Norėčiau grįžti nuo ko kažkada pradėjau šį tinklarštį – blogerių reikalų. Kažkada jau domėjausi nemokamomis lietuviškomis blogofermomis, taip pat rašiau, kaip galima panaudoti savą domeną priskiriant jam bet kokį nemokamą tinklaraštį. Atėjo aukštesnių tinklaraštininkų poreikių eilė.
Ką daryti, jei nenori rašyti tinklaraščio kitur, nori turėti savą kampelį ir tam reikalui neišleisti nė cento? Blogeriai kol kas neuždirba iš savo rašymo, nors savam domenui ir gali sau leisti (kaina – apie 30 litų per metus). Yra kelios išeitys iš šios situacijos – ieškoti draugų, kurie nemokamai patalpins tinklaraštį, arba ieškoti nemokamų talpinimo paslaugų. Nemokamas sūris – tik pelėkautuose, sakoma… Bet mes, tinklaraštininkai – gudrios pelės ir galime tuo sūriu mėgautis kurį laiką, kol sulauksime tokių lankytojų srautų, kad reikės už sūrį susimokėti. Atsiradus srautams, atsiras ir pajamos už reklamą, taigi ir nemokamo hostingo nebereikės.
Kol kas nusileiskime ant žemės ir pasinaudokime tuo ką galime gauti už dyką. Noriu pasidalinti patirtimi, kurią gavau pirmą kartą susidūręs su hostingu ir naujo puslapio paleidimu. Neseniai nusipirkau puikų domeną Sports-Calendar.eu. Kol sukursiu ką nors naudingo jame, nusprendžiau paleisti kelis puslapiukus angliškai, kad paieškos juos rastų ir jau kauptųsi Page Rank. Nesitikiu tūkstantinių lankytojų srautų, todėl pralaidumas ir vieta servery man nebuvo svarbu. Užsiregistravau LIETUVIŠKOJE nemokamo hostingo svetainėje Host1Free (Host1Plus yra normalus mokamas hostingas). Nurodžiau, kokį domeną naudosiu ir po keleto bandymų (šis kompanija veikia visame pasaulyje, tad nenuostabu, kad reikia pastovėti eilėje ;)) man buvo suteikta vieta ir priėjimas prie administratoriaus tvarkyklės.
Visi duomenys apie ftp, prisijungimai ir t.t. buvo atsiųsta el. paštu, kurį reikia saugiau paslėpti, kad niekas nepasinaudotų šia jautria informacija. Prisijungus puoliau tvarkyti savo puslapio ir iš nežinojimo pasirinkau website builder programą. Ši programa yra paprasčiausias būdas įsidėti kelių puslapėlių pristatomąją svetainę be jokių programavimo žinių. Tiesiog išsirenkate šabloną ir surašote savo puslapio informaciją. Tai ypač patogu, jei puslapyje nieko nedarysite kurį laiką ir jis reikalingas, kad tik būtų. Taip pat nereiktų pamiršti esminių SEO tekstų – pavadinimo, raktažodžių, puslapio aprašymo. Tiesa, adresų redaguoti nelabai eina, bet dabar paieškos sistemų robotai gudrūs ir patys supranta, apie ką čia tie puslapiai.
Susikūrus pagrindinę svetainę puslapį galima palikti „geresniems laikams” arba imtis kurti jį iš pagrindų. Šis website builder įrankis tinka tik pačiam pagrindui. Jei norime pasidaryti kažką daugiau, turime eiti į administratoriaus erdvę – Control Panel ir ten krapštytis. Neturint jokių administravimo ir programavimo žinių ir draugų, kurie gali padėti (kaip kad nutiko man), gali tekti ilgai pasėdėti krapštant pakaušį „nuo ko pradėti”, tad iš karto norėčiau atkreipti dėmesį, kad reikalingas yra tik viena nuoroda – Softaculous Auto Installer. Ši programėlė instaliuoja tam tikras programas tiesiai į serverį, todėl jums tikrai nereikės dirbti nei su FTP, nei su serverio failais.
Pavyzdžiui man buvo reikalingas WordPress blogas, nors norėjau pabandyti ir Drupal turinio valdymo sistemą. Softaculous Auto Installeryje susiradau tarp kitų blogo programų Wordpresą ir jį instaliavau.
Ten tų programų yra gyvas velnias – galima paprastai pasijungti ne tik blogus ar paprastas atvirojo kodo (open source) turinio valdymo sistemas (TVS), bet ir forumus, paveiksliukų galerijas, socialinius tinklus, banerių valdymo sistemas, kalendorius, žaidimų puslapius, el. paštus, projektų valdymo sistemas, elektroninės komercijos puslapius, ir t.t. Tiesiog susirandate, ko jums reikia ir spaudžiate Install. Visa kita – jau vidinių nustatymų reikalas.
Viskas! Puslapis sukurtas! galime pradėti rašyti ir su juo dirbti. Tiesa, gali prireikti nustatyti tokius paprastus dalykus, kaip failų įrašymą. Apie tokius dalykus geriausiai skaityti forumuose, kur vartotojai dalinasi patirtimi. Visa kita funkcionuoja neblogai.
Jei ateityje bus reikalingi rimtesni resursai, reiktų pagalvoti apie rimtesnį hostingą. Dauguma Lietuvos tinklaraštininkų tokios stadijos nepasiekia per keletą metų, dėl to galvos ir nesuka. Man dabar belieka stebėti, per kiek laiko „suvalgys” visą pralaidumą ir išsiunčiamų duomenų kiekį ir Host1Free paprašys susimokėti. Juk akivaizdu, kad šis nemokamas hostingas – gerai apgalvota verslo strategija. Jei ji pasiteisino visame pasaulyje, kogi nepasiteisins Lietuvoje?..
P.S. Serveris, kuriame talpinamos nemokamos svetainės yra Vokietijoje, tad rekomenduoju padirbėti su Google Webmaster Tools ir nustatyti tikslinės auditorijos šalį.
Ir nuo kada host1free yra lietuviškas?
isit AboutUs.org for more information about host1free.com
AboutUs: host1free.com
Registration Service Provided By: Digital Energy Technologies Ltd.
Contact: info@host1plus.com
Visit: http://www.host1plus.com
Domain name: host1free.com
Administrative Contact:
Digital Energy Technologies Ltd.
Host1Plus Webmaster (info@host1plus.com)
+44.8081012277
Fax:
26 York Street
London, GB W1U 6PZ
GB
Technical Contact:
Digital Energy Technologies Ltd.
Host1Plus Webmaster (info@host1plus.com)
+44.8081012277
Fax:
26 York Street
London, GB W1U 6PZ
GB
Registrant Contact:
Digital Energy Technologies Ltd.
Host1Plus Webmaster ()
Fax:
26 York Street
London, GB W1U 6PZ
GB
Status: Locked
Name Servers:
NS1.SYS.HOST1PLUS.COM
NS2.SYS.HOST1PLUS.COM
Creation date: 05 Feb 2009 21:02:00
Expiration date: 05 Feb 2012 21:02:00
Host1Free.com
26 York Street
London Mayfair W1U 6PZ GB
Angliška firma, tinklapį sukūrusi tik prieš metus, taigi nieko solidaus iš jo tikėtis neįmanoma.
tiesa slypi kažkur anapus 😉 Steigėjai ir darbuotojai yra lietuviai. Nesakykit, kad nežinojot…
http://www.tinklapis.lt daug geresnis hostingas ir visiskai nemokamas!
@Tinklapis: Kaip suprasti geresnis hostingas?
Esu labai patenkintas http://www.domenai.lt hostingu.
Va cia bent jau lietuviu kalba yra:
http://www.2freehosting.com/lt/
sitas visai neblogas http://www.blg.lt
Mano manymu pats geriausias lietuviškas nemokamas web svetainės hostingas yra http://www.We2Host.com