Nuomonės lyderių kultas

blackflorence

Socialiniai tinklai – erdvė, kurioje daugelis praleidžia didelę dienos dalį. Žmonių gyvenimas 21 a. beveik neatsiejamas nuo išmaniųjų technologijų, interneto, o kartu ir nuo socialinių tinklų. Vieni ten lankosi, nes nori patogiau komunikuoti su kitais, kiti taip atsipalaiduoja ir praleidžia laisvalaikį, treti ieško įkvėpimo ir naudingos informacijos. Vieni būna pasyvūs stebėtojai, kiti – komentuotojai, besiveliantys į aršias diskusijas, o taip pat atsiranda ir tokių, kurie įvairiomis temomis aktyviai dalina rekomendacija ir patarimus.

Nenuginčijamai augant socialinių tinklų populiarumui, auga ir žmonių, norinčių pasisakyti, skaičius. Turbūt patys pastebėjote, kad vienų žmonių nuomonės jums įdomios, o kitų – ne. Įtakos tam turi asmenybės ryškumas, patrauklus rašysenos stilius, mokėjimas bendrauti. Nejučiomis pastebime, kad tam tikrus žmones socialinėje erdvėje pradedame sekti ir laukti jų viešų žinučių bei nuotraukų. Turbūt ne kartą esate save pagavę ir situacijoje, kai tam žmogui savo socialinių tinkų paskyrose parekomendavus kokią nors prekę ar paslaugą ir patys nejučia jos užsinorite. Taip, tai vadinama nuomonės lyderių rinkodara.

Nuomonės lyderis, dar kitaip vadinamas influenceriu (angl. influencer), tai asmuo, formuojantis nuomonę apie tam tikras prekes, paslaugas ar įvykius, vedamas specifinių paskatų. Paprastais žodžiais tariant, tai žmonės, diktuojantys madas įvairiausiose sferose (dažniausiai – stiliaus, grožio, maisto gaminimo ar kelionių) ir tokiu būdu veikiantys vartotojų sprendimus. Galima sakyti, kad influencerių rinkodara, tai modernioji reklamos sklaidos „iš lūpų į lūpas“ atmaina. Verslas, pastebėdamas tokią nuomonės lyderių galią, į juos atsigręžia kaip į naują reklamos sferą. Ar tokia reklama jūsų verslui naudinga ir jei ne, tai kokį kitą rinkodaros sprendimą pasirinkti, visada gali patarti geri rinkodaros specialistai. Viena iš tokias paslaugas teikiančių įmonių – https://blackflorence.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: