Glaustai.lt”

 1. Klausimas: „Kuo bandysite issiskirti is kitu agregatoriu, pvz visosnaujienos.lt ir geradiena.lt?”

  Atsakymas:
  „- Glaustai.lt pateikia naujienas iš visų žinomiausių Lietuvos portalų, todėl vartotojams nebereikia naršyti po atskiras svetaines, stengiantis nepraleisti svarbių naujienų;
  – Vartotojams realiuoju laiku pateikiamos tik juos dominančios naujienos, t.y. iš tų kategorijų, kurias jie patys pasirenka.
  – Be to, Glaustai.lt įsidėmi Jūsų nustatymus, todėl kitą kartą sugrįžus Jums nereikės iš naujo rinktis kategorijų. Ir visa tai nereikalauja jokios registracijos.”

  Pastebėjimas: visas šias galimybės turi visosnaujienos.lt, kuriuo naudojuosi jau pusę metų, tad glaustai.lt jei kuo išsiskiria – tai nebent nepatogumu.

  Verdiktas: kopija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: