NT vertės nustatymo įrankis – uNTu.lt

Startupas turi būti naudingas. Startupas turi būti nemokamas. Startupas turi siekti pakeisti pasaulį, ar nusistovėjusias mąstymo normas. Tokie trys teiginiai tinka toli gražu ne visiems. Tenka pripažinti, daugelis startupų neturi bent vieno iš šių esminių principų.

Norėčiau pristatyti startupą, kuris turi visus tris principus, o ypač svarbus yra trečiasis – keisti mąstymą.

Nekilnojamo turto vertinimo įrankis uNTu.lt veikia jau kuris laikas, tačiau apie jį kūrėjai garsiai nekalba. Jie nedalyvauja gausiuose startupų renginiuose, nepitchina investuotojams, nes tai užima laiko, kurio jie paprasčiausiai neturi.

uNTu.lt yra nemokamas įrankis įvertinti savo butą Vilniuje. Prisijungus įvedami tikslūs duomenys apie butą, nurodom, kokia apdaila, kokia buto padėtis ir kiti požymiai. Tada butas yra įvertinamas automatiškai. Jei butas yra senos statybos, vertinimas gali kiek užtrukti, nes automatiniu būdu vertinimą padaryti sunku, tai daro specialiai pasamdytas vertintojas. Kol kas galima įvertinti tik Vilniuje esančius butus. uNTu.lt kūrėjau jau dirba su funkcija įvertinti ir privačius namus. Kaip nustatoma kaina? „Registrų centras“ turi duomenis apie butus, jų kvadratūrą ir paskutinius sandorius. Dėl to galima tiksliai įvertinti buto vertę. Pagal kaimynystėje parduotų butų tendencijas ir kainų augimą/kritimą galima dar tiksliau įvertinti, kiek butas kainuoja.

untu

Šis įrankis yra nemokamas. Nėra apribojimų, kiek butų galima įvesti. Tai reiškia, kad galima pasitikrinti ne tik savo buto vertę, bet ir norimo įsigyti buto preliminarią kainą. Viskas veikia labai paprastai. Norintis įsigyti būstą susiranda norimą butą, kurio skelbimą randą viename iš daugybės NT skelbimų portalų. Dažniausiai ten būna nurodyta norima kaina. Ne paslaptis, kad perkant būstą nusiderama iki 20% nuo skelbiamos kainos. Bet reikia įsitikinti, ar kaina užkelta ne per daug. Taip norimas įsigyti butas įvedamas į uNTu.lt ir per dieną parodoma preliminari vertintojo kaina. Jei kažkas prašo 400 000 litų už 3 kambarių butą, o vertintojo kaina yra 250 000, reiškia pardavėjas nelabai gaudosi NT rinkoje arba nėra labai suinteresuotas butą parduoti. Preliminarus internetinis vertinimas gali būti gana svarus argumentas derybose perkant būstą.

Kaip šis įrankis keičia mąstymą? Galimybė sužinoti, kiek realiai vertas kaimyno būstas visiems duoda nemažai privalumų. Pardavėjas gali tiksliau suformuoti norimą kainą, o pirkėjas gali pasiremti preliminariu vertinimu derybose. Taip derybos vyksta ne emociniu pagrindu, o remiantis gana tiksliais skaičiais. Turint tokius įrankius keičiasi NT prekybos įpročiai bent jau Vilniuje. Tai svarbu, nes apgautų žmonių NT rinkoje yra labai daug, o šis įrankis padeda nebūti „išdurtiems“.

uNTu.lt apeliuoja ir į didelį lietuvio norą žinoti, koks turtingas yra kaimynas, nes tiesiogiai neklausiant galima sužinoti savo draugų, pažįstamų ir darbdavių NT kainą. Juk tai svarbus gyvenimo momentas! Ypač tiems, kas savo buto dar neturi 😉

Related Posts

2 thoughts on “NT vertės nustatymo įrankis – uNTu.lt

  1. Puikus įrankis. Šis start-upas iš idėjos man šiek tiek primena „Kur gyvenu”. Abu projektai verti dėmesio ir naudingi Lietuvos visuomenei.

  2. Super, tikrai puikus įrankis nustatantis NT vertę. Ypatingai kai nekilnojamas turtas ir jo kaina kinta labai greitai, svarbu žinoti jo įkainius. Ačiū už naudingą informaciją!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *