Lietuvos Web 2.0: straipsnių katalogai ir pranešimai spaudai

Pirmiausiai reikėtų paaiškinti paprastai ir aiškiai, kas yra šie straipsnių katalogas ir pranešimų spaudai tarnyba. Pasaulyje jie yra vieni iš pagrindinių įrankių paskelbiant kompanijos naujienas ar aiškinant apie tam tikro produkto/paslaugos įpatybes. Abu web 2.0 įrankiai turi skirtingą paskirtį, bet jų galimybės tos pačios – pranešti apie tam tikrus dalykus objektyviau, nei tai galima padaryti tinklaraščio forma.

Straipsnių katalogas (Article directory) yra portalas, kuriame užsiregistravę vartotojai gali talpinti savo parašytus straipsnius. Patalpintus straipsnius (jie patvirtinami samdytų redaktorių, kurie prižiūri straipsnių kokybę ir atitikimą reikalavimams) nemokamai gali naudoti bet kurie leidiniai – tiek spausdinti, tiek internetiniai (aišku su nuoroda į originalą). Straipsnių katalogai yra plačiai naudojami SEO (Search Engine Optimization)  užsiimančių kompanijų ir ekspertų, kadangi nuorodos straipsniuose, patalpintuose į  skirtingus katalogus po kurio laiko prideda vertės puslapio pozicijai paieškos sistemose. Kai kuriuose straipsnių kataloguose autoriai pristato save kaip ekspertus taip bandydami ieškoti darbo pasiūlymų ir užsakymų. Pasaulyje yra šimtai tokių straipsnių katalogų, tačiau populiariausi yra EzineArticles.com, ArticleDashboard.com, GoArticles.com ir kiti. Egzistuoja ir tam tikrų sričių straipsnių katalogai, pavyzdžiaui straipsniai apie puslapių talpinimą (hosting), SEO, marketingą, teisę, gyvųnų priežiūrą, mediciną ir t.t.

Pranešimų spaudai tarnyba (Press Release distribution service) yra portalas, kuriame kompanijos ar ryšių su visuomene ekspertai publikuoja savo klientų pranešimus spaudai. Pagrindinis tokios paslaugos tikslas – išplatinti pranešimus spaudai žurnalistams, kurie prenumeruoja tam tikrų temų pranešimų spaudai RSS srautus. Taip pat PR tarnyba yra naudinga renkant nuorodas į puslapį (SEO). Labiausiai vertinamos tos tarnybos, kurių strautai automatiškai papuola į didžiausius naujienų agregatorius (surinktuvus) – Google News ir Yahoo! News, kadangi jais naudojasi milijonai žmonių kas dieną. Populiariausios pranešimų spaudai tarnybos yra PRweb, PRNewswire, BusinessWire. Jos dažniausiai yra mokamos, tačiau mokama užgarantuotą patekimą į Google News ir didžiausių leidinių žurnalistų RSS skaitytuvus ar net el. paštą. Aišku, yra ir keletas nemokamų PR tarnybų, iš kurių pranešimai spaudai patenka į populiariausius naujienų surinktuvus.

Abi paslaugos pasaulyje yra gana paplitusios ir plačiai naudojamos rašytojų, RsV specialistų bei SEO ekspertų. Pabandykime paieškoti lietuviškų atitikmenų.

Straipsnių katalogai

JournalismStraipsnių katalogai Lietuvoje yra gana retas reiškinys, dažnai nepopuliarus ir nežinomas. Jei per dieną parašoma šimtai naujų blogų įrašų, tai straipsnių tokiuose kataloguose atsiranda vos keletas per savaitę. Šių įrankių nepopuliarumo priežastys gali būti kelios, tačiau, mano manymu, svarbiausia jų yra silpnos Lietuvos marketingo specialistų žinios apie interneto svetainių optimizavimą paieškos sistemoms. Jei lietuviški puslapiai labiau konkuruotų su svarbiausiais raktažodžiais, poreikis tokiems straipsniams būtų didesnis.

GerosZinios.lt – pasaulyje labai populiarūs „gerų žinių” tinklaraščiai Lietuvoje turi savo atstovą. Čia galima patiems publikuoti įvairius straipsnius bet kokia tematika, svarbu, kad jie būtų teigiami, skelbtų apie naujus pasiekimus, o ne praradimus.

Blogis.lt – tai daugiau blogų katalogas, negu straipsnių, tačiau šalia savo blogo, galima publikuoti ir savo raštus. Regaktorius juos išbublikuoja pagal savus kriterijus. Kol kas šis projektas gana naujas ir dar neturi daug turinio.

straipsniudirektorija.lt – pats tikriausias straipsnių katalogas, kuris matosi, kad buvo sukurtas su vienu tikslu – generuoti paieškos sistemų optimizavimui reikalingą reikalingą turinį. Bet tokia jų pagrindinė paskirtis, svarbu, kad turinys nebūtų vagiamas. Yra viena problemėlė. Norint publikuoti straipsnius, reikia susisiekti su kūrėjais ir susitarti, kad straipsnius jie priimtų.

Straipsniu-Katalogas.info – naujas (2011 metais paleistas) projektas, kur bet kas užsiregistravęs gali įkelti savo straipsnius. Šis katalogas veikia kaip tinklaraštis, tik kitų autorių įrašų redaguoti negalima. Sukurtas su WordPress, pagrindinė navigacija – per žymas ir kategorijas. Šis katalogas sukurtas išskirtinai SEO tikslams ir yra nemokamas.

StraipsniuKatalogas.eu – paprastas ir redaguojamas straipsnių katalogas. Įdomu tai, kad tai vienintelis katalogas, siūlantis ir straipsnių rašymo paslaugą

VLL.lt – verslo tematikos straipsnių katalogas, kuriame straipsniai įdedami tik per redaktorių, o ne tiesiogiai siekiant užtikrinti straipsnių kokybę ir unikalumą. Google PR – 5.

Nobad.eu – įdomus pavadinimas, greičiausiai kilęs iš angliškų žodžių No Bad – „neblogas”, nors su straipsniai ir katalogu nieko bendro neturi. Pati direktorija sukurta su WordPress, tad paprasta ir patogu naudotis. Taip pat šis puslapis turi ir nuorodų katalogą.

ON.lt – pirmasis ir legendinis lietuviškų svetainių katalogas jau kuris laikas yra pakeitęs savo koncepciją į „Savos Lietuvos“ resursų portalą. Jame ne tik svetainių sąrašai, bet ir atrinktų autorių bei patikimo redaktoriaus atrinkti tekstai. Pakliūti ten galima tik parodžius savo darbus redaktoriui. Gal ir visai neblogai, kad reikalingas įdirbis norint ten patekti.

Man.lt – pramoginis portalas su mielu noru priimantis ne tik juokingus vaizdelius, anekdotus, pusiau erotinę informaciją, bet ir rimtus straipsnius apie gyvenimą, kurtūrą, laisvalaikį.

Litas.lt – man.lt kūrėjų darbas labiau besiorientuojantis ne į laisvalaikio ir pramoginio pobūdžio informaciją, bet su verslu ir politika susijusį turinį.

Elt.lt – gana keistas projektas savo turinį atrenkantis iš Lietuvos tinklaraščių rašytojų – blogerių. Gaila tik, kad projektas jau miręs, nes paskutiniam įrašui pirmame puslapyje tuoj sukaks metai. Jau nekalbu apie automatinius spamerių pranešimus, kurie kažkokiais būdais prasimušė į viešumą.

VisiStraipsniai.lt – naujausias Lietuvoje straipsnių katalogas, atidarytas 2011 lapkričio mėnesį. Jame tiesiai šviesiai nurodoma, kam jis reikalingas – nuorodų tinklo plėtimui. Aišku, pateikiamos ir gana aiškios taisyklės, ką galima rašyti, o ką ne. Kadangi portalas gan naujas, daug straipsnių dar nėra, tačiau kategorijų – ištisa galybė.

Nuolatos atnaujinamas lietuviškų straipsnių katalogų sąrašas.

Pranešimų spaudai paslaugos

prLietuvoje turime kelias dešimtis Ryšių su visuomene agentūrų, kelis šimtus šioje srityje dirbančių specialistų, net RsV Magistrantūros studijas pagrindiniuose universitetuose jau nekalbant apie seminarus verslininkams apie RSV svarbą, bendravimo su žiniasklaida būdus ir t.t. Kartais profesionalų darbo imasi žmonės, kurie nelabai susiję su RSV, todėl pranešimų spaudai kokybė ne visur vienoda. Nesigilinsime į turinį, nes mus domina tik patys įrankiai, kurių yra net keletas.

Sc.BNS.lt – viena iš pagrindinių naujienų agentūrų Lietuvoje savo portale turi skiltį pavadintą „Spaudos centras“, kuriame publikuojami registruotų vartotojų pranešimai spaudai. Registruotis gali bet kas, todėl pranešimų spaudai srautas tikrai nemažas.

Vz.lt – verslo dienraštis „Verslo Žinios“ savo portale taip pat leidžia registruotiems vartotojams publikuoti savo pranešimus spaudai.

Elta.lt – nacionalinė naujienų agentūra taip pat pripažįsta tik el. paštą kaip patikimiausią būdą publikuoti pranešimus spaudai. Nepaisant to pranešimų spaudai išpublikuojama tikrai nemažai.

verslobanga.lt – internetinis verslo leidinys be oficialios informacijos registruotiems vartotojams leidžia publikuoti ir savo pranešimus spaudai.

Biznews.lt – dar vienas Lietuvos įmonių ir verslo informacijos šaltinis.

PranesimaiSpaudai.lt – Pranešimai spaudai publikuojami automati6kai po greitos registracijos su galimybėmis įdėti iliustracijas ir nuorodas.

Tikiu, kad pranešimus spaudai galima publikuoti ir dar keliose tarnybose. Praneškite, kokių dar nepaminėjau.

Iš patirties žinau, kad žurnalistai rašo apie tam tikras įmonės naujienas, kai juos pamaitini ir pagirdai, todėl vargu, ar šios tarnybos gali būti pirminiu žurnalistų informacijos šaltiniu.

Išnagrinėjau dar vieną svarbią tekstinės informacijos sritį. Negaliu niekaip užmiršti, kas buvo mano pirmoji informacija išpublikuota internete… Tai mano mokyklos laikų eilėraščiai viename asmeninės kūrybos portale. Tai atskira tema, verta atskiro panagrinėjimo netolimoje ateityje.

Related Posts

17 thoughts on “Lietuvos Web 2.0: straipsnių katalogai ir pranešimai spaudai

  1. Pagal idėją manau biteplius irgi patekti čia turėtų į kažkurį šių sąrašų, nes ten klubuose galima kiekvienam publikuoti savo turinį. O šiaip games.lt, esports.lt ir dar keli kiti irgi turi įrankius su kuriais gali publikuoti savo pranešimus spaudai (tiesa pasakius tuose dviejuose iš esmės tauta ir kuria turinį). Dažniausiai tokiuose portaluose tinklalapio administratoriai peržiūri tekstus. Tiesa, tie mano variantai yra labiau jau nišiniai.

  2. Taip, galima, bet man buvo įdomūs tik labiau bendriniai įrankiai, kur nereikėtų žiūrėti į labai nišinę auditoriją. Be to pranešimai spaudai pirmiausiai turi pasiekti žurnalistus, tinklaraštininkus, verslininkus, o virtualioje bendruomenėje jie iš karto pasiektų galutinius vartotojus. pranešimo spaudai formatas paprastam žmogui ne visada yra priimtinas.

  3. Tikrai puiki ir naudinga informacija!
    Dėl nepopuliarumo sutinku, kad viena iš priežasčių yra žinių trūkumas.
    Manau, kad jei straipsnius rašyti vien dėl žmonių srauto – straipsnių katalogai puikus dalykas. Jei dėl seo – nelabai, nes juk google mato, kad nuorodos ateina iš to paties ip ir nuorodomas nebėra duodamas toks didelis svoris.
    Šiaip nežinau kodėl net užsienyje nėra populiarios tokios sistemos kaip articles-exchange.com, kur galima apsikeisti straipsniais. Gal tinginyste… kaip manai?

  4. Dėl straipsnių direktorijos (www.straipsniudirektorija.lt) reikia tiesiog atsiųsti savo RSS FEED ir ji automatiškai įdeda jūsų straipsnius. Dar nebaigta daryti, tačiau greitu metu išeis jos patobulinimai.

  5. Atgalinis pranešimas: Lietuvos Web 2.0: Patarimų portalai
  6. visistraipsniai.lt – pries keletą dienų paleista, nauja lietuviška straipsnių direktorija. Būtų šaunu jei pridėtumėt į sąrašiuką.

  7. Malonu buvo paskaitinėti straipsnelį ir susipažinti su naujais straipsnių katalogais. Sėkmės darbe.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *