TOP…4 (?) lietuviškos blogofermos

Apie blogus žinau labai daug. Ir kaip kurti, ir kaip populiarinti, ir kaip rašyti. Jų turiu gyvą galybę pats, dirbu ir su kolegomis. Galėčiau apie juos pasakoti neužsičiaupdamas 3 valandas, jei tik būtų klausytojų. Bet šiandien susidūriau su problema – neradau nė 5 lietuviškų blogofermų.

TOP5-kai yra populiarūs visose srityse. Tai geros antraštės pavyzdys, kurį teks sužaloti… Pristatau lietuviškų bloginimo platformų TOP4-tuką.

Blog.lrytas.lt – vienas iš geriausių ir profesionaliai prižiūrimų platformų lietuvoje, kur galima gauti iš tikrųjų gerą blogą, kuris bus gerai randamas paieškoje, gaus skaitytojų ir bus viskas čia gerai, ar net labai gerai. Galima net savo domeną pasijungti su administratoriaus pagalba. Puikus įrankis visiems, kas nori rašyti savo tinklaraštį. NEMODERUOJAMAS.

Blogr.lt – Kita gera bloginimo platforma su itin mažai reklamos. Gausu įskiepių, tiesa, šiek tiek mažai dizaino šablonų, tačiau iš esmės viskas jame primena seną gerą WordPress sistemą. MODERUOJAMAS (spaminiai ir SEO blogai trinami).

Blogas.lt – sena platforma, kuriai verkiant reikia atsinaujinimo. Dažnai lūžinėja ir trūkčioja, nors reklamos apkrovė tiek, kad beveik neįmanoma paskaityti, kas ką rašo. Didžiausias Lietuvoje. NEMODERUOJAMAS

Popo.lt – rinktinių blogerių Meka, kur renkasi skaitomiausi Lietuvos blogeriai ir ten kartais įmeta savo šedevrų, sulaukiančių tūkstančius peržiūrų ir komentarų. Laukiami tik turintys, ką pasakyti, o ne tik norintys pristatyti savo katytę…

Labai norėjau į 5 vietą dėti Kauno.diena.lt/blogas, tačiau jis neveikia ir nežinia, kada veiks. Rašo, kad atnaujinimo darbai vyksta. Neaišku, kada jie baigsis, bet akivaizdu, kad sunkiai tas spamas valosi…

Pasaulinės blogų uždarymo ar pirkimo tendencijos pasiekė ir Lietuvą. 2013 metais buvo uždarytas Delfi.lt blogas, taip pat ir Diena.lt šeimos blogas. Taip Lietuvoje nebeliko tikrų blogosferų, nors vietų tinklaraščiams rašyti – apstu. Socialiniai tinklai ir forumai neriasi iš kailio siekdami, kad jų aktyvūs nariai rašytų tinklaraščius, tuo tarpu tikros blogosferos užsidarinėja, nes nemato perspektyvų gyvuoti, išleidžia daug resursų moderavimui ir techniniam palaikymui, o gal šiaip tingi kažką daryti įsikandę tą nuvalkiotą mintį, kad „blogai Lietuvoje mirė…“ Liūdna ir graudu.

Tiesa, nepaminėjau dar dviejų mobiliųjų blogų Blo.lt ir XtGem.com, tačiau jų ilgamečiu gyvavimu labai abejoju – pasižiūrėkite į WordPress technines galimybes, Tumblr aplikacijas, ir suprasite, kad netrukus visi rimtieji tinklaraščių rinkos žaidėjai privalės palaikyti rašymo funkcijas mobiliaisiais įrenginiais ir planšetiniais kompiuteriais.

Esu lietuviško verslo atstovas, todėl labai norėčiau turėti galimybę savo įmonės informaciją patalpinti lietuviškame tinklaraštyje, o ne pasauliniame bloge, kur mano įrašas pasimes tarp kitų 10 tūkstančių įrašų, parašytų tą pačią valandą. Deja, pasirinkimas žiauriai mažas. Blogiausia tai, kad jis net nesiruošia padidėti, nors tam sąlygos sudarytos puikios – Google aiškiai pasakė, kad bus vertinamas tik kokybiškas turinys, kurį inicijuoja verslas. Belieka tik jį paruošti ir pradėti sklaidą… 4 lietuviškose blogofermose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: